Лікування карієсу в дітей

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Дитячий стоматолог

Карієс молочних зубів має ту саму природу, що і карієс постійних. Це процес демінералізації та руйнування зуба, який призводить до його безповоротної втрати.

Причини карієсу

Причина карієсу – бактерії в ротовій порожнині, які уражають спочатку емаль, потім пульпу і зрештою добираються до кореневої частини зуба. Про те, як виявити карієс на ранніх стадіях, що є його причиною і чому важливо вилікувати карієс у дитини, розповідаємо далі.

Карієс зустрічається у 40% 6–7-річних дітей, а в підлітковому віці цей показник збільшується вже до 90%.

Поява і поширення захворювання має безліч причин, починаючи з поганої гігієни ротової порожнини і закінчуючи зловживанням солодкої їжі.

5 головних причин карієсу молочних зубів

 1. Погана гігієна ротової порожнини.
 2. Надмірне вживання солодкого за недостатньо ретельної гігієни рота.
 3. Низький ступінь мінералізації емалі молочних зубів. Причиною демінералізації можуть бути: раннє формування зубів, недостатність кальцію і фтору в раціоні дитини, прийом деяких медикаментів.
 4. Передача карієсу дитині від батьків, наприклад, при використанні одних й тих самих ложки чи чашки.
 5. Постійне використання соски або пляшки, коли при тривалому контакті з предметом постійно розростається бактеріальне середовище.

Чи потрібно лікувати карієс на молочних зубах?

Лікування карієсу у дітей
Багато батьків вважають це захворювання неістотним, оскільки молочні зуби незабаром зміняться постійними. Однак це неправильне судження. Карієс тимчасових зубів потрібно обов'язково лікувати. Для цього є ряд причин.

Чому важливо вилікувати карієс молочних зубів:

 • Невилікуваний карієс призводить до руйнування молочних зубів. Якщо це відбувається передчасно, розвиток щелеп дитини теж порушується, і формується неправильний прикус.
 • Постійні зуби знаходяться під молочними, через це є велика ймовірність зараження корінних зубів карієсом ще в зачатку.
 • Передчасне руйнування молочних зубів призводить до того, що дитині важко ретельно пережовувати їжу. Це може викликати проблеми з травленням або захворювання шлунка.
Карієс у дитини причини
Помітили в малюка ознаки карієсу? Приходьте з ним на огляд-консультацію до дитячого стоматолога нашої клініки. Лікар огляне ротову порожнину малюка і за необхідності призначить курс лікування.

У клініці лікування карієсу проводимо без болю. Якщо потрібно, використовуємо інгаляційну седацію: малюк дихає киснево-азотною сумішшю, розслабляється і заспокоюється, поки лікар лікує хворі зубки. Такий додатковий спосіб лікування використовуємо, якщо виникає карієс у дітей до 3 років, і пізніше.

Симптоми карієсу

 1. Білі, світло-коричневі й темно-коричневі плями на зубах на ранній, середній і глибокій стадіях карієсу відповідно.
 2. Чутливість зубів до гарячого, кислого, солодкого.
 3. Біль при жуванні.
 4. Раптовий ниючий біль.
 5. Неприємний запах з роту.

Лікування карієсу молочних зубів у дітей

профілактика карієсу молочних зубів

Дитячий стоматолог призначає лікування залежно від стадії карієсу.

Сучасні методи лікування карієсу

 • На початковому етапі карієс як такий не лікується. Суть втручання стоматолога зводиться до нанесення фтористого з'єднання, щоб запобігти подальшому руйнуванню зуба.
 • При середньому або глибокому карієсі лікар безболісно відсікає уражену ділянку, а потім встановлює пломбу.
Ваш малюк скаржиться на чутливість зубів або відмовляється їсти гарячу їжу через зубний біль? Імовірно, це перші ознаки карієсу молочних зубів, якими не можна нехтувати.

Приходьте з ним на консультацію до Healthy Dent. Наш дитячий стоматолог огляне малюка, виявить карієс навіть на ранній стадії та призначить безболісне лікування. Наша клініка працює до 21:00 в будні та на вихідних. Записуйтесь у зручний час.

Щоб карієс якомога довше не міг дістатися до зубів вашої дитини, дотримуйтеся цих правил і вчіть малюка виконувати їх самостійно.

4 здорові звички, або профілактика карієсу молочних зубів

карієс молочних зубів фото
 1. Регулярне чищення зубів вранці та ввечері. З появою першого зуба дитині необхідно чистити зубки. Для цього використовуйте його персональну зубну щітку, а згодом він буде це робити сам під вашим контролем.
 2. Повноцінне харчування, з різноманітним раціоном корисних речовин і, звичайно ж, кальцієм. Солодощами краще не зловживати.
 3. Періодичні візити до стоматолога для профілактики.
 4. Професійна гігієна ротової порожнини.
Дотримуйтеся цих правил з вашим малюком, і його зубки будуть здоровими! А якщо все-таки з ним трапилася неприємність – приводьте на прийом до нашого стоматолога.
Дитяча стоматологія
Консультація дитячого стоматолога
Безкоштовно
Пломбування одного каналу молочного зуба
від 440
Герметизація фісур зуба
від 660
Пломбування склоіономерним цементом
від 825
Пломбування фотополімерним матеріалом
від 1210 до 1650
Наші спеціалісти
Відгуки
М
5

у нас зубки не очень хорошие сами по себе, пошли маленькими пятнышками почти сразу после прорезывания, а потом и крошиться начали. с генетикой не поспоришь, сама такая. к счастью, Людмила Ивановна нашла подход к нашему капризуле и поход к стоматологу не вызывает проблем. я считаю, что детский стоматолог это призвание от Бога и нужно не только хорошо делать совю работу и любить детей, но и уметь расположить к себе дите. это оооочень важно)

Н
5

Лечили дочке кариес на двух молочных зубах. После этого она поняла, что перед сном нужно чистить зубки, чтобы они были здоровее

А
5

Дочка(8 лет) сладкоежка, стараемся с женой следить за здоровьем зубов. И вот в субботу отвел на осмотр и не зря, на одном зубе кариес, я не удивлен. Пролечили, доктор поговорила с дочкой по поводу ухода за зубами и та пообещала чистить зубы 2 раза в день и знаете - чистит. Спасибо за хорошего детского врача