Композитні вініри

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортопед

Композитні вініри – доступна голлівудська посмішка за пару відвідувань стоматології

Зуби, на жаль, не ідеальні, але все ж хочеться мати посмішку, як у Джорджа Клуні чи Скарлетт Йоханссон? Ми допоможемо здійснитися вашій мрії. Виправимо всі естетичні вади зубів та емалі, установивши композитні вініри. Це найбюджетніший спосіб довести посмішку до досконалості, до того ж найшвидший.

Мікропротези чи пломби: що таке композитні вініри?

Композитні вініри – фотополімерні накладки, за допомогою яких усувають естетичні дефекти передніх зубів. Насправді це не вініри у класичному вигляді, адже виготовляються вони не в лабораторії, а на місці у стоматологічному кабінеті, прямо на зубі пацієнта.

У нашій клініці ми встановлюємо прямі композитні вініри з матеріалів Enamel Plus HRi чи естелайту. Це високоестетичні фотополімерні матеріали нового покоління, які за виглядом і властивостями є ідентичними зубній емалі. Ми використовуємо їх для виготовлення пломб та композитних вінірів. За матеріалом композити – це «родичі» пломб, а за естетикою – класичні вініри.

Непрямі вініри та композитні накладки: особливості встановлення

Вініри з кераміки виготовляються непрямим способом: за зліпками із зубів пацієнта у зуботехнічній лабораторії. На це йде до 10 днів. Готовий мікропротез стоматолог приміряє до зуба пацієнта, за необхідності коригує і лише після цього фіксує спеціальним цементом.

Композитні накладки на зуби виготовляються простіше і швидше: лікар пошарово наносить матеріал на поверхню зуба. Причому італійська емаль Enamel Plus HRi з кожним новим шаром нарощування змінює свій відтінок аналогічно тому, як сформована натуральна зубна емаль. У результаті за один прийом у стоматології Healthy Dent ви отримуєте ідеальні композитні зуби: рівні, красиві, досконалої форми. Пацієнт виграє не лише в часі: вартість композитних вінірів у рази нижча, ніж виготовлених у лабораторії.

Непрямі композитні вініри, які виготовлено в лабораторії, ми також установлюємо, але набагато рідше. Такі технічні композити виходять значно дорожчими за прямі накладки, а в носінні поступаються кераміці, тому ставити їх недоцільно.

Преимущества и недостатки композитных виниров

Виграшні сторони та недоліки композитних вінірів

Установлення прямого вініра – це віртуозна робота, у цьому професія стоматолога схожа з працею ювеліра чи архітектора-реставратора. Лікар не просто накладає фотополімер, а створює новий образ зубів і бездоганну посмішку за допомогою композитних вінірів.

Чим привабливі для пацієнтів композитні накладки на зуби:

  1. Максимально швидкий результат: вінір установлюється за один прийом.
  2. Установлення без обточування: лікар не знімає емаль, не обточує зуб, а трохи проходить інструментом по поверхні для кращої адгезії з композитом.
  3. Доступна вартість: ціна композитних вінірів трохи вища, ніж фотополімерних пломб, і в рази нижча від вартості керамічних накладок.
  4. Естетика без болю: процедура встановлення компонірів не викликає особливого дискомфорту.

Головний мінус – строк служби

У плані довговічності вінір із композитного матеріалу програє кераміці та люмінірам. Строк служби фотополімерної накладки – 3–5 років. Це більш ніж достатньо для тимчасової накладки (композити встановлюються на зуби, поки виготовляються керамічні вініри в лабораторії), але для постійного мікропротезу хотілося б більше.

Строк служби композитного вініру можна збільшити. Для цього приходьте на корекцію накладок до стоматології 1-2 рази на рік: лікар перевірить стан вініру, відновить колір пластинки, що пофарбувалася, відполірує поверхню. Якщо накладка потріскалась або від неї відкололася частина, то можна відразу поміняти: зняття композитних вінірів і встановлення нових проводяться на прийомі у стоматолога.

Часті питання про композитні вініри

Коли рекомендується встановлювати компоніри

Прибрати естетичні вади, тобто зробити зуб красивим, – головне призначення композитного вініру. Зазвичай пластинки встановлюються на передні зуби, які потрапляють у зону посмішки, тому видні при спілкуванні. Ми рекомендуємо ставити фотополімерні накладки в таких випадках:

  • неправильна або некрасива форма (загострений край, короткі зуби);
  • відколи, тріщини та інші дрібні дефекти;
  • діастема – широкий проміжок між різцями;
  • пігментація, вікове потемніння емалі;
  • жовтуватий або сірий колір зубів, який не можна відкоригувати відбілюванням.

На жаль, не всі проблеми із зубами можна вирішити за допомогою фотополімерних накладок. Композитний вінір не ставиться на криві зуби, які сильно нахилені або виступають уперед, а також на зруйновані зуби та при бруксизмі.

Багато наших пацієнтів упевнені, що композитні вініри – це золота середина, оптимальні у співвідношенні ціни та результату. Якщо ви теж так вважаєте, приходьте на консультацію до Healthy Dent – ми запропонуємо вам кілька варіантів, які найкраще підійдуть під ваші випадок і бюджет.

Найчастіші запитання про композитні вініри
Що таке композитні вініри?
Комозитний вінір– це пластинка з фотополімерних матеріалів, яка встановлюється на передній частині зуба, щоб усунути естетичні дефекти емалі.
Скільки коштують композитні вініри?
Ціна на композитні вініри залежить від способу виготовлення накладок, матеріалів в основі та кількості зубів, що реставруються. В різних клініках Києва прайс відрізняється. В Healthy Dent ціна за 1 зуб указана відразу під цією статтею. Щоб дізнатися про точну вартість, краще записатися до нас на прийом.
Що означає «прямі композитні вініри»?
Вініри з композитних матеріалів найчастіше створюються прямо в роті пацієнта: лікар шар за шаром наносить фотополімер на зуб. Такий спосіб установлення вінірів називається прямим.
Выполненные работы
Бойко Андрей Владимирович
Бойко Андрей Владимирович
Стоматолог-ортопед, гнатолог
До
Бойко Андрей Владимирович
Бойко Андрей Владимирович
Стоматолог-ортопед, гнатолог
Бойко Андрей Владимирович
Бойко Андрей Владимирович
Стоматолог-ортопед, гнатолог
Бойко Андрей Владимирович
Бойко Андрей Владимирович
Стоматолог-ортопед, гнатолог
Лікування зубів і ясен
Реставрація зуба 1 рівень
від 1800

Estelite

Реставрація зуба 2 рівень
від 2100

Estelite

Реставрація зуба 3 рівень
від 2300

Estelite

Реставрація зуба 4 рівень
від 2500

Estelite

Реставрація сильно зруйнованого зуба
від 3650