Гінгівіт у дітей

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Дитячий стоматолог

Що таке гінгівіт
Гінгівіт - це захворювання ясен, яке супроводжується запаленням крайніх ділянок ясен. У дитячому віці хвороба зустрічається досить часто. Запалення ясен у дитини може виникнути як в дошкільному, так і в підлітковому віці.

Чому виникає гінгівіт

Основною причиною хвороби є зубний наліт. Якщо недостатньо ретельно стежити за гігієною ротової порожнини дитини, бактерії в роті розмножуються, що призводить до запалення ясен. Спочатку ясна запалюються точково, в місцях найбільшого скупчення нальоту. А якщо якийсь час нічого не робити, хвороба розростається і вражає ясна навколо кожного зуба.

Лікування гінгівіту у дітей

Крім того, гінгівіт у дитини може бути викликаний:

 • Носінням брекетів і інших вирівнювальних конструкцій.
 • Аномаліями прикусу і дефектами розташування зубів.
 • Порушенням носового дихання, коли дитина дихає ротом частіше, ніж потрібно.
 • Пломбами з дефектами.
 • Аномаліями вуздечок губ і язика.

Усі ці фактори ускладнюють гігієну ротової порожнини, сприяють розвитку бактеріального середовища і виникненню захворювань ясен. Приводьте свою дитину на профілактичне чищення зубів раз на півроку-рік. Наш дитячий стоматолог огляне ротову порожнину малюка і видалить наліт в місцях, з якими не справляється зубна щітка, подбає про здоров'я зубів і ясен дитини.

Якщо ж ваша дитина скаржиться на біль або дискомфорт у роті, приводьте її на консультацію до нашого лікаря, щоб оперативно визначити причину і правильно лікувати запалення ясен у дітей.

Гінгівіт у дітей: симптоми

 • Почервоніння і набряклість краю ясен
 • Кровоточивість, а пізніше і припухлість ясен
 • Гіперемія ясен, в місці запалення судини переповнюються кров'ю
 • Хворобливість при прийомі їжі та ясенний свербіж
 • Виразки на яснах при загостренні захворювання (виразкова форма)
 • Оголення шийки ясна, якщо хвороба переходить в атрофічну форму
Часто захворювання супроводжується неприємним запахом з рота, а також підвищенням температури, особливо у дітей молодшого віку.

Не відкладайте похід до лікаря, оскільки на занедбаних стадіях боротися з хворобою вкрай важко і довго.

У дитини напухли ясна? Можливо, це ознака гінгівіту. Якщо малюк скаржиться на біль при жуванні або ви візуально помітили, що кровоточать ясна у дитини, приводьте її на консультацію до дитячого стоматолога в Healthy Dent. Наш лікар на ранніх етапах визначить причину захворювання і невідкладно призначить курс лікування.

Гінгівіт у дітей: лікування

Найчастіше, якщо дитині ставлять діагноз гінгівіт, крім запалення ясен у неї також діагностують карієс, дефекти пломбування або визначають аномалії прикусу. Саме тому лікар розробляє програму лікування і запалення, і першопричини захворювання.

Гінгівіт у дітей профіактика

3 обов'язкові процедури при лікуванні хвороби:

 1. Професійне ультразвукове чищення ротової порожнини. Лікар видаляє м'який і твердий зубний наліт з поверхні зубів, ясен, з між’ясневих і під’ясневих кишень.
 2. Прийом протизапальних препаратів. Стоматолог призначає антисептичні засоби для полоскання, які допоможуть усунути запалення і почервоніння ясен у дітей, прибрати набряклість і кровоточивість.
 3. Комплексне лікування карієсу. Оскільки підвищена бактеріальна мікрофлора призводить до запалень ясен, то лікар проводить санацію ротової порожнини - усуває карієс на будь-яких стадіях, замінює дефектні пломби.

Профілактика гінгівіту

Лікування гінгівіту молочних зубів
Дотримуйтесь цих 3 правил, і здоров'я ясен малюка буде в порядку:
 1. Приводьте дитину на профілактичний огляд до стоматолога раз на півроку. Це дозволить на ранніх етапах виявити будь-яку проблему зі здоров'ям, ростом зубів і боротися з нею, поки вона не завдала болю малюкові.
 2. Слідкуйте, щоб малюк чистив зуби щодня і правильно. Стежити за гігієною ротової порожнини дитини потрібно, починаючи з 3-6 місяців, ще до того, як у неї прорізався перший зуб. У процесі дорослішання малюка необхідно привчати до чищення зубів і стежити за тим, щоб він сумлінно дотримувався її. Адже гінгівіт у дітей до 2 років також може виникнути.
 3. Слідкуйте за тим, коли і що їсть дитина. Часті перекуси, різноманіття солодкої їжі - все це призводить до того, що малюк не виконує режим харчування, а значить, не дотримується гігієни ротової порожнини. Чистити або хоча б полоскати ротову порожнину слід через 5 хвилин після прийому їжі.

Дотримуйтеся цих трьох правил, і здоров'я ясен та зубів вашого малюка буде в порядку. Якщо ж захворювання ясен не вдалося уникнути, приходьте на прийом до наших дитячих стоматологів. Вони призначать лікування гінгівіту у дітей та допоможуть вашій дитині знову бути здоровою і радісною.

Дитяча стоматологія
Консультація дитячого стоматолога
Безкоштовно
Відгуки
а
5

моя доця дуже вередлива, її важко змусити чистити зуби, просто жах якийсь. і оь що трапилося - гінгвіт, бо багато наліту на зубах. але слава богу, вилікували тай забули про це. дитячий лікар мені дуже тут сподобався