Цирконієві коронки

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортопед

Цирконієві коронки на зуби – найкращий варіант протезування з урахуванням сучасного рівня стоматології. Навіть кераміка програє порівняно з протезами з діоксиду цирконію. Завдяки високоточній технології виготовлення ці найсучасніші коронки характеризуються надзвичайною міцністю та надійністю фіксації, а на вигляд протезовані зуби не відрізнити від справжніх.
що таке цирконіві коронки

Цирконієві протези

Технології в індустрії гігієни порожнини рота постійно вдосконалюються. З новинок: з'явилася паста, яка контролює час чищення зубів. Якщо паста у процесі чищення поміняла колір із білого на синій, отже, минуло дві хвилини, зуби почищені, можна полоскати рот.

Однак якщо зуб сильно зруйнований, то ніяка зубна паста не допоможе. Вихід у такій ситуації – протезування. Дедалі частіше пацієнти Healthy Dent обирають цирконієві коронки.

Цирконій стоматологи називають «білим золотом», настільки вдало цей матеріал підійшов для протезування зубів. За властивостями діоксид цирконію ідентичний до зубної емалі, а в головному навіть перевершує природну тканину: не схильний до карієсу, не руйнується від зубних нальоту і каменю.
коронки із цирконію

Головні плюси цирконієвих коронок:

 • не відрізнити від емалі: цирконій – яскраво-білий матеріал, який пропускає сонячне світло, тобто виглядає як здорова зубна емаль;
 • тонкі, але міцні: коронка з оксиду цирконію тонша від металокерамічних протезів, але за міцністю не поступається металу, реставровані зуби спокійно витримують жувальне навантаження;
 • максимально зберігають зуби: для надійної фіксації протеза стоматолог обточує зуб під коронку у 2–3 рази менше, ніж при встановленні металокераміки;
 • не викликають подразнення слизової: коронка з цирконію є гіпоалергенною, ідеально підходить людям з алергією на метал. Справа в тому, що цирконій – метал, а його діоксид – ні;
 • слугують довго: цирконієва коронка розрахована на 15–20 років використання. Головне – провести повне видалення пошкодженого дентину, вилікувати і запломбувати канали (цю процедуру краще проводити під мікроскопом), щоб зупинити процес руйнування зуба.

Цирконієва коронка: показання і протипоказання до встановлення

Цирконієві коронки – універсали у протезуванні: застосовуються для вирішення найрізноманітніших стоматологічних проблем, нехай це потемніла емаль або імплантація зубів.

В яких ситуаціях встановлюються коронки з діоксиду цирконію:

 1. Руйнування зуба на 50% і більше.
 2. Протезування зубів для корекції форми.
 3. Заміна старих протезів.
 4. Виправлення прикусу.
 5. Протезування на імплантатах.
 6. Зміна кольору ясен через металокерамічні або металеві протези.
 7. Протезування мостоподібними конструкціями, якщо відсутні кілька зубів підряд.
 8. Алергія пацієнта на зубні протези з металу та інших матеріалів.

Установлення цирконієвих коронок проводиться на фронтальні та бічні зуби. Навіть якщо пацієнту показано видалення зуба або імплантація, коронка з цирконію встановлюється на імплант або штифт (за умови, що корінь збережено). Коронки з діоксиду цирконію застосовуються при протезуванні зубів.

Цирконієві коронки на передні зуби: коли встановлення не проводиться

Протипоказання до встановлення коронок з оксиду цирконію – як в інших видах протезування:

 • бруксизм (мимовільний скрегіт зубами);;
 • рухливість зубів;
 • ослаблений імунітет;
 • серйозні дефекти прикусу;;
 • запальні процеси в ротовій порожнині.

Якщо в результаті лікування стоматологічні проблеми усуваються, то встановлення протезів з діоксиду цирконію можливе без проблем.

Види цирконієвих коронок і нюанси встановлення

В основі найсучасніших протезів – сполука циркону: діоксид цирконію. Цей матеріал за міцністю близький до металу, проте є гіпоалергенним. Білий відтінок і напівпрозорість роблять вироби з діоксиду цирконію максимально ідентичними до зубної емалі.

Види цирконієвих коронок

Коронка з діоксиду цирконію виготовляється у двох варіантах:

 • каркасний протез: складається з двох елементів – цирконієвого каркаса і фарфорового покриття. Головна ділянка застосування – зуби в зоні посмішки, якщо проводяться встановлення штифта або імплантація передніх зубів;
 • цільна коронка: виточується з монолітної цирконієвої маси. Міцніші, ніж каркасні вироби, але трохи менш естетичні, тому частіше встановлюються на моляри – жувальні зуби.

Коронки з діоксиду цирконію: встановлення у стоматології

Наша стоматологія успішно практикує протезування зубів коронками з оксиду цирконію. Якщо потрібно повернути усмішці блиск і красу, записуйтеся на прийом до клініки Healthy Dent у Києві. Лише кілька візитів – і в результаті лікування серйозні проблеми із зубами залишаться в минулому.

Ціна протеза із цирконія

Як відбувається процедура протезування цирконієвими коронками в нашій стоматології:

 1. Перший етап – підготовка. Стоматолог оглядає ротову порожнину і за необхідності лікує зуби та ясна.
 2. Коли ротову порожнину сановано, можна переходити до наступного етапу. Стоматолог наносить на губи пацієнта пом'якшувальну пасту, а по краю ясен закладає нитку, яка захищає слизову при маніпуляціях.
 3. Лікар обточує зуб під коронку. Ми використовуємо спеціальні калібровані алмазні насадки, щоб зробити видалення дентину та емалі максимально дбайливим і точним. Процедура безболісна, за необхідності застосовується місцева анестезія.
 4. Далі протезист робить силіконові зліпки із зубів і відправляє відбитки до зуботехнічної лабораторії. Пацієнту встановлюються тимчасові зубні коронки з пластмаси. Цирконієва коронка виготовляється на високоточному фрезерувальному обладнанні з комп'ютерної 3D-моделі. Технологія дає можливість зробити анатомічно правильну коронку зуба, яка ідеально прилягає до дентину.
 5. У наступний візит до клініки стоматолог приміряє готову цирконієву коронку. Якщо ж корегування не потрібне, фіксує протез спеціальним медичним цементом. Тривалість установки коронки – 5–20 хвилин.
догляд за протезами із цирконія
Відразу після встановлення коронки з цирконію повністю готові до використання: можна посміхатися, розмовляти, святкувати цю радісну подію в ресторані. Відгуки наших пацієнтів свідчать про те, що зуби з цирконію відразу сприймаються як «рідні», жити з такими протезами також комфортно.

Як доглядати за цирконієвими коронками

Ніякого спеціального догляду цирконієві коронки не потребують. Звичайні правила гігієни: чистити зуби мінімум двічі на день після їжі, використовувати ополіскувачі та зубну нитку. Рекомендуємо застосовувати щітку м'якої або середньої жорсткості, щоб не дряпати емаль і поверхню протеза.

Важливо знати, що температурні «гойдалки» можуть бути згубними для зубної емалі та матеріалу коронки. Уникайте різких перепадів температури. Ми не рекомендуємо, наприклад, пити крижану колу і водночас їсти гарячий бургер, щоб коронка не потріскалася.

Для цирконієвих коронок, як і для звичайних зубів, раз на півроку показане професійне гігієнічне чищення, під час якого стоматолог прибирає з емалі зубний наліт і камінь.

Цирконієві коронки: ціна ідеальних протезів

Є певний недолік, який мають цирконієві коронки, – ціна протезів. Вартість цирконієвих коронок трохи вища, ніж інших видів, навіть кераміка дешевша. Однак, якщо врахувати строк служби, міцність, естетику і комфортність використання, розумієш, що ціна цілком виправдана. Щоб дізнатися, скільки коштуватиме цирконієва коронка під ключ, рекомендуємо записатися на консультацію до Healthy Dent. Консультація стоматолога-ортопеда нашої клініки безкоштовна..

Установлення коронок із цирконію – це не витрати, а розумне вкладання коштів: інвестиція у красу посмішки і здоров'я зубів. Вважаєте, що ваші проблеми зі здоров'ям зубів можуть бути вирішені за допомогою цирконієвих коронок, тоді пропонуємо записатися на прийом, ми підберемо найзручніший для вас час.
Выполненные работы
Пюрко Орест Игоревич
Пюрко Орест Игоревич
Хирург-имплантолог, челюстно-лицевой хирург, зам.главного врача по лечебным вопросам. Член Ассоциации стоматологов Украины и Ассоциации имплантологов Украины
Бойко Андрей Владимирович
Бойко Андрей Владимирович
Стоматолог-ортопед, гнатолог
Бойко Андрей Владимирович
Бойко Андрей Владимирович
Стоматолог-ортопед, гнатолог
Бойко Андрей Владимирович
Бойко Андрей Владимирович
Стоматолог-ортопед, гнатолог
Бойко Андрей Владимирович
Бойко Андрей Владимирович
Стоматолог-ортопед, гнатолог
Протезування зубів
Консультація стоматолога–ортопеда
Безкоштовно
Зняття зліпків С силіконовою масою
від 450
Зняття зліпків А силіконовою масою
від 700
Тимчасова коронка CAD/CAM PMMA
від 1400

НОВИНКА

Цифровий WAX UP
від 2800

НОВИНКА (фотодіагностика, зліпки, контрольна модель, друк на 3D принтері),одна щелепа

Коронка на основі оксиду цирконію
від 7500
Імплантація зубів
Коронка цирконієва на імплант
7500 грн
Наші спеціалісти
Відгуки
Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №14
5

Лечил 4 зуба, перелечивал каналы и устанавливал коронки. Остался доволен. Очень понравилось что во время первой консультации дают весь прайс стоимости лечения, который действительно ему соответствует и нет потом сюрпризов по доплатам. Врачи не пытаются впаривать не нужное, а только всё необходимое. Надеюсь что не буду жалеть что написал данный отзыв и лечение прослужит гарантию.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №14
Д
4

Тиждень тому встановила коронки у цій клініці, спочатку думала поставити просто металокерамічні, але потім зважилася все-таки на оксид цирконію. Коронки виглядають природніше, ціна, правда, ой як покусала, але я себе заспокоюю тим, що вони прослужать довше, ніж звичайна металокераміка.

D
5

Меня в циркониевых коронках подкупило то, что они очень крепкие, хоть и дорогие,но дешевле импланта. Ставил Илья Аркадьевич, врач с опытом и профессионал своего дела. Всем рекомендую циркон!