Брекети для дітей

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортодонт

Брекети для дітей – найкращий метод і найкращий час, щоб виправити прикус

У мене бездоганно рівні зуби від природи! На жаль, так заявити про себе може лише одна людина з десяти. В 90% людей є порушення прикусу та розташування зубів, і половина з них потребує ортодонтичного лікування. А оскільки ця проблема родом із дитинства, то й вирішувати її бажано якомога раніше. Найбільш дієвий спосіб виправити прикус у дітей – це встановлення брекетів.

Неправильний прикус у дітей: ризики ігнорування проблеми

Оклюзія, або прикус, – це змикання верхніх і нижніх зубів. У нормі верхні зуби трохи перекривають нижні, а премоляри (четвірки і п'ятірки) щільно змикаються. Будь-яке зміщення зубів при змиканні – це порушення прикусу, які з часом посилюються і можуть стати причиною серйозних проблем:

 • непропорційного обличчя;
 • значного викривлення зубів;
 • порушення дикції;
 • підвищеного стирання емалі;
 • головного болю, спазмів лицьових м'язів;
 • ранньої втрати зубів;
 • вивихів щелепи, спровокованих слабким розвитком скронево-щелепного суглоба;
 • порушень травлення через те, що їжа погано пережовується.

Від неправильного прикусу страждає організм, але найстрашніше в юному віці – це знущання однолітків із приводу зовнішності. Мало кому з підлітків хочеться бути постійним об'єктом для хейта, тому в інтересах юного пацієнта виправити ортодонтичні недоліки якомога раніше. В нашій клініці можна вибрати дуже стильні та красиві брекети для дітей, з якими ваша дитина буде в центрі уваги, але тільки з хорошого приводу.

Правильний прикус у дітей

У яких випадках показані брекети

Установлення брекетів дітям допомагає вирішити проблеми неправильного прикусу, з якими не впораються інші ортодонтичні пристосування: елайнери, пластинки, трейнери. Ми ставимо брекет-системи при:

 • дистопії – ситуації, коли окремі зуби в ряду викривлені, ростуть під нахилом або повернені навколо своєї осі. Найчастіше ця аномалія стається з іклами – третіми зубами;
 • різних порушеннях прикусу;
 • скупченості зубів;
 • непропорційно зростаючих щелепах;
 • ретинованих зубах мудрості, коли моляр ще не прорізавсь, але вже видно, що зачаток розташований не вертикально, а під нахилом. Дитячі брекети допоможуть зубу прийняти правильне положення і прорізатися рівно.
Часто аномалії прикусу в дітей непомітні для батьків, визначити необхідність ортодонтичного лікування може тільки лікар, тому рекомендуємо записатися на прийом до ортодонта мінімум для того, щоб переконатися, що в дитини все в порядку. До речі, в Healthy Dent консультація ортодонта безкоштовна.

У якому віці краще ставити брекети дітям?

У відповідь на запитання «У якому віці ставлять брекети дітям?» з упевненістю можемо назвати тільки нижню межу – 12–14 років. Перед установленням брекетів молочні зуби повинні замінитися корінними. Верхньої межі для лікування брекетами немає, проте підлітковий вік – найкращий у житті пацієнта час для виправлення дефектів прикусу і вирівнювання зубів: щелепа ще формується і найбільш податлива для корекції.

У якому віці ставити брекети дітям?

Плюси встановлення брекетів у дитячому віці

У підлітковому віці лікування брекет-системою займає мінімум часу, але є максимально ефективним. З огляду на те, що у вартість брекетів для дітей входить регулярна корекція апаратів, ортодонтичне лікування батькам обійдеться дешевше, адже кількість візитів до лікаря теж скорочується. Є хороша новина і для самих юних пацієнтів: процес лікування проходить комфортніше і більш безболісно, ніж у дорослому віці.

Брекети на молочні зуби – не варіант

Брекети дитині ставлять, починаючи з підліткового віку. Але це не означає, що потрібно розслабитись і чекати, поки випадуть усі молочні зуби та виростуть постійні. На першу консультацію до ортодонта ми рекомендуємо привести дитину ще в 4–5 років. Якщо проблеми з прикусом виявлено в молодшому шкільному віці, використовуються знімні апарати, наприклад вестибулярні пластинки або трейнери. Іноді цих пристосувань цілком достатньо, щоб вирівняти зуби і відкорегувати прикус.

Які бувають брекети для дітей

Дитячі скоби на зуби, або брекети, – це незнімні ортодонтичні апарати, які постійно тиснуть на зубний ряд і щелепу, поступово приводячи їх у правильне положення. Всі брекети складаються з дуги і скоб – окремих замків, які прикріплюються до зубів за допомогою медичного клею. Апарати відрізняються за типом конструкції та матеріалами, з яких виготовлено брекети.

Брекети дітям можна підібрати, виходячи з ортодонтичного діагнозу, вартості й дизайну апаратів. Приходьте на консультацію до Healthy Dent і обирайте підходящий варіант:
 • металеві скоби – ортодонтична класика, надійна і перевірена десятиліттями. Їх мінус – занадто помітні на зубах;
 • керамічні брекети – сучасна альтернатива металевим пристосуванням, у них скоби виготовлено з медичного фарфору. Можна вибрати кераміку в тон емалі, але для дітей цікавішими є кольорові брекети – яскраві та незвичайні, які сприймаються підлітками як модний аксесуар, а не ортодонтична конструкція;
 • сапфірові брекети – прозорі блискучі кристали елегантно виглядають на зубах, ідеально підходять старшокласникам. За ефективністю сапфірові брекети для дітей не поступаються металевим і керамічним, але ціна вища.

За способом фіксації скоб і дуги розрізняють лігатурні брекети і самолігуючі, в яких дуга проходить крізь замочки у скобах, діє більш плавно, тому такі брекети є комфортнішими для пацієнта.

Усі звикли, що скоби дітям ставлять на передні зуби – це стандартний вестибулярний спосіб установлення. Однак в ортодонтії вже використовуються брекети-невидимки – лінгвальні апарати, які фіксуються з внутрішньої сторони зубного ряду, а тому абсолютно непомітні.

Які бувають брекети для дітей?

Не боляче і не страшно: як установлюють брекети дітям

Перед установленням брекетів ми проводимо повне обстеження стану ротової порожнини пацієнта і підготовку зубів: робимо професійне чищення, за необхідності лікуємо зуби. Процедура встановлення брекетів дітям триває в середньому 1,5 години на одну щелепу. Маніпуляції безболісні, тому анестезія не потрібна. Єдина складність для пацієнта – просидіти понад годину з відкритим ротом.

Що робить ортодонт:

 1. Приклеює брекети на кожний зуб або застосовує метод непрямого бондингу: фіксує замочки на зліпку, а потім переносить готову конструкцію на зуби.
 2. Установлює дугу і закріплює за допомогою лігатур або замків.
 3. Активує апарат і розповідає пацієнту, як доглядати за брекетами.
У ході лікування потрібно приходити до стоматології для активації брекет-системи: зуби здвигаються, і лікарю потрібно корегувати положення дуги, підкручуючи замки.

Хочете дізнатися, чи все в порядку із зубами у вашої дитини, чи потрібна допомога стоматолога-ортодонта, – запишіться до нас на консультацію. В Healthy Dent приймає дитячий ортодонт.

Вопросы-ответы
Скільки потрібно носити брекети?
Зазвичай брекети дітям потрібно носити 8–12 місяців. Тривалість залежить від діагнозу, але ортодонтичне лікування у підлітків займає менше часу, ніж у дорослому віці.
Чи ставлять брекети на молочні зуби?
Брекети на молочні зуби не ставлять, їх застосовують, тільки коли прорізались і виросли постійні зуби.
Яка ціна встановлення дитячих брекетів?
Вартість брекетів для дітей на одну щелепу – від 8900 грн. Найдорожчі – лінгвальні та самолігуючі апарати. До речі, можна заощадити: поставити на передні зуби кольорові або сапфірові брекети, а на бічні, які не видно, – замочки з металу.
Выполненные работы
Шанина Серафима Александровна
Шанина Серафима Александровна
Стоматолог-ортодонт. Действующий член Ассоциации ортодонтов Украины
Шанина Серафима Александровна
Шанина Серафима Александровна
Стоматолог-ортодонт. Действующий член Ассоциации ортодонтов Украины
Шанина Серафима Александровна
Шанина Серафима Александровна
Стоматолог-ортодонт. Действующий член Ассоциации ортодонтов Украины
Дитяча стоматологія
Консультація дитячого стоматолога
Безкоштовно
Пломбування одного каналу молочного зуба
від 440
Герметизація фісур зуба
від 660
Пломбування склоіономерним цементом
від 825
Пломбування фотополімерним матеріалом
від 1210 до 1650
Вирівнювання зубів
Консультація ортодонта
Безкоштовно
Заміна дуги
від 300 до 900
Активація, корекція знімного ортодонтичного апарату
від 500
Зняття відтисків альгінатною масою
від 350
Зняття відтисків С силіконовою масою
від 450
Апарати для вирівнювання зубів в молочному прикусі
від 5100
Twin Block
від 9900