Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортодонт

Запись на прием в горячий час
знижка -15%
3
1
Время приема
2
Зубний протез метелик

Мікропротез метелик – це незамінний помічник для протезування тимчасово відсутнього зуба. Він кріпиться на кламмерах до сусідніх молярів і заміщає втрачений зуб. Кламмери протеза нагадують крильця, тому його і називають метеликом. Принцип дії такий самий, як у мостоподібного протеза, або «моста».

Часто метелика ставлять на період приживлення штифта під імплант (на кілька місяців). Але бувають випадки і тривалого носіння такого протеза, коли інші види протезування не підходять пацієнтові.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


 

Для чого встановлюється зубний протез метелик

Тимчасовий зуб метелик приходить на допомогу, якщо необхідно тимчасово замінити видалений зуб, при цьому протез запобігає виникненню пов'язаних з цим проблем.

  • Естетика в зоні посмішки. Якщо втрачено один з передніх зубів, то на час приживлення штифта імпланта проміжок можна закрити протезом метеликом.
  • Неповноцінне пережовування. Якщо відсутній зуб, особливо багатокореневий, пацієнт відчуває незручність при пережовуванні їжі – жує на один бік, відчуває постійний дискомфорт.
  • Викривлення прикусу. Коли в зубному ряду з'являється проміжок, організм намагається заповнити його, поступово зрушуючи інші зуби ряду і перерозподіляючи простір.
  • Погіршення дикції. Іноді щілина в зоні посмішки заважає чіткій вимові окремих звуків.

Дуже важливо до протезування зберегти ландшафт прикусу і не допустити атрофії кісткової тканини на ділянці з видаленим зубом.

Від усіх цих неприємностей посмішку рятує частковий знімний зубний протез метелик.

Протез мтелик

Підходить протез метелик на один або на два зуба. Для протезування більшої кількості зубів його використовують вкрай рідко. У цих випадках фіксація буде ненадійною.

Непроста ситуація з установкою цього протеза і на задні моляри, крайні зуби в ряду. Знімний протез метелик призначений для кріплення між двома зубами, але коли його можна закріпити тільки з одного боку, то використовують уже не пластикові, а металеві кламмери і обточують два останніх зуба під металокерамічні коронки, за які його і закріплять. Це тривалий процес, і вартість метелика на зуби в цьому випадку буде набагато вищою.

Для надійної фіксації протеза метелика повинні бути збережені зуби (чи встановлені коронки на імплантатах) по обидва боки від відсутнього. В інших випадках використовують протез на металевих кламмерах.

Протез метелик: ціна залежить від матеріалу

У Healthy Dent ми пропонуємо пацієнтам такі варіанти протеза-метелика:

  • Найдешевший і частий у застосуванні протез метелик виготовляється з основою з акрилової пластмаси. Він добре фіксується і підходить як для жувальних, так і передніх зубів. Єдиний його мінус – неідеальна естетичність. Матеріал не точно імітує натуральні ясна. Хоча це зазвичай не кидається в очі.
  • Більш дорогий варіант – гнучкий протез з нейлону. Його еластичність більша, ніж в акрилу. Базис цього протезу виглядає дуже естетично – на яснах він практично непомітний. Саме тому цей матеріал ідеально підійде, якщо пацієнту потрібен протез метелик на 1 зуб у зоні посмішки. Для протезування жувальних зубів краще обрати акрил.

Бабочка на зуб виды материалов

Чи підійде для тривалого носіння протез метелик: відгуки

Протез метелик – це практично завжди тимчасовий протез. В окремих випадках (за тривалого лікування) його носять до року. Ще рідше – до 5 років.

Наші клієнти відгукуються про метелик як про надійну конструкції, але яка не може зрівнятися за зручністю та естетичністю з коронкою на імпланті.

Знімний метелик на зуб підходить для тривалого використання літнім людям, які відчувають незручності при носінні постійних конструкцій або страждають на алергію на метал.

Протез-метелик

Якщо хочете замінити тимчасово відсутній зуб, приходьте в Healthy Dent. Ми порекомендуємо найкращий варіант протезування, щоб ви відчували себе впевнено і комфортно.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


 

Відгуки на тему
А
5

За несколько сеансов поставили папе съемный нейлоновый протез. Спасибо за работу Ирине Александровне. А Хелси Денту за таких врачей и сервис!

В
5

Лікувала тут карієс і на чищення зубів приходила, тому, коли прийшов час мамі робити протез зуба, сумнівів не було, куди потрібно йти. Зробили в кілька етапів. Про зручність, звичайно, мама краще розповість, але каже, що добре, а вона у мене за словом до кишені не лізе, особливо, якщо стосується її здоров'я або зручності. Тому раджу всім протезувати зуби у клініці Healthy Dent!

Статті на тему
Реставрація зубів: види та тривалість

Хочете виправити щербинку, змінити форму і розміри зубів – художнє моделювання вам у поміч! Стоматологія у цій сфері досягла сьогодні значних висот.

Завдяки новітнім технологіям можна стати щасливим володарем голлівудської посмішки без болю і зайвих зусиль. Естетичне відновлення зуба проводиться кількома методами, про які йтиметься далі.

Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.