Зубний протез метелик: що це?

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортопед

Запись на прием в горячий час
знижка -15%
3
1
Время приема
2
Зубний протез метелик

Мікропротез метелик – це незамінний помічник для протезування тимчасово відсутнього зуба. Він кріпиться на кламмерах до сусідніх молярів і заміщає втрачений зуб. Кламмери протеза нагадують крильця, тому його і називають метеликом. Принцип дії такий самий, як у мостоподібного протеза, або «моста».

Часто метелика ставлять на період приживлення штифта під імплант (на кілька місяців). Але бувають випадки і тривалого носіння такого протеза, коли інші види протезування не підходять пацієнтові.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


 

Для чого встановлюється зубний протез метелик

Тимчасовий зуб метелик приходить на допомогу, якщо необхідно тимчасово замінити видалений зуб, при цьому протез запобігає виникненню пов'язаних з цим проблем.

  • Естетика в зоні посмішки. Якщо втрачено один з передніх зубів, то на час приживлення штифта імпланта проміжок можна закрити протезом метеликом.
  • Неповноцінне пережовування. Якщо відсутній зуб, особливо багатокореневий, пацієнт відчуває незручність при пережовуванні їжі – жує на один бік, відчуває постійний дискомфорт.
  • Викривлення прикусу. Коли в зубному ряду з'являється проміжок, організм намагається заповнити його, поступово зрушуючи інші зуби ряду і перерозподіляючи простір.
  • Погіршення дикції. Іноді щілина в зоні посмішки заважає чіткій вимові окремих звуків.

Дуже важливо до протезування зберегти ландшафт прикусу і не допустити атрофії кісткової тканини на ділянці з видаленим зубом.

Від усіх цих неприємностей посмішку рятує частковий знімний зубний протез метелик.

Протез мтелик

Підходить протез метелик на один або на два зуба. Для протезування більшої кількості зубів його використовують вкрай рідко. У цих випадках фіксація буде ненадійною.

Непроста ситуація з установкою цього протеза і на задні моляри, крайні зуби в ряду. Знімний протез метелик призначений для кріплення між двома зубами, але коли його можна закріпити тільки з одного боку, то використовують уже не пластикові, а металеві кламмери і обточують два останніх зуба під металокерамічні коронки, за які його і закріплять. Це тривалий процес, і вартість метелика на зуби в цьому випадку буде набагато вищою.

Для надійної фіксації протеза метелика повинні бути збережені зуби (чи встановлені коронки на імплантатах) по обидва боки від відсутнього. В інших випадках використовують протез на металевих кламмерах.

Протез метелик: ціна залежить від матеріалу

У Healthy Dent ми пропонуємо пацієнтам такі варіанти протеза-метелика:

  • Найдешевший і частий у застосуванні протез метелик виготовляється з основою з акрилової пластмаси. Він добре фіксується і підходить як для жувальних, так і передніх зубів. Єдиний його мінус – неідеальна естетичність. Матеріал не точно імітує натуральні ясна. Хоча це зазвичай не кидається в очі.
  • Більш дорогий варіант – гнучкий протез з нейлону. Його еластичність більша, ніж в акрилу. Базис цього протезу виглядає дуже естетично – на яснах він практично непомітний. Саме тому цей матеріал ідеально підійде, якщо пацієнту потрібен протез метелик на 1 зуб у зоні посмішки. Для протезування жувальних зубів краще обрати акрил.

Бабочка на зуб виды материалов

Чи підійде для тривалого носіння протез метелик: відгуки

Протез метелик – це практично завжди тимчасовий протез. В окремих випадках (за тривалого лікування) його носять до року. Ще рідше – до 5 років.

Наші клієнти відгукуються про метелик як про надійну конструкції, але яка не може зрівнятися за зручністю та естетичністю з коронкою на імпланті.

Знімний метелик на зуб підходить для тривалого використання літнім людям, які відчувають незручності при носінні постійних конструкцій або страждають на алергію на метал.

Протез-метелик

Якщо хочете замінити тимчасово відсутній зуб, приходьте в Healthy Dent. Ми порекомендуємо найкращий варіант протезування, щоб ви відчували себе впевнено і комфортно.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


 

Відгуки на тему
Г
0

Дуже хороша стоматологія. Рекомендую

І
5

Ми кілька разів приходили до лікаря Мирослава Горбатюка на консультацію по складним питанням. Нам дуже сподобались його досвідченість та відношення до паціента.

Статті на тему
Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.

Підготовка порожнини рота до протезування

Кожен з нас завжди прагне кращого, щоб з кращого вибрати те, що ідеально підходить для нас за якістю і ціною. Так відбувається і в стоматологічній практиці, кожне звернення пацієнта в нашу клініку є індивідуальним і вимагає диференційованого підходу. Тема моєї статті – протезування, точніше, правильне і довгострокове протезування, якого можна досягти тільки в ідеальних умовах. Протезування зубів – це заключний етап лікування, і нерідко саме лікар-ортопед будує весь процес від початку до кінця. Це він вирішує, що лікуємо, що видаляємо і де будуть встановлені імплантати, буде це знімне протезування чи незнімне.