Знімне протезування на імплантатах: варіанти знімних протезів

Запись на прием в горячий час
знижка -15%
3
1
Время приема
2
Протезування зубів на імплантатах: варіанти знімних протезів

Протезування зубів на імплантатах: варіанти знімних протезів

Залежно від кісткової маси щелепи застосовують різні методи відновлення зубного ряду.

Класична «вставна щелепа на присосках» не йде ні в яке порівняння з протезом, що спирається на імплантати.

Прийнято виокремлювати два варіанти знімних протезів на імплантатах

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


  Умовно знімне протезування на імплантатах

У цьому випадку протез кріпиться до абатментів, що спираються на імплантати, різьбовим з'єднанням або стоматологічним цементом. Зняти таку конструкцію зможе тільки лікар. Метод застосовується за часткової відсутності зубів у ряду або повної адентії. Плюси є очевидними – природна експлуатація і чудовий вид. Але ціна питання нижча, ніж якби імпланти імплантувались окремо під кожний протез, тому що допускається менша кількість імплантатів. Наприклад: на ряд із трьох зубів цілком достатньо двох імплантатів.

Знімне протезування на імплантатах

 Повне знімне протезування на імплантатах

Метод застосовується, як правило, за повної відсутності зубів і серйозної атрофії кістки щелепи, що часто супроводжує адентію. Технологія та сама, тільки імплантатів потрібно ще менше – іноді обходяться двома на всю щелепу, а отже, вартість такої операції буде нижчою. Кріпиться протез спеціальним замковим механізмом – на зразок галантерейної кнопки. Освоїти його неважко.

Також використовують балочну фіксацію – такий метод є кращим, оскільки розподіл навантаження при жуванні відбувається більш рівномірно. З мінусів – необхідність щодня знімати протез для гігієнічного обслуговування, що не завжди зручно; до знімного протезу доводиться довше звикати через менш витончену конструкцію.

Повне знімне протезування на імплантатах

Обидва методи ґрунтуються на сучасних технологіях з імплантації: в кістку імплантується титановий «корінь» – саме він і є головною опорою. Адже як вставити зуб, якщо немає кореня? Уже на цю надійну основу ставлять решту конструкції. У клініці Healthy Dent показуємо пацієнтам віртуальне розташування імплантантів: їх положення щодо зубів і в кістці.

Для цього використовують програми Romexis Viewer від Planmeca або BlueSkyPlan від Bredent. Сам імлант підбирається індивідуально під кожного пацієнта, виходячи з таких параметрів, як довжина і діаметр, і ґрунтуючись на фізіологічних особливостях ротової порожнини пацієнта.

Наявність жорсткої конструкції не скасовує обов'язковість імпланта, і на запитання «Чи можна вставити зуб, якщо немає кореня?» відповідь є однозначною – ні. Не може зуб висіти в повітрі.

Застосовують мостовидні конструкції – пластинчасті (пластик) і бюгельні (метал). Незалежно від типу, чим більше опор у такого мосту, тим краще. Іноді, коли йдеться про повний зубний ряд, двох опор може виявитися недостатньо.

Вигин і форма мосту повторюють анатомічні особливості будови ясен пацієнта. Для цього ми застосовуємо спеціальне обладнання і 3D-моделювання, тому вдається заздалегідь спрогнозувати, наскільки конструкція для конкретного пацієнта відповідатиме всім вимогам.

Імплантати і коронки

Залежно від кісткового об'єму застосовують різні конфігурації та розміри імплантів. Також існують рекомендації щодо кута їх входження в кістку – тут лікар окремо вивчає можливості для кожного пацієнта.

Якщо ж висоти кістки недостатньо, проводять заходи щодо її збільшення – операцію синус-ліфтинг. Навіть у самих крайніх випадках – за істотної деградації кістки – наші фахівці знаходять вихід із ситуаціїї.

Протезування на імплантах: які коронки підходять

Кісткова атрофія спостерігається у випадках тривалої відсутності зуба. Тому є рекомендації якомога швидше ставити імплант після видалення зуба.

Коронкова частина протезу виконується з металокераміки або безметалової кераміки. Зовні відрізнити ці матеріали від натуральної зубної емалі, причому найкращих її зразків, важко. Недарма голлівудські зірки воліють їх мати замість власних натуральних зубів. Для публіки заміна відбувається непомітно, адже допускається протезування зубів після видалення. Чудові експлуатаційні властивості до пари естетичним – такі протези слугують довго.

Більш детальну інформацію щодо вашого випадку вам розповість стоматолог клініки на огляді-консультації. Записуйтеся на прийом і відновлюйте здоров'я ваших зубів уже сьогодні!

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Автор материала

Буханцов Олександр Олександрович - фото стоматолога
Олександр
Буханцов
Стоматолог-хірург