Як вирвати молочний зуб: 3 способи від тата-стоматолога

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Дитячий стоматолог

Як вирвати молочний зуб
Іти з малюком до стоматолога чи видаляти молочний зуб у домашніх умовах? З цією дилемою стикаються всі батьки. То як же краще зробити? Однозначної відповіді на це запитання немає. Звісно, як лікар я вам пораджу йти на прийом до дантиста, щоб він у стерильних умовах і без болю видалив зуб вашій дитині.

Однак так виходить не завжди. Часто або дітлахи навідріз бояться йти до лікаря, або зуб ось-ось «буде готовий», або, наприклад, ви на роботі з ранку до ночі і здається, що проблема дріб'язкова. У такому випадку розповім про способи, які допоможуть, не виходячи з дому і не піддаючи малюка стресу, безпечно вирвати молочний зуб.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Видалення молочного зуба, а чи потрібно?

Коли потрібно видаляти молочний зуб

Якщо зуб у малюка болить, але не хитається, можливо, його не слід видаляти. У цьому випадку дійсно рекомендую звернутися до лікаря. Він перевірить зуби малюка і скаже, що робити далі, щоб дитина не страждала від болю. Є ймовірність, що зуб уражено карієсом. У цьому випадку лікар порекомендує вилікувати його, особливо якщо до зміни тимчасових зубів на постійні залишилося більше року.

Якщо очевидно, що зубу залишилися лічені дні

Визначити, що видалення молочних зубів у дітей є неминучим, дуже просто: молочний зуб помітно хитається. Однак не поспішайте прив'язувати до дверей ниточку і смикати за кінець. Перед тим як видаляти зуб, необхідно виконати чотири підготовчих заходи. Для початку погодуйте дитину як слід. Справа в тому, що протягом двох годин після видалення йому не можна їсти, тому подбайте про те, щоб малюк був ситий.

Перед видаленням зуба в домашніх умовах:

  1. Дитині слід ретельно почистити зуби.
  2. Прополоскати рот (до і після) антисептичним ополіскувачем.
  3. Налаштувати малюка, що може бути трохи боляче.

Після цього можете приступати до видалення будь-яким способом, який обере малюк.

3 способи, як вирвати дитині хиткий зуб

  • Спосіб 1. Класичне видалення зубів у дітей за допомогою нитки. Думаю, про цей спосіб ви чули, та ще й відчували на собі. Можливо, неодноразово. У цьому випадку до хворого зуба необхідно прив'язати нитку і різко смикнути за її другий кінець, щоб його вирвати.

Тут зовсім не обов'язково обмежуватися дверима, до яких прив'язують нитку, а потім різко відкривають. Процес висмикування можна організувати так, щоб дитині було не те що не страшно, а весело.

Видалення зуба вдома

Наприклад, рушійною силою може бути м'ячик, до якого прив'язано нитку, або стріла від дитячого лука, або мультикоптер, який повинен різко злетіти. Так, у цьому випадку всі методи хороші.

  • Спосіб 2. Тверда їжа, від якої зубу «не втриматись». Яблуко, бублик, сухарик або будь-яка тверда їжа також допоможуть позбавитися хиткого молочного зуба. Дайте дитині з'їсти що-небудь з твердої їжі, і, як буває на практиці, зуб також може «видалитися».
  • Спосіб 3. Розхитування до переможного результату. Тут дитина впорається без вашої допомоги. Попросіть малюка потроху розхитувати проблемний зуб протягом дня. Як правило, якщо дитина поступово розхитує зуб, то через пару-трійку годин зможе самостійно позбавитися його. У цьому випадку стежте за тим, щоб перед розхитуванням ручки дитини були вимиті. Цей спосіб допомагає, якщо з попередніми техніками не зрослось, адже видалення молочного зуба – ціна здоров'я дитини.

Після того, як зуб видалено, дайте малюкові прополоскати рот водою та антисептичним ополіскувачем, а також прикладіть до ранки ватний тампон, змочений антисептиком. І нехай ваш малюк буде здоровий!

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом