Наші зуби – це 32 богатиря, яким щодня доводиться боротися з безліччю ворогів: бактеріями, мікроорганізмами, залишками їжі. Без нашої допомоги зубам не впоратись, інакше їх атакуватимуть хвороби. Одна з найпідступніших – пародонтит.
Починається недуга непомітно, а результат – плачевний: зуби розхитуються і випадають. Згідно зі статистикою, захворювання за поширеністю не поступається карієсу, але ураження пародонту призводить до втрати зубів у 2–3 рази частіше.
Зуби в небезпеці: як розпізнати хворобу
Пародонтит – симптоми:
- ясна кровоточать, особливо при навантаженні (жуванні твердої їжі, чистці щіткою);
- відчуття свербіння і пульсації під яснами;
- неприємний запах з рота навіть після гігієнічних процедур;
- слизова біля зубів змінює колір;
- темні тверді відкладення на емалі;
- з'являються пародонтальні кишені, рухливість зубів.
Ознаки хронічної форми:
- запалення і набряк ясен;
- слизова набуває яскраво-червоного кольору;
- виділення гною з пародонтальних кишень;
- пульсуючий сильний біль;
- слабкість, загальне нездужання, можливе підвищення температури.
Продовжуємо розбиратися в особливостях хвороби: щоб зрозуміти, чи належите ви до «групи ризику», потрібно знати, звідки береться запалення ясен.
Пародонтит – причини:
- Недостатня гігієна ротової порожнини – найпоширеніша причина. Залишки їжі, потрапляючи під ясна, провокують утворення мікробів і розвиток запалення.
- Їжа, бідна на вітаміни і мікроелементи.
- Переважання в меню м'якої їжі. Ясна не отримують необхідного «масажу», недостатній приплив крові.
- Ускладнення гінгівіту і стоматиту.
- Ослаблений імунітет, хронічні хвороби (цукровий діабет).
- Дуже щільне прилягання зубів один до одного (скупченість).
- Алергія на медичні та хімічні препарати.
Просто дивуєшся, коли деякі хворі хочуть за кілька днів позбутися недуги, яка формується роками. Люди запитують, як лікувати пародонтит народними засобами , і щиро вірять, що це – панацея. Відповідально заявляємо, що «бабусині засоби», чудодійні полоскання і мазі максимум – послаблять больові відчуття, але не зупинять розвиток хвороби.

Професійна стоматологія передбачає комплексне лікування пародонтиту – більш складне і тривале, зате ефективне.
- Консультація пародонтолога – перший крок. Лікар поставить точний діагноз і визначить подальший план терапії. Після рентген-діагностики фахівець зможе відповісти на запитання:
- зуби можна зберегти чи з деякими доведеться попрощатися;
- розповість, чим лікувати пародонтит, скільки коштуватиме процедура;
- узгодить варіанти терапії та протезування;
- визначить послідовність методів у клініці.
- Професійне чищення – видалення зубного каменю з емалі та під яснами. Саме затверділий наліт стає причиною запалення. Наша клініка пропонує кілька ефективних методів: ультразвук, лазер, техніку Air Flow. Після процедури зуби стануть не тільки чистішими, але й помітно світлішими.
- Медикаментозне лікування . Терапія проти запалення проводиться за двома напрямами: 1) місцева обробка порожнини рота; лікар антисептичним розчином промиває парадонтальні кишені, а потім розповідає, як відбуватиметься лікування пародонтиту в домашніх умовах, призначить спеціальні полоскання, зубні пасти та аплікації; 2) загальна терапія передбачає курс антибіотиків – не менше 10 днів.
- Санація. Депульпування (видалення нерва) не уникнути, якщо атрофія кісткової тканини зачепила більше половини кореня або пародонтальні кишені дуже глибокі (2/3 довжини кореня). Подальші дії залежать від стану зубів: хірургічне втручання, шинування або пришліфовування окремих зубів.
- Пародонтит: хірургічне лікування. Це найбільш радикальний метод, який вимагає від лікаря високого рівня професіоналізму. Дантист видаляє уражене грануляційне утворення і виконує підсадку штучних тканин.
- Протезування. Застосовується для відновлення жувальної функції при відсутніх зубах. Установлення протезів дозволяє зняти надмірне навантаження на решту «рідних» зубів, з'являється естетичність зубного ряду.
Завжди здорові ясна: профілактичні заходи
Профілактика пародонтиту – найважливіша умова для повного одужання. Хочете забути про хвороби – дотримуйтеся таких рекомендацій:
- догляд за зубами: чищення щіткою зранку і ввечері, а афлосом після кожного прийому їжі, полоскання лосьйоном;
- регулярна диспансеризація – огляд стоматолога;
- своєчасне лікування захворювань ясен;
- хороший імунітет – запорука успіху: правильний спосіб життя, повноцінний сон, мінімум стресів;
- вживання твердої їжі, багатої на вітаміни і мікроелементи (яблука, морква, хліб грубого помелу, молочні продукти).
Учора нарешті стоматолог сказав, що мої ясна здорові, а лікування завершено.
Не думала, що це затягнеться на місяці. Але що сказати, сама винна, що так довго відтягувала з візитом до лікаря. Загалом спасибі, що вилікували мої ясна і позбавили неприємного запаху!
Вперше в Києві знайшов таку клініку, дуже приємний і цікавий підхід до лікування, індивідуальні знижки приємно здивували.
Добре зафіксований пацієнт не потребує анестезії
Відомий лікарський жарт втратив актуальність з появою нових засобів і методів знеболення при лікуванні зубів. Візит до сучасної стоматологічної клініки викликає не більше хвилювань, ніж відвідування салону краси. Безумовно, є маніпуляції, які викликають дуже неприємні відчуття: видалення нерва або зуба; встановлення коронок; ортодонтичні процедури. Для цих випадків передбачено різні способи знеболювання.
Наші зуби – це 32 богатиря, яким щодня доводиться боротися з безліччю ворогів: бактеріями, мікроорганізмами, залишками їжі. Без нашої допомоги зубам не впоратись, інакше їх атакуватимуть хвороби. Одна з найпідступніших – пародонтит.
Починається недуга непомітно, а результат – плачевний: зуби розхитуються і випадають. Згідно зі статистикою, захворювання за поширеністю не поступається карієсу, але ураження пародонту призводить до втрати зубів у 2–3 рази частіше.
Асоціація стоматологів України приводить шокуючі цифри: 80% населення страждає на це захворювання! Щоб не доводити до сумного фіналу, потрібно знати, з чим боротися. Ми розповімо про те, що таке пародонтит і як його лікувати.