Як лікувати пародонтит: дієві методи боротьби з хворобою

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-терапевт

Як лікувати пародонтит

Наші зуби – це 32 богатиря, яким щодня доводиться боротися з безліччю ворогів: бактеріями, мікроорганізмами, залишками їжі. Без нашої допомоги зубам не впоратись, інакше їх атакуватимуть хвороби. Одна з найпідступніших – пародонтит.

Починається недуга непомітно, а результат – плачевний: зуби розхитуються і випадають. Згідно зі статистикою, захворювання за поширеністю не поступається карієсу, але ураження пародонту призводить до втрати зубів у 2–3 рази частіше.

Асоціація стоматологів України приводить шокуючі цифри: 80% населення страждає на це захворювання! Щоб не доводити до сумного фіналу, потрібно знати, з чим боротися. Ми розповімо про те, що таке пародонтит і як його лікувати.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent










Зуби в небезпеці: як розпізнати хворобу

Завдяки рекламі про карієс знають навіть діти. А ось захворювання пародонту – поки що таємниця за сімома печатками. Усуваємо цю прогалину. Пародонтитом називають запалення, що уражає тканини навколо зубів та ясен. У результаті з'являється хиткість зубів та інші неприємні «бонуси».

Пародонтит – симптоми:

  • ясна кровоточать, особливо при навантаженні (жуванні твердої їжі, чистці щіткою);
  • відчуття свербіння і пульсації під яснами;
  • неприємний запах з рота навіть після гігієнічних процедур;
  • слизова біля зубів змінює колір;
  • темні тверді відкладення на емалі;
  • з'являються пародонтальні кишені, рухливість зубів.

Ознаки хронічної форми:

  • запалення і набряк ясен;
  • слизова набуває яскраво-червоного кольору;
  • виділення гною з пародонтальних кишень;
  • пульсуючий сильний біль;
  • слабкість, загальне нездужання, можливе підвищення температури.

Продовжуємо розбиратися в особливостях хвороби: щоб зрозуміти, чи належите ви до «групи ризику», потрібно знати, звідки береться запалення ясен.

Пародонтит – причини:

  1. Недостатня гігієна ротової порожнини – найпоширеніша причина. Залишки їжі, потрапляючи під ясна, провокують утворення мікробів і розвиток запалення.
  2. Їжа, бідна на вітаміни і мікроелементи.
  3. Переважання в меню м'якої їжі. Ясна не отримують необхідного «масажу», недостатній приплив крові.
  4. Ускладнення гінгівіту і стоматиту.
  5. Ослаблений імунітет, хронічні хвороби (цукровий діабет).
  6. Дуже щільне прилягання зубів один до одного (скупченість).
  7. Алергія на медичні та хімічні препарати.
Виявили тривожні моменти? Дізнайтесь, як вилікувати пародонтит і доглядати за зубами, щоб хвороба не повернулася.
Лікування пародонтиту: «бабусині» рецепти і професійний підхід

Просто дивуєшся, коли деякі хворі хочуть за кілька днів позбутися недуги, яка формується роками. Люди запитують, як лікувати пародонтит народними засобами , і щиро вірять, що це – панацея. Відповідально заявляємо, що «бабусині засоби», чудодійні полоскання і мазі максимум – послаблять больові відчуття, але не зупинять розвиток хвороби.

Лікування пародонтиту: як лікують в клініці?

Професійна стоматологія передбачає комплексне лікування пародонтиту – більш складне і тривале, зате ефективне.

  1. Консультація пародонтолога – перший крок. Лікар поставить точний діагноз і визначить подальший план терапії. Після рентген-діагностики фахівець зможе відповісти на запитання:
    • зуби можна зберегти чи з деякими доведеться попрощатися;
    • розповість, чим лікувати пародонтит, скільки коштуватиме процедура;
    • узгодить варіанти терапії та протезування;
    • визначить послідовність методів у клініці.
  2. Професійне чищення – видалення зубного каменю з емалі та під яснами. Саме затверділий наліт стає причиною запалення. Наша клініка пропонує кілька ефективних методів: ультразвук, лазер, техніку Air Flow. Після процедури зуби стануть не тільки чистішими, але й помітно світлішими.
  3. Медикаментозне лікування . Терапія проти запалення проводиться за двома напрямами: 1) місцева обробка порожнини рота; лікар антисептичним розчином промиває парадонтальні кишені, а потім розповідає, як відбуватиметься лікування пародонтиту в домашніх умовах, призначить спеціальні полоскання, зубні пасти та аплікації; 2) загальна терапія передбачає курс антибіотиків – не менше 10 днів.
  4. Санація. Депульпування (видалення нерва) не уникнути, якщо атрофія кісткової тканини зачепила більше половини кореня або пародонтальні кишені дуже глибокі (2/3 довжини кореня). Подальші дії залежать від стану зубів: хірургічне втручання, шинування або пришліфовування окремих зубів.
  5. Пародонтит: хірургічне лікування. Це найбільш радикальний метод, який вимагає від лікаря високого рівня професіоналізму. Дантист видаляє уражене грануляційне утворення і виконує підсадку штучних тканин.
  6. Протезування. Застосовується для відновлення жувальної функції при відсутніх зубах. Установлення протезів дозволяє зняти надмірне навантаження на решту «рідних» зубів, з'являється естетичність зубного ряду.

Завжди здорові ясна: профілактичні заходи

Профілактика пародонтиту – найважливіша умова для повного одужання. Хочете забути про хвороби – дотримуйтеся таких рекомендацій:

  • догляд за зубами: чищення щіткою зранку і ввечері, а афлосом після кожного прийому їжі, полоскання лосьйоном;
  • регулярна диспансеризація – огляд стоматолога;
  • своєчасне лікування захворювань ясен;
  • хороший імунітет – запорука успіху: правильний спосіб життя, повноцінний сон, мінімум стресів;
  • вживання твердої їжі, багатої на вітаміни і мікроелементи (яблука, морква, хліб грубого помелу, молочні продукти).
Про те, що таке пародонтит, як його вилікувати і не допустити в подальшому, ми розповіли. Тепер у вас є достатньо знань, щоб захистити свої зуби від цього підступного захворювання. Здорової вам посмішки!

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом










Відгуки на тему
М
5

Вперше в Києві знайшов таку клініку, дуже приємний і цікавий підхід до лікування, індивідуальні знижки приємно здивували.

Ф
5

Почали кровоточити ясна. Я і зубну пасту купив для чутливих зубів, але не особливо допомогло. Стоматолог Оксана Петрівна сказала, що це перші ознаки гінгівіту. Провела мені чищення зубів і полівітаміни прописала. Минув лише тиждень, але кровоточивість значно зменшилася, сподіваюся, за повний курс лікування все пройде.

Статті на тему
Анестезія у стоматології

Добре зафіксований пацієнт не потребує анестезії

Відомий лікарський жарт втратив актуальність з появою нових засобів і методів знеболення при лікуванні зубів. Візит до сучасної стоматологічної клініки викликає не більше хвилювань, ніж відвідування салону краси. Безумовно, є маніпуляції, які викликають дуже неприємні відчуття: видалення нерва або зуба; встановлення коронок; ортодонтичні процедури. Для цих випадків передбачено різні способи знеболювання.

Як лікувати пародонтит

Наші зуби – це 32 богатиря, яким щодня доводиться боротися з безліччю ворогів: бактеріями, мікроорганізмами, залишками їжі. Без нашої допомоги зубам не впоратись, інакше їх атакуватимуть хвороби. Одна з найпідступніших – пародонтит.

Починається недуга непомітно, а результат – плачевний: зуби розхитуються і випадають. Згідно зі статистикою, захворювання за поширеністю не поступається карієсу, але ураження пародонту призводить до втрати зубів у 2–3 рази частіше.

Асоціація стоматологів України приводить шокуючі цифри: 80% населення страждає на це захворювання! Щоб не доводити до сумного фіналу, потрібно знати, з чим боротися. Ми розповімо про те, що таке пародонтит і як його лікувати.