У випадках, коли рідний зуб не врятувати або протезування з якої-небудь причини є неможливим, застосовують процедуру імплантації. Які існують способи імплантації зубів, а головне, чим керується лікуючий фахівець, який формує стратегію відновлення зубного ряду?
Показання до імплантації
Основним показанням до імплантації зубів є бажання пацієнта і відсутність протипоказань.
До процедури звертаються в таких випадках:
- відсутність одного зуба за наявності здорових сусідніх зубів; мовою стоматологів – одиночний дефект зубного ряду;
у цій ситуації імплантація дозволяє уникнути маніпуляцій зі здоровими зубами – їх обточування для встановлення стоматологічних конструкцій (коронок, мостів і т. д.);
- відсутність 2-3 зубів підряд у зубному ряді;
причина звернутися до імплантації та сама – уникнути зайвих процедур зі здоровими зубами в ряді;
- відсутність останніх зубів у ряді – кінцеві дефекти зубного ряду;
у цьому випадку навіть за всього бажання встановити конструкцію під протез не є можливим – немає опори;
- повна відсутність зубів і непереносимість знімних протезів;
Тут імплантацію застосовують як альтернативу протезуванню при протипоказаннях використання знімних протезів. Або сам пацієнт не хоче зв'язуватися зі щоденною процедурою зняття та встановлення знімного протезу.
За посиланням стаття, в якій ви можете ознайомитися з доводами за та проти імплантації зубів.
Способи імплантації зубів
Естетична стоматологія зробила великий стрибок у розвитку: про те, як встановлюють зубні імплантати зараз і які використовують при цьому технології, ще 10–15 років тому можна було лише мріяти.
Йдеться про ендоосальну (внутрішньокісткову) імплантацію – це коли імплантат імплантується безпосередньо в кісткову тканину за допомогою нарізного сполучення (імпланти Straumann, ICX-templants и Osstem).
Цей метод застосовується в усьому світі. Технологія визнається ефективною, тому що повністю повторює природне розташування зуба, що збільшує строк служби зубних імплантів. З огляду на вартість імплантації, це значна перевага перед поширеними раніше базальною і суперіостальною імплантацією.
✦ Базальна імплантація
Деякий час визнавалась ефективною при нестачі кісткової тканини пацієнта. Однак болісність процедури, складність самої операції, строк відновлюваного періоду і високий відсоток відторгнення Т-подібного імплантату змусили цей метод поступитися місцем більш гуманним і просунутим технологіям.
✦ Субперіостальна імплантація
Складна процедура з не менш складною конструкцією кріплення імплантату. Операція виконується в кілька етапів і відрізняється сильними больовими відчуттями. Раніше застосовувалася повсюдно. У сучасній стоматології використовується у виняткових випадках – при гострій нестачі кісткового об'єму і неможливості провести ендоосальну імплантацію.
✦ Метод ендоосальної імплантації позбавлений перерахованих недоліків. У переважній більшості випадків (95%) титановий імплантат, строк служби якого може становити більше 10 років, успішно інсталюється в кістку на місце відсутнього зуба. При цьому застосовується різьбове з'єднання з просунутими конструкторськими особливостями. Кожен виробник імплантатів тут використовує свої напрацювання і рішення.
✦ Крім того, існує внутрішньослизова імплантація – це коли кістка не бере участі в процесі, а імплантат інсталюється безпосередньо в ясна. Однак такі конструкції призначені під знімний протез фронтального зубного ряду, а отже, тут відсутні всі переваги імплантації, про які прийнято говорити – надійність, зручність при щоденному використанні, природний зовнішній вигляд.
У випадках нестачі кісткової тканини проводять заходи щодо відновлення її обсягу (аугментації). Благо і в цьому напрямі світова стоматологія зробила великі успіхи. Існуючі технології дозволяють при неістотному зниженні кісткового об'єму наростити його за один прийом.
Висновок
Завдання будь-якого лікаря-стоматолога – зберегти зуб. Але найчастіше пацієнти самі роблять ситуацію незворотною. Карієс і захворювання пародонту в запущеній стадії неминуче призводять до втрати зуба. А тим часом ці недуги легко діагностуються і лікуються на початкових стадіях. Знайдіть час і відвідайте клініку! Це зекономить гроші і нерви. Рекомендуємо робити так не рідше разу на 6 місяців.
Пришел по страховке удалять зуб с перспективой в будущем поставить имплант. Но к моему большому удивлению, мне предложили поставить сразу имплант на место удаленного зуба и через 3 месяца я с новым зубом. Теперь только к вам!
Добре зафіксований пацієнт не потребує анестезії
Відомий лікарський жарт втратив актуальність з появою нових засобів і методів знеболення при лікуванні зубів. Візит до сучасної стоматологічної клініки викликає не більше хвилювань, ніж відвідування салону краси. Безумовно, є маніпуляції, які викликають дуже неприємні відчуття: видалення нерва або зуба; встановлення коронок; ортодонтичні процедури. Для цих випадків передбачено різні способи знеболювання.
Красиві природні зуби – значить сміятися і говорити, природно приймати їжу, а також красиво виглядати і не відчувати дискомфорту. Але і тут життя залишає свої сліди. Іноді швидше, ніж ми припускаємо: нещасний випадок під час спортивних занять або падіння можуть непередбачено привести до втрати зуба.