Види імплантації зубів: красиво та ефективно

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Хірург-імплантолог, заст.головного лікаря з лікувальних питань

Види імплантації зубів: красиво та ефективно

У випадках, коли рідний зуб не врятувати або протезування з якої-небудь причини є неможливим, застосовують процедуру імплантації. Які існують способи імплантації зубів, а головне, чим керується лікуючий фахівець, який формує стратегію відновлення зубного ряду?

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Показання до імплантації

Основним показанням до імплантації зубів є бажання пацієнта і відсутність протипоказань.

До процедури звертаються в таких випадках:

  • відсутність одного зуба за наявності здорових сусідніх зубів; мовою стоматологів – одиночний дефект зубного ряду;

у цій ситуації імплантація дозволяє уникнути маніпуляцій зі здоровими зубами – їх обточування для встановлення стоматологічних конструкцій (коронок, мостів і т. д.);

  • відсутність 2-3 зубів підряд у зубному ряді;

причина звернутися до імплантації та сама – уникнути зайвих процедур зі здоровими зубами в ряді;

  • відсутність останніх зубів у ряді – кінцеві дефекти зубного ряду;

у цьому випадку навіть за всього бажання встановити конструкцію під протез не є можливим – немає опори;

  • повна відсутність зубів і непереносимість знімних протезів;

Тут імплантацію застосовують як альтернативу протезуванню при протипоказаннях використання знімних протезів. Або сам пацієнт не хоче зв'язуватися зі щоденною процедурою зняття та встановлення знімного протезу.

За посиланням стаття, в якій ви можете ознайомитися з доводами за та проти імплантації зубів.

Імплантація зубів у клініці в Києві

Способи імплантації зубів

Естетична стоматологія зробила великий стрибок у розвитку: про те, як встановлюють зубні імплантати зараз і які використовують при цьому технології, ще 10–15 років тому можна було лише мріяти.

Йдеться про ендоосальну (внутрішньокісткову) імплантацію – це коли імплантат імплантується безпосередньо в кісткову тканину за допомогою нарізного сполучення (імпланти StraumannICX-templants и Osstem).

Цей метод застосовується в усьому світі. Технологія визнається ефективною, тому що повністю повторює природне розташування зуба, що збільшує строк служби зубних імплантів. З огляду на вартість імплантації, це значна перевага перед поширеними раніше базальною і суперіостальною імплантацією.

 Базальна імплантація

Деякий час визнавалась ефективною при нестачі кісткової тканини пацієнта. Однак болісність процедури, складність самої операції, строк відновлюваного періоду і високий відсоток відторгнення Т-подібного імплантату змусили цей метод поступитися місцем більш гуманним і просунутим технологіям.

 Субперіостальна імплантація

Складна процедура з не менш складною конструкцією кріплення імплантату. Операція виконується в кілька етапів і відрізняється сильними больовими відчуттями. Раніше застосовувалася повсюдно. У сучасній стоматології використовується у виняткових випадках – при гострій нестачі кісткового об'єму і неможливості провести ендоосальну імплантацію.

 Метод ендоосальної імплантації позбавлений перерахованих недоліків. У переважній більшості випадків (95%) титановий імплантат, строк служби якого може становити більше 10 років, успішно інсталюється в кістку на місце відсутнього зуба. При цьому застосовується різьбове з'єднання з просунутими конструкторськими особливостями. Кожен виробник імплантатів тут використовує свої напрацювання і рішення.

✦ Крім того, існує внутрішньослизова імплантація – це коли кістка не бере участі в процесі, а імплантат інсталюється безпосередньо в ясна. Однак такі конструкції призначені під знімний протез фронтального зубного ряду, а отже, тут відсутні всі переваги імплантації, про які прийнято говорити – надійність, зручність при щоденному використанні, природний зовнішній вигляд.

У випадках нестачі кісткової тканини проводять заходи щодо відновлення її обсягу (аугментації). Благо і в цьому напрямі світова стоматологія зробила великі успіхи. Існуючі технології дозволяють при неістотному зниженні кісткового об'єму наростити його за один прийом.

Висновок

Завдання будь-якого лікаря-стоматолога – зберегти зуб. Але найчастіше пацієнти самі роблять ситуацію незворотною. Карієс і захворювання пародонту в запущеній стадії неминуче призводять до втрати зуба. А тим часом ці недуги легко діагностуються і лікуються на початкових стадіях. Знайдіть час і відвідайте клініку! Це зекономить гроші і нерви. Рекомендуємо робити так не рідше разу на 6 місяців.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Відгуки на тему
Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №21
5

Была вчера на очередном приему у Дениса Николаевича по поводу импланта(ждала пока приживется). Наконец-то поставили коронку и теперь я с полноценным зубом. Трехкратное ура ура ура.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №21
А
5

Стоматологическая клиника мне понравилась. Мне нужно было установить зубной имплант. Долго не решалась на эту процедуру, тщательно подбирала клинику, в итоге остановилась на Healthy Dent. Скажу, что не пожалела. Установили имплант хорошо, предварительно провели полное обследование. Оборудование современное, импланты используют импортные, известного производителя. Результатом осталась довольна.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №69
Статті на тему
Анестезія у стоматології

Добре зафіксований пацієнт не потребує анестезії

Відомий лікарський жарт втратив актуальність з появою нових засобів і методів знеболення при лікуванні зубів. Візит до сучасної стоматологічної клініки викликає не більше хвилювань, ніж відвідування салону краси. Безумовно, є маніпуляції, які викликають дуже неприємні відчуття: видалення нерва або зуба; встановлення коронок; ортодонтичні процедури. Для цих випадків передбачено різні способи знеболювання.

Зубні імпланти

Красиві природні зуби – значить сміятися і говорити, природно приймати їжу, а також красиво виглядати і не відчувати дискомфорту. Але і тут життя залишає свої сліди. Іноді швидше, ніж ми припускаємо: нещасний випадок під час спортивних занять або падіння можуть непередбачено привести до втрати зуба.