Видалення зуба мудрості під загальним наркозом

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Хірург-імплантолог, заст.головного лікаря з лікувальних питань

Видалення зуба мудрості під загальним наркозом

Треті моляри, вісімки, зуби мудрості – це одне і те саме. Вони ж – крайні зуби, які прорізуються пізніше за всі постійні зуби.

Оскільки треті моляри не виконують жувального навантаження і в певних випадках приносять більше шкоди, ніж користі, їх рекомендують видаляти.

У європейських клініках видалення зубів мудрості під загальним наркозом практикують достатньо широко.

Причому для цього може і не бути вагомих причин – зуби вважаються атавізмом, як хвіст.

У багатьох людей вони вже не виростають і з часом феномен «появи мудрих зубів» зовсім не матиме місця.

В Україні ж видалення третіх молярів виконується на розсуд лікаря – якщо є негативні наслідки зростання – видаляють, а якщо все добре – зуб не чіпають.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


5 передумов до видалення зубів мудрості

  1. Прорізування під кутом, що несе за собою пошкодження слизової оболонки рота.
  2. Сильне ураження карієсом (у більшості випадків зуби не лікуються від карієсу, а видаляються).
  3. Значна деформація зубних каналів.
  4. Зростання зубів близько до сусідніх або «на них» (ретенований зуб або зуб з горизонтальним зростанням).
  5. Зростання зубів призводить до порушення прикусу.

Про наркоз

Залежно від клінічного випадку і причин, за якими моляр видаляється, процедура видалення може проходити під місцевим наркозом або у процесі седації. Докладно розповімо про останній способі анестезії, який часто плутають із загальним наркозом.

Седація – стан напівсну, в який пацієнт входить у процесі дихання киснево-азотною сумішшю або після введення ін'єкції, використання спеціальних таблеток чи коктейлів. Головна відмінність цієї методики анестезії від загального наркозу – пацієнт перебуває у свідомості, реагує на питання, на прохання відкриває очі та відповідає на запитання лікаря.

У яких випадках призначають видалення під седацією?

У стоматологічних колах процедуру видалення, що супроводжується седацією, називають складним видаленням. До такого типу втручання можна віднести видалення ретенованого або зростаючого горизонтально зуба мудрості.

Крім «складної» маніпуляції, седацію проводять у разі:

  • Лікування зубів дітям.
  • Комплексного лікування зубів, коли у кріслі стоматолога потрібно провести до 12 годин за один день.
  • Панічного страху перед будь-якими стоматологічними процедурами.
  • Перебування у кріслі стоматолога пацієнтам з гіпертонією, коли через страх і хвилювання може підвищуватися тиск.

До протипоказань до лікування можна віднести: алергічні реакції на знеболююче, вік до 3 років, психічні захворювання, щелепно-лицьові травми. Також седація не проводиться під час вагітності.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Відгуки на тему
О
5

Хочу выразить огромную благодарность Буханцову Александру Александровичу. Он удалял моей доченьке два сложных нижних зуба мудрости. Очень грамотный доктор, добрый, чуткий, меня и дочку успокаивал, меня даже больше. Здоровья Вам, успехов, чтобы ручки не болели никогда! Побольше бы таких врачей как Вы в нашу медицину!

В
5

Лікування зубів мудрості, скажу я вам, штука не з приємних. Самі по собі вони доставляють пекельний біль, а видаляти їх – мрія мазохіста. Лікар сподобався, впевнено себе вів, не дав навіть пискнути у процесі. Дякую за якісно поріділу нижню щелепу. Зате не болить тепер.

Статті на тему
Анестезія у стоматології

Добре зафіксований пацієнт не потребує анестезії

Відомий лікарський жарт втратив актуальність з появою нових засобів і методів знеболення при лікуванні зубів. Візит до сучасної стоматологічної клініки викликає не більше хвилювань, ніж відвідування салону краси. Безумовно, є маніпуляції, які викликають дуже неприємні відчуття: видалення нерва або зуба; встановлення коронок; ортодонтичні процедури. Для цих випадків передбачено різні способи знеболювання.

зуб мудрості болить

Зуби мудрості з'являються у дорослих людей в 18-25 років. У цієї четвірки молярів немає молочних попередників. Тому поява вісімки - сюрприз, частіше неприємний.