Ультразвукове чищення зубів

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Гігієніст-пародонтолог

Ультразвукове чищення зубів

Якщо зуби потемніли – посміхатись якось не хочеться. Доводиться щільніше стискати губи – і ставати схожим на Grumpy Cat.

На щастя, ця проблема легко вирішується. Стоматологи клініки Healthy Dent розповідають про найбільш популярний метод повернути усмішці колишнє сяйво.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Чому може знадобитися чищення

Чому ослаблюється емальНаші зуби дбайливо оточені твердою тканиною, яка називається емаллю. Вона виступає захисним бар'єром між нашими зубами і бактеріями, кислотами, які виникають у ротовій порожнині під час їди. 

Нерегулярний догляд за емаллю рано чи пізно призводить до безлічі проблем. Серед них:

 • демінералізація;
 • пігментація;
 • зубний наліт;;
 • твердий зубний камінь;;
 • карієс.

І, як наслідок, можна втратити зуб – якщо стабільно закривати очі на все перераховане вище.

Через що послаблюється емаль

 • Неправильний гігієнічний догляд. Кожний прийом їжі, напоїв, природний процес виникнення бактерій – усе це порушує лужний баланс ротової порожнини. Відновити його допоможуть полоскання спеціальними стоматологічними розчинами після кожного прийому їжі, чищення зубів і жувальна гумка без цукру. А ось нерегулярне чищення зубів, зловживання відбілювальними пастами, занадто жорстка або застаріла зубна щітка – погані ідеї.
 • Неправильний режим харчування. Емаль на 97% складається з неорганічних речовин. Деякі харчові звички просто «вбивають» її. Наприклад, чергування гарячого і холодного. Але найголовніший ворог здорової усмішки – зловживання кислою їжею. Вкрай не рекомендується.
 • Шкідливі звички. Куріння, алкоголь, кава, чорний чай і кольорові газовані напої також порушують не тільки колір емалі, але і її структуру.

Неправильний гігієнічний доглядНеправильний режим харчуванняШкідливі звички

Ремінералізація (стоматологічна пластина з усіма необхідними мінеральними речовинами) або фторування – два способи відновлення емалі зсередини. Ідеальний варіант, якщо необхідно зміцнити її.

У всіх інших проблемних випадках стоматологи клініки Healthy Dent рекомендують негайно провести професійне чищення зубів.

Ультразвукове чищення зубів: усе, що ви хотіли знати

Ультразвукова чистка зубівУльтразвукове чищення зубів – один з найбільш безпечних і дбайливих способів очищення зубів. Усуває пігментацію, зубний камінь і наліт.

За допомогою звукової хвилі потрібної частоти й амплітуди стоматолог видаляє всі забруднення, а також звільняє пацієнта від бактерій, що скупчилися в ротовій порожнині.

Особливості процедури

 1. Це один з найбільш ефективних і повністю безболісних видів чищення. Допомагає навіть на запущеній стадії зубного каменю.
 2. Ультразвукове чищення зубів не можна вважати відбілюванням. Однак за рахунок очищення поверхні зубів від усього нальоту і поверхневої пігментації зуби стають світлішими на 1-2 тони.
 3. Як правило, очищення ультразвуком застосовується на додаток до профілактичного або пародонтологічного чищення.
 4. Ультразвукове чищення варто робити не частіше, ніж раз на півроку.

Час приводити зуби в порядок

У питаннях здоров'я не варто тягнути до останнього. Записуйтеся на прийом до стоматологічної клініки Healthy Dent – і як профілактику наш стоматолог-гігієніст виконає вам чищення зубів ультразвуком.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом