Тимчасові коронки на імпланти: у чому сенс

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Хірург-імплантолог, кандидат медичних наук

Запись на прием в горячий час
знижка -15%
3
1
Время приема
2
Тимчасові коронки на імпланти

Якби за часів Бернарда Шоу ставили імпланти, впевнені, що його відома фраза звучала б інакше: «Дентальні імпланти мають усі переваги зубів, окрім їх недоліків». Нові зуби – рівні, міцні, без вад. І в ідеалі прослужать усе життя.

Тимчасова коронка використовується на етапі встановлення імпланта, коли постійну коронку на імплантат іще не виготовлено і не зафіксовано.

Імплантація – складна процедура, і встановити імплант зуба швидко, як пломбу, скоріше за все, не вийде. Щоб приховати дефект відсутності зуба, установлюють тимчасову коронку. Це особливо важливо, коли втрачений зуб знаходився в зоні посмішки.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Тимчасові зубні коронки: яку роль відіграють

У стоматології Healthy Dent ми вживлюємо зубні імплантати за двома схемами: класичною або моментальною. Класичний протокол передбачає вживлення імплантату (штучного кореня з титану), потім через 3–6 місяців – установлення формувача ясен (абатменту) і тільки потім – постійної коронки.

Від моменту вживлення імплантату до фінального кроку – встановлення коронки – минає 3–9 місяців. На цей строк ставиться тимчасова коронка на видалений зуб.

Навіщо потрібна тимчасова коронка:

 1. Відразу відновлює естетику зубного ряду./li>
 2. Бере участь у пережовуванні їжі.
 3. Формує рівний ясенний край.
 4. Зберігає дикцію.
 5. Захищає зону вживленого імпланту від потрапляння інфекції.
 6. Не дає зубам зміщуватися.
 7. Полегшує звикання до постійної коронки.

До речі, при одноетапній імплантації без тимчасового протеза теж не обійтися. Процедура називається миттєвою, тому що імплантат з абатментом установлюються відразу після планового видалення зуба.

А от поставити постійну коронку можна тільки через місяць, тому і потрібна тимчасова коронка на формувач ясен.

Халіф на годину: у чому відмінності тимчасових коронок від постійних

Між тимчасовими і постійними зубними коронками є дві головні відмінності – строк використання і матеріали виготовлення. Постійні зубні коронки виробляють із металокераміки, кераміки та коронки з діоксиду цирконію. В основі тимчасових виробів – пластмаса або акрил: недорогі матеріали, але й недовговічні.

Якщо постійні коронки розраховані на 10–20 років служби, то тимчасові носять не більше двох років. Однак для протезів, які потрібні на пару місяців, щоб дочекатися встановлення постійних коронок, цього строку служби достатньо.

Скільки коштує коронка з акрилу

Матеріали, з яких виготовляється тимчасова коронка, у рази дешевші за кераміку або цирконій, тому вартість такого виробу є нижчою. В Healthy Dent ми встановлюємо тимчасові коронки за ціною 1200 грн.

тимчасові коронки на імпланти

Як виготовляється і встановлюється тимчасова коронка

Тимчасові коронки, як і постійні, виготовляються індивідуально для кожного пацієнта. Робимо ці протези прямим і непрямим методом. Прямий спосіб – найшвидший. Лікар знімає силіконовий відбиток із зони зубного ряду, де встановлено імплант, заливає в отриману форму спеціальний розчин, і через 1–2 години тимчасовий протез готовий до фіксації.

Інший варіант – коронки, які виготовлені в зуботехнічній лабораторії непрямим способом. Стоматолог робить гіпсові зліпки зі щелеп пацієнта, за якими спочатку створюється модель із воску, а вже потім – коронка з пластмаси або акрилу. На це йде 1–3 дні. Протези, які виготовлено таким способом, є міцнішими і повністю відповідають будові щелепи пацієнта.

Готові тимчасові коронки кріпляться до абатменту або імпланту декількома способами залежно від типу імпланту і тримаються не слабше від постійних протезів.

Зняття відбитків і встановлення тимчасових коронок є абсолютно безболісними і не вимагають анестезії.

Правила догляду за тимчасовими протезами

Тимчасові коронки – лише «гості» і скоро поступляться місцем постійним протезам. Проте, щоб зробити період носіння максимально комфортним і не допустити відторгнення імпланту, рекомендуємо дотримуватися простих правил:

 • регулярно чистити зуби, але використовувати щітки з м'якою щетиною і неабразивні зубні пасти;
 • відмовитися на час від дуже твердих і липких продуктів, наприклад, карамелі, ірисок, сухариків тощо;
 • пережовуючи їжу, рівномірно розподіляти навантаження на щелепи;
 • використовуючи флос (зубну нитку), не висмикувати, а акуратно витягати нитку, притримуючи за обидва кінці.
Імпланти – це можливість жити, не озираючись на естетичні та функціональні обмеження, які завжди виникають через відсутні зуби: знову можна посміхатися, не соромлячись, або їсти улюблений «Цезар» із сухариками.

Так, імплантація – справа не швидка: поки стоматолог не поставить постійну коронку, доведеться запастися терпінням. Проте з тимчасовими коронками цей строк пролетить непомітно, аж до фінального візиту до клініки, і ось воно – життя з новою сяючою посмішкою.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Відгуки на тему
Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №153
5

I have only the highest regards for "Healthy Dent" I recently came from America for some much needed dental work at a what was a very affordable price for me. Prior to choosing "Healthy Dent", I researched some of the many dental clinics in Kiev. I found that "Healthy Dent" was the most responsive to all my needs and requests for information. So, I chose them. Upon my arrival in Kiev, it did not take long to know I made the right decision. The extensive service they provided of treating my root canals, removing several old crowns and making new ones, along with new and well fitting bridges was no less than amazing. Upon my return to home to America, I visited my dentist here in Florida, this is what he told me about the work I had at "Healthy Dent." "he said the aesthetics where some of the best he had seen, he liked the materials used to make the dentures and said they looked like a combination of two materials because of the translucency. He said here as here in America, it would only be of one material (epoxy)", So, my American dentist, thought "Healthy Dent" work was extremely good. So, all I can say is; I was very pleased with my visit and the final result, should I need such work again, I would certainly return to Kiev and only use the services of "Healthy Dent" I can only give them the highest recommendation.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №154
M
5

Ich bin wirklich begeistert. Frau Polishchuk ist eine absolut kompetente und sehr sympathische Zahnärztin.

Meine Begrüßung am Empfang war sehr herzlich und zuvorkommend.

Pünktlich auf die Minute wurde ich im Anschluss aufgerufen.

Meine Behandlung von Frau Polishchuk war überaus professionell. Alles wurde mir sehr gut und vor allem verständlich erklärt. Sie ist auf jede meiner Fragen bis ins kleinste Detail eingegangen und hat mir Ihrer sehr empathischen Art meinen Besuch so angenehm wie nur möglich gemacht. Ich fühlte mich bei Frau Polishchuk von Anfang an sehr wohl und in guten Händen.

Tolle Ärztin! Tolles Team! Tolle Praxis!
Danke

Статті на тему
Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.

Підготовка порожнини рота до протезування

Кожен з нас завжди прагне кращого, щоб з кращого вибрати те, що ідеально підходить для нас за якістю і ціною. Так відбувається і в стоматологічній практиці, кожне звернення пацієнта в нашу клініку є індивідуальним і вимагає диференційованого підходу. Тема моєї статті – протезування, точніше, правильне і довгострокове протезування, якого можна досягти тільки в ідеальних умовах. Протезування зубів – це заключний етап лікування, і нерідко саме лікар-ортопед будує весь процес від початку до кінця. Це він вирішує, що лікуємо, що видаляємо і де будуть встановлені імплантати, буде це знімне протезування чи незнімне.