Тимчасові коронки на імпланти: у чому сенс

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Хірург-імплантолог, кандидат медичних наук

Запись на прием в горячий час
знижка -15%
3
1
Время приема
2
Тимчасові коронки на імпланти

Якби за часів Бернарда Шоу ставили імпланти, впевнені, що його відома фраза звучала б інакше: «Дентальні імпланти мають усі переваги зубів, окрім їх недоліків». Нові зуби – рівні, міцні, без вад. І в ідеалі прослужать усе життя.

Тимчасова коронка використовується на етапі встановлення імпланта, коли постійну коронку на імплантат іще не виготовлено і не зафіксовано.

Імплантація – складна процедура, і встановити імплант зуба швидко, як пломбу, скоріше за все, не вийде. Щоб приховати дефект відсутності зуба, установлюють тимчасову коронку. Це особливо важливо, коли втрачений зуб знаходився в зоні посмішки.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Тимчасові зубні коронки: яку роль відіграють

У стоматології Healthy Dent ми вживлюємо зубні імплантати за двома схемами: класичною або моментальною. Класичний протокол передбачає вживлення імплантату (штучного кореня з титану), потім через 3–6 місяців – установлення формувача ясен (абатменту) і тільки потім – постійної коронки.

Від моменту вживлення імплантату до фінального кроку – встановлення коронки – минає 3–9 місяців. На цей строк ставиться тимчасова коронка на видалений зуб.

Навіщо потрібна тимчасова коронка:

 1. Відразу відновлює естетику зубного ряду./li>
 2. Бере участь у пережовуванні їжі.
 3. Формує рівний ясенний край.
 4. Зберігає дикцію.
 5. Захищає зону вживленого імпланту від потрапляння інфекції.
 6. Не дає зубам зміщуватися.
 7. Полегшує звикання до постійної коронки.

До речі, при одноетапній імплантації без тимчасового протеза теж не обійтися. Процедура називається миттєвою, тому що імплантат з абатментом установлюються відразу після планового видалення зуба.

А от поставити постійну коронку можна тільки через місяць, тому і потрібна тимчасова коронка на формувач ясен.

Халіф на годину: у чому відмінності тимчасових коронок від постійних

Між тимчасовими і постійними зубними коронками є дві головні відмінності – строк використання і матеріали виготовлення. Постійні зубні коронки виробляють із металокераміки, кераміки та коронки з діоксиду цирконію. В основі тимчасових виробів – пластмаса або акрил: недорогі матеріали, але й недовговічні.

Якщо постійні коронки розраховані на 10–20 років служби, то тимчасові носять не більше двох років. Однак для протезів, які потрібні на пару місяців, щоб дочекатися встановлення постійних коронок, цього строку служби достатньо.

Скільки коштує коронка з акрилу

Матеріали, з яких виготовляється тимчасова коронка, у рази дешевші за кераміку або цирконій, тому вартість такого виробу є нижчою. В Healthy Dent ми встановлюємо тимчасові коронки за ціною 1200 грн.

тимчасові коронки на імпланти

Як виготовляється і встановлюється тимчасова коронка

Тимчасові коронки, як і постійні, виготовляються індивідуально для кожного пацієнта. Робимо ці протези прямим і непрямим методом. Прямий спосіб – найшвидший. Лікар знімає силіконовий відбиток із зони зубного ряду, де встановлено імплант, заливає в отриману форму спеціальний розчин, і через 1–2 години тимчасовий протез готовий до фіксації.

Інший варіант – коронки, які виготовлені в зуботехнічній лабораторії непрямим способом. Стоматолог робить гіпсові зліпки зі щелеп пацієнта, за якими спочатку створюється модель із воску, а вже потім – коронка з пластмаси або акрилу. На це йде 1–3 дні. Протези, які виготовлено таким способом, є міцнішими і повністю відповідають будові щелепи пацієнта.

Готові тимчасові коронки кріпляться до абатменту або імпланту декількома способами залежно від типу імпланту і тримаються не слабше від постійних протезів.

Зняття відбитків і встановлення тимчасових коронок є абсолютно безболісними і не вимагають анестезії.

Правила догляду за тимчасовими протезами

Тимчасові коронки – лише «гості» і скоро поступляться місцем постійним протезам. Проте, щоб зробити період носіння максимально комфортним і не допустити відторгнення імпланту, рекомендуємо дотримуватися простих правил:

 • регулярно чистити зуби, але використовувати щітки з м'якою щетиною і неабразивні зубні пасти;
 • відмовитися на час від дуже твердих і липких продуктів, наприклад, карамелі, ірисок, сухариків тощо;
 • пережовуючи їжу, рівномірно розподіляти навантаження на щелепи;
 • використовуючи флос (зубну нитку), не висмикувати, а акуратно витягати нитку, притримуючи за обидва кінці.
Імпланти – це можливість жити, не озираючись на естетичні та функціональні обмеження, які завжди виникають через відсутні зуби: знову можна посміхатися, не соромлячись, або їсти улюблений «Цезар» із сухариками.

Так, імплантація – справа не швидка: поки стоматолог не поставить постійну коронку, доведеться запастися терпінням. Проте з тимчасовими коронками цей строк пролетить непомітно, аж до фінального візиту до клініки, і ось воно – життя з новою сяючою посмішкою.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Відгуки на тему
І
5

Ми кілька разів приходили до лікаря Мирослава Горбатюка на консультацію по складним питанням. Нам дуже сподобались його досвідченість та відношення до паціента.

5

Обращалась в эту клинику по острой боли. Нужно было срочно решить проблему с флюсом. Я довольна визитом. Оперативно, безболезненно, профессионально. Оборудование новое, качество обслуживание на высоте.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №119
Статті на тему
Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.

Підготовка порожнини рота до протезування

Кожен з нас завжди прагне кращого, щоб з кращого вибрати те, що ідеально підходить для нас за якістю і ціною. Так відбувається і в стоматологічній практиці, кожне звернення пацієнта в нашу клініку є індивідуальним і вимагає диференційованого підходу. Тема моєї статті – протезування, точніше, правильне і довгострокове протезування, якого можна досягти тільки в ідеальних умовах. Протезування зубів – це заключний етап лікування, і нерідко саме лікар-ортопед будує весь процес від початку до кінця. Це він вирішує, що лікуємо, що видаляємо і де будуть встановлені імплантати, буде це знімне протезування чи незнімне.