Twin Block – комфортне виправлення прикусу в підлітків

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортодонт

Twin Block

Молочні зуби в дитини змінилися постійними, але щось пішло не так: формується неправильний прикус. Це часта проблема в дітей у віці 10–15 років. Апарат Twin Block допоможе подовжити «відстаючу» нижню щелепу, природним чином прискорити її зростання, усунути інші дефекти оклюзії та росту зубів.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Що виправляють твін-блоки

Апарат Twin Block допомагає в усуненні таких проблем прикусу, як:

 • сагітальні щілини: проміжки між різцями, які виникли через неправильне змикання зубів;
 • протрузія: аномальний нахил уперед передніх зубів;
 • глибоке перекриття різців: передні зуби верхньої щелепи закривають зуби нижнього ряду;
 • дистальна оклюзія: найпоширеніший дефект прикусу, за якого верхня щелепа надмірно видається вперед.

Найкращий результат лікування твін-блоками досягається на етапі формування щелепи, коли молочні зуби вже змінилися постійними, тобто у віці 10–15 років. Однак використовувати ортодонтичні блоки можна не тільки підліткам, а й дорослим. Знімні апарати допомагають підготувати щелепу пацієнта до встановлення брекетів. Для використання твін-блоків є одне серйозне протипоказання – захворювання ясен, у цьому випадку доведеться спочатку вилікувати ясна, а потім уже виправляти прикус.

Апарат Twin Block: як працює пристрій

Twin Block – це ортодонтичний апарат, що складається з двох окремих пластин, які надягають на щелепи. Прилад знімний, на відміну від брекетів, тому апарат легко можна дістати, почистити і поставити на місце.

Конструкція апарату включає такі елементи:

 • знімні пластини – базис конструкції, на яких фіксуються оклюзійні блоки та інші елементи; пластини виготовляються з медичного пластику індивідуально для кожного пацієнта;
 • дуги – металеві напрямні, які вмонтовані в пластини, що надягаються на зуби; натяг дуг регулює ортодонт, щоб привести пластинки і блоки в потрібне положення;
 • гвинти – елементи регулювання дуг і пластин;
 • кламери – спеціальні замочки, за допомогою яких Twin Block надійно тримаються на щелепах.

апарат Twin Block фото

Це базові елементи, в окремих конструкціях ще використовують упори для язика, пружини, стопори, щоб досягти максимального ефекту при виправленні прикусу.

Принцип дії Twin Block заснований на постійному механічному впливі на зуби і щелепи. Пластинка і блок створюють необхідний тиск на щелепу, правильність положення і силу натягу цих елементів ортодонт регулює за допомогою дуг і гвинтів.

У чому плюси парних блоків

У застосуванні Twin Block пацієнти виявляють такі переваги:

 • конструкція швидко виготовляється і встановлюється;
 • носіння не завдає дискомфорту, хіба що на початку лікування потрібно звикнути до апарата в роті;
 • Twin Block не потрібно знімати під час їжі;
 • пластинки легко мити.

Як виправити прикус за допомогою Twin Block: етапи лікування

Що робити, якщо ви не впевнені, що після зміни зубів прикус у дитини формується правильно? Перший крок – прийти на консультацію до ортодонта.

Далі діють за такою схемою:

 1. Лікар ретельно вивчає стан зубощелепної системи, визначає тип аномального прикусу.
 2. Якщо показано застосування Twin Block, стоматолог робить зліпки обох щелеп.
 3. У зуботехнічній лабораторії за відбитками виготовляють воскову модель апарату, на ній моделюють розташування дуг.
 4. Після примірки восковий базис замінюють пластмасовими пластинами.
 5. Готовий апарат Twin Block стоматолог установлює пацієнту, за необхідності коригує конструкцію і фіксує на щелепах. Процедура встановлення триває 20 хвилин.
 6. Пацієнт приходить через тиждень для корекції апарату. Зазвичай регулювання пластинок і дуг займає 10–15 хвилин.

Як часто потрібно ходити на корекцію, залежить від типу конструкції: наприклад, якщо використовується апарат для усунення скупченості зубів, регулювати блоки потрібно раз на 4-5 днів, в інших випадках – рідше. Графік подальших відвідувань складе стоматолог-ортодонт.

Потрібний результат – дотримуйтеся правил

У використанні Twin Block для пацієнта немає нічого надскладного, головне – дотримуватися рекомендацій ортодонта щодо того, як носити пластинки і доглядати за апаратом.

Як користуються твін-блоками:

 • апарат носять постійно, знімають тільки для чищення, виняток робиться лише для першого тижня, коли пацієнт звикає до пластин і може знімати їх під час їжі;
 • пластинки чистять щіткою і промивають водою;
 • коли виймають Twin Block, то кладуть до спеціального контейнера;
 • користуються лосьйонами-ополіскувачами для профілактики карієсу;
 • тримають щелепи щільно зімкнутими, щоб апарат працював максимально ефективно;
 • строго дотримуються графіка відвідування стоматолога;
 • якщо виявлено порушення в конструкції, відразу звертаються до стоматолога, не чекаючи планової дати візиту.
Тривалість лікування залежить від ступеня порушення прикусу: в середньому апарат носять від п'яти місяців до року за умови, що пацієнт відповідально підійшов до процесу і виконував усі рекомендації лікаря.

 твін блок

Твін-блок працює дуже ефективно, але тільки якщо підібраний і призначений правильно, адже його специфічну дію спрямовано на усунення певних дефектів прикусу. Чи допоможе Twin Block у конкретному випадку або краще обрати інший ортодонтичний апарат, підкаже тільки лікар на очній консультації в кліниці Healthy Dent.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Відгуки на тему
І
5

Водив дитину на прийом у вашу стоматологію на консультацію до ортодонта. У мене самого медична освіта, знаю який рівень чекають від лікаря в приватній клініці та яким стандартам потрібно відповідати. І знаю політику приватних лікарень з середини, тож був готовий до, скажемо так, виконання плану, але тут мене справді чекав сюрприз. Ортодонт запропонував не супер вартісне лікування, наворочені пластинки і брекети, а порадив вправи, яблука і моркву. Сказав, що поки не бачить потреби в пластинці і якщо будемо контролювати малого, то ні вона, ні брекети не знадобляться. Візитом залишився задоволений

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №62
5

Хочу оставить свой положительный отзыв. Были очень кривые зубы передние, ничего спасти ситуацию не могло, кроме как брекеты. Цены тут на порядок дешевле, чем у конкурентов..Лечение уже идет более 3 месяцев...Щас уже к ним привыкла, зубы только по началу болели..В общем я довольна стоматологией, рада, что выравниваю у них. Всем советую! К клиентам очень вежливо относятся!

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №63
Статті на тему
Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.

Догляд за брекетами

Природа іноді помиляється – це факт. На щастя, багато «недосконалостей» можна виправити завдяки досягненням сучасної науки. Тим, хто не може похвалитись ідеальною посмішкою через проблеми прикусу, стоматологи рекомендують встановлення брекетів. Усього рік-два, і ви – володар красивих рівних зубів. Метод ефективний для дітей і дорослих, але є головна умова: правильний догляд за брекетами. Ми розповімо, як і чим чистити брекет-системи. Навчимо азам догляду за імплантами і знімними протезами.