Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортопед

Запись на прием в горячий час
знижка -20%
3
1
Время приема
2
Телерентгенографія

Знімок зубів в звичайному розумінні – це рентген зубів, що знаходятьчя поруч або панорамний знімок верхньої та нижньої щелепи, зроблений фронтально. Телерентгенографія надає ширшу картину – це повноцінний знімок черепа людини фронтально і в профіль з мінімальним спотворенням. Цей метод рентгенодіагностики вважається найрезультативнішим, оскільки кінцеві знімки показують зубощелепну систему практично в природному вигляді.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Навіщо призначають ТРГ?

Найчастіше такий тип діагностики призначається в процесі стоматологічного лікування в разі протезування або імплантації зубів.

Такі знімки дозволяють стоматологу-ортопеду:

  1. Визначити положення зубного ряду.
  2. Діагностувати тип прикусу.
  3. Встановити товщину кісткової тканини.
  4. Визначити характер лікування зубних каналів.

Це в підсумку дозволяє лікарю не тільки оцінити поточний стан здоров'я зубів, але і скласти результативний план ортопедичного лікування пацієнта.

Рентен зубів

Залежно від типу зйомки телерентгенографія в ортодонтії буває:

  • Прямою. Знімки черепа виконуються фронтально і ззаду. Напрямок при цьому вертикальний і поперечний. Такий тип рентгенодіагностики призначається лікарем для визначення розташування зубних рядів, діагностики неправильного прикусу і його причин.
  • Бічний. В цьому випадку знімки виконуються в профіль. У разі бічної телерентгенографії лікар визначає висоту зубних рядів, кут нахилу зубів на верхній і нижній щелепах. Це ідеальний спосіб діагностики в разі ортодонтичного лікування – виправлення прикусу.
  • Аксіальний. Цей спосіб рентгенодіагностики доповнює знімки, зроблені шляхом прямої або бічної телерентгенографії. Аксіальний знімок сприяє більш точному відображенню зубощелепної системи в ЗD.

Процес зняття знімку займає пару хвилин:

  1. До процедури на обличчя наноситься контрастний препарат (в тому числі на піднебінну область).
  2. Далі в стоячому або сидячому положенні голова обстежуваного фіксується, а потім робиться знімок.

Рентген показання

Пацієнтам, у яких спостерігаються кровотечі або пневмоторакс, така процедура не виконується. Також не проводять таку рентгенодіагностику вагітним (взагалі протипоказана до 4-го триместру, а після все одно не рекомендується).

В інших випадках проводити таке обстеження безпечно дорослим і дітям, починаючи з 6 років.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Відгуки на тему
Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №92
5

Лечить зубы всегда не любила. Но в клинике, благодаря квалифицированному и индивидуальному подходу специалистов, лечу уже третий зуб без всяких проблем. В клинике современное оборудование, правда цены высоковаты, но сервис обслуживания этого стоит.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №93
5

Очень рада, что обратилась именно в стоматологическую клинику Healthy Dent. Была двойная проблема, лечение зубов и как потом выяснилось пришлось произвести удаление зуба мудрости, а "шестёрку" лечить. Прекрасный персонал, настоящие профессионалы! Работают на супер-современная аппаратура. Швейцарское качество и за украинские цены! Я осталась полностью удовлетворена.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №78
Статті на тему
Пульпіт і його симптоми

Нерви можуть здати не тільки у людини, але й у зуба. Як це проявляється? – Найсильнішим зубним болем, коли готовий посеред ночі бігти до стоматолога, щоб лікар полегшив страждання. Пульпіт – одна з найпоширеніших зубних хвороб, але більшість дізнається про неї тільки у стоматологічному кріслі. Тим часом проблему простіше попередити, не доводячи до крайнощів. Ми розповімо про основні симптоми, як вилікувати пульпіт і, звичайно, про профілактичні дії.

 

Періодонтит: симптоми і лікування

Періодонтит є підступним: знають про цю хворобу в основному лише ті, кому довелося «обличчям до обличчя» стикнутися з недугою. Раніше, щоб позбутися болю, потрібно було видаляти зуб. Сучасні методи дозволяють у більшості випадків вилікувати періодонтит і зберегти зуб. Хочете дізнатися, що таке періодонтит, які форми він приймає і як лікують захворювання в наші дні – прочитайте цю статтю.