Синус-ліфтинг верхньої щелепи: особливості процедури

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортопед

Синус-ліфтинг верхньої щелепи

При плануванні імплантації наші фахівці часто стикаються з атрофією кісткової тканини у пацієнта. Загалом, це не біда – кісткова пластика у стоматології вирішує і не такі проблеми.

Однак імплантацію доведеться відкласти, тому що спершу буде потрібна операція синус-ліфтингу верхньої щелепи. Ми давно й успішно практикуємо цей ефективний метод збільшення обсягу кістки. А в деяких випадках поєднуємо обидві процедури – нарощування кісткової тканини щелепи та імплантацію.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Що таке синус-ліфтинг?

Це нарощування кісткової тканини. Процес відбувається із застосуванням кістково-утворюючих матеріалів – їх вводять у гайморові пазухи. Процедура не дуже приємна, але, на щастя, займає небагато часу. Сучасні знеболюючі засоби місцевої анестезії, які застосовуються в нашій клініці, допомагають пацієнту перенести всі маніпуляції з найменшим дискомфортом.

Синус-ліфтинг: показання

Необхідність у синус-ліфтинзі виникає, коли неможливо провести імплантацію верхньої щелепи через атрофію кісткової тканини. Кістка стає нижчою і вужчою. Причини спаду обсягу кістки такі:

  • втрата зуба/зубів – уже через 3 місяці починається незворотний процес деградації кістки;
  • захворювання порожнини роту – за тривалого ігнорування стоматологічних хвороб інфекція проникає глибоко до коренів зубів;
  • вікові зміни в зубному ряді;
  • анатомічні особливості конкретного пацієнта;
  • вроджені аномалії.

З практики: у більшості випадків людина сама створює собі проблеми. Потрібно розуміти, що відсутність усього одного зуба тягне за собою зміни в будові кісткової тканини щелепи навіть у цілком здорової людини.

Нарощування кісткової тканини: методи синус-ліфтингу

Застосовують два способи кісткової пластики верхньої щелепи – закритий і відкритий. При цьому використовують спеціальний інструмент. Це гарантія, що синус-ліфтинг не викличе ускладнення. Все-таки йдеться про хірургічне втручання. Про протипоказання буде далі.

Синус-ліфтинг: нарощування кісткової тканини

Перший спосіб – більш щадний: через невеликий отвір у слизовій поглиблюється дно пазухи; потім простір заповнюється кістково-пластичним матеріалом. Саме в цьому місці й буде встановлено імплантат. Для реалізації закритого синус-ліфтингу висота кістки повинна становити 7–8 мм.

Якщо дозволяє висота кістки і немає протипоказань, то одночасно проводять імплантацію.

Відкритий синус-ліфтинг передбачає невеликий розріз слизової з боку гайморової пазухи. Таким чином, хірург отримує доступ до кістки, щоб збільшити дно пазухи. Після заповнення отриманої порожнини кістково-утворювальним матеріалом накладається шов. За наявності відносно достатньої висоти кістки (3 мм і більше) одночасно розміщують імплантат. Це дозволяє в подальшому уникнути повторного хірургічного втручання. В інших випадках імплантація можлива через 4 місяці.

Щоб операція з нарощування кісткової тканини вважалась успішною, слід суворо дотримуватися рекомендацій у післяопераційний період. Насамперед потрібно позбутися старої зубної щітки й усунути гарячу їжу з раціону в перший післяопераційний день. Не допускати переохолоджень і приймати призначені лікарем ліки. Деякий час не рекомендується займатися спортом.

Крім цих рекомендацій лікар докладно проінструктує вас щодо режиму харчування і гігієни на весь період реабілітації.

Синус-ліфтинг: протипоказання

Протипоказання до синус-ліфтингуЯк і будь-яка хірургічна операція, синус-ліфтинг має ряд протипоказань. Із загальних виокремлюються захворювання, пов'язані з порушенням згортання крові. З відносних – хвороби порожнини рота. Так що все, що піддається лікуванню, лікується. А вже потім роблять синус-ліфтинг.

Також існують абсолютні протипоказання, тому операція неможлива в принципі, – це коли з ряду причин не можна застосувати анестезію. Як правило, йдеться про психічні розлади і серйозні захворювання серця. Щодо решти слід орієнтуватися на рекомендації лікаря.

Висновок

Часто синус-ліфтинг – єдиний шлях до красивої та здорової посмішки. Хоча і не найкоротший: у деяких випадках доводиться чекати місяцями, щоб імплантація стала можливою. Але результат вартий того – якісний імплантат виконує не тільки суто естетичні функції, але й повністю замінює рідний зуб. Ви зможете повноцінно приймати їжу і вести звичайний спосіб життя. Отже, синус-ліфтинг – це шлях і до краси, і до здоров'я.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Відгуки на тему
А
5

Стоматологическая клиника мне понравилась. Мне нужно было установить зубной имплант. Долго не решалась на эту процедуру, тщательно подбирала клинику, в итоге остановилась на Healthy Dent. Скажу, что не пожалела. Установили имплант хорошо, предварительно провели полное обследование. Оборудование современное, импланты используют импортные, известного производителя. Результатом осталась довольна.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №69
А
5

Делала костную пластику и имплантацию. После пластики были отеки и синяки, но примерно через неделю все прошло. Теперь на месте отсутсвующего зуба красуется новая коронка. я довольна клиникой в целом и результатом лечения в частности.

Статті на тему
Анестезія у стоматології

Добре зафіксований пацієнт не потребує анестезії

Відомий лікарський жарт втратив актуальність з появою нових засобів і методів знеболення при лікуванні зубів. Візит до сучасної стоматологічної клініки викликає не більше хвилювань, ніж відвідування салону краси. Безумовно, є маніпуляції, які викликають дуже неприємні відчуття: видалення нерва або зуба; встановлення коронок; ортодонтичні процедури. Для цих випадків передбачено різні способи знеболювання.

Зубні імпланти

Красиві природні зуби – значить сміятися і говорити, природно приймати їжу, а також красиво виглядати і не відчувати дискомфорту. Але і тут життя залишає свої сліди. Іноді швидше, ніж ми припускаємо: нещасний випадок під час спортивних занять або падіння можуть непередбачено привести до втрати зуба.