Що робити, коли зуб мудрості болить: поради професійного стоматолога

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Хірург-імплантолог, заст.головного лікаря з лікувальних питань

зуб мудрості болить

Давним-давно, в доісторичну епоху, раціон первісної людини не відрізнявся різноманітністю. Фаст-фуд часів палеоліту: коріння і стебла рослин, горіхи, насіння, напівсире м'ясо диких тварин. Для такої їжі потрібні міцні зуби, інакше загрожує вимирання, як мамонтам.

Порівняно з неандертальцем у сучасників – кулінарне свято: супи-пюре, ніжна телятина та птиця, муси і тістечка. З таким жувальним навантаженням сильні зуби мудрості перетворилися на рудимент. Сьогодні роль третіх молярів зводиться до одного: не заважати «жити» іншим зубам.

Про існування вісімок людина найчастіше дізнається за появою болю. У 90% людей проблеми починаються, коли зростає зуб мудрості. Тут потрібна допомога, причому професійна. Стоматологи клініки Healthy Dent розповідають, як впоратися з цією проблемою.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Підступні вісімки

Зуби мудрості з'являються у дорослих людей у 18–25 років. У цієї четвірки молярів немає молочних попередників. Тому поява вісімки – сюрприз, частіше неприємний. Кількість коренів – 1–5 (в інших зубів їх число постійне). Викривлені, зрощені або недорозвинені корені, зростання під нахилом – характерні ознаки рудиментарних зубів. Достатньо, щоб забезпечити безліч проблем своєю появою.

Корінні зубиНе турбуйтесь, якщо крайній моляр не виріс – це норма для сучасного Homo sapiens. Зате не заболить. Допомога стоматолога потрібна, коли ріжеться зуб мудрості, болять ясна.

Як дає про себе знати вісімка:

  • неприємні відчуття при жуванні;
  • сильний, нестерпний біль у місці прорізування моляра;
  • набряклість, почервоніння, запалення ясен;
  • погіршення самопочуття;;
  • підвищення температури;
  • запалення лімфовузлів під щелепою;
  • ураження жувальних м'язів – складно навіть рот відкрити.

Чекати, поки саме пройде, – небезпечно. Ускладнення несуть серйозну загрозу у вигляді флегмон, абсцесів, остеомієліту. Лікування зубів в запущених випадках проводиться тільки в лікарняному стаціонарі.

Болить зуб мудрості: що робити?

Вісімки, що прорізуються, заявляють про себе по-різному. Залежно від характеру і причини болю стоматологи рекомендують відповідне лікування.

Болить зуб мудрості: як прибрати біль

➀ Зростаючому зубу мудрості мало місця

Коли крайні моляри з'являються на світ, щелепа вже сформована. Великій вісімці залишається мінімум вільного простору. А якщо вона росте під нахилом – серйозна проблема гарантована. Принцип доміно: зуб мудрості тисне на сімку, а вона – на шістку. Так зміщується весь ряд, що супроводжується хворобливими відчуттями.

Що робити

Медичне показання – видалити зуб мудрості. В іншому випадку пацієнт ризикує отримати скупченість зубів.

➁ ➁ Запалені ясен над моляром

Поширена проблема: зростає зуб мудрості – болять ясна. Так відбувається через те, що частина коронки залишається накритою слизовою. В отриманий капюшон забиваються залишки їжі, які, розкладаючись, викликають запалення – перикороніт.

Лікування зубів мудрості

Заходи щодо усунення проблеми:

  • полоскання антисептиками (хлоргексидин – 0,05% розчин);
  • аплікації спеціальним гелем;
  • у складних випадках лікар надрізає ясна, процедура нескладна, триває 5 хвилин, зноситься легко, відразу настає полегшення.

➂ Вісімка  болить при карієсі, пульпіті, періодонтиті

Крайні моляри лікують, як і інші зуби. Але перед тим, як розпочинати порятунок, вирішіть з дантистом, чи треба боротися за зуб. Якщо третій моляр потрібен для жування або фіксації протеза – лікування є доцільним. Якщо ні – краще видаляти відразу.

У випадку з хворими зубами мудрості чиніть розумно – звертайтеся до стоматолога. Професіонал допоможе вирішити проблему, і моляр більше не потурбує.

Читайте так: як позбутися зубного болю.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Відгуки на тему
О
5

Хочу выразить огромную благодарность Буханцову Александру Александровичу. Он удалял моей доченьке два сложных нижних зуба мудрости. Очень грамотный доктор, добрый, чуткий, меня и дочку успокаивал, меня даже больше. Здоровья Вам, успехов, чтобы ручки не болели никогда! Побольше бы таких врачей как Вы в нашу медицину!

П
4

Дуже довго мене мучив зуб мудрості, так довго вилізав, а потім виявилося, що він росте мені в щоку і ріже шкіру: стоматолог сказав, що потрібно тільки видаляти. Зуб, звичайно, шкода, але тепер хоч нормальною людиною себе почуваю.

Статті на тему
Пульпіт і його симптоми

Нерви можуть здати не тільки у людини, але й у зуба. Як це проявляється? – Найсильнішим зубним болем, коли готовий посеред ночі бігти до стоматолога, щоб лікар полегшив страждання. Пульпіт – одна з найпоширеніших зубних хвороб, але більшість дізнається про неї тільки у стоматологічному кріслі. Тим часом проблему простіше попередити, не доводячи до крайнощів. Ми розповімо про основні симптоми, як вилікувати пульпіт і, звичайно, про профілактичні дії.

 

Періодонтит: симптоми і лікування

Періодонтит є підступним: знають про цю хворобу в основному лише ті, кому довелося «обличчям до обличчя» стикнутися з недугою. Раніше, щоб позбутися болю, потрібно було видаляти зуб. Сучасні методи дозволяють у більшості випадків вилікувати періодонтит і зберегти зуб. Хочете дізнатися, що таке періодонтит, які форми він приймає і як лікують захворювання в наші дні – прочитайте цю статтю.