Що допомагає від зубного болю

Запись на прием в горячий час
знижка -20%
3
1
Время приема
2
Зубний біль

Гострий зубний біль – це реакція організму на бактерії, які потрапили в під’ясневу зону, дісталися до нервового пучка або кореня. Це немов власна сигналізація тіла про те, що чужорідний агент пробрався ззовні. Як тільки захисний механізм спрацьовує, вам стає зрозуміло: проблема потребує негайного вирішення і бажано із знеболювальними.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Проблема 1. Болить НЕ зуб, а ясна

При цьому ви можете нарікати саме на зуб, самі того не знаючи. І захочете усунути зубний біль, якого насправді немає. Може бути кілька причин цього: від пошкодження ясен через удар, сусідній зуб або прорізування зуба мудрості, а також через захворювання ясен. Наприклад, один із симптомів гінгівіту – незначний ниючий біль ясен.

Що в такому випадку робити? Для початку – скористатися лістерином, настоянкою відвару ромашки і як слід прополоскати рот. Якщо проблема не дуже серйозна, то лістерин усуне поверхневі бактерії, заспокоїть ясна.

Полоскання зубів

У разі, якщо вищеописана терапія тільки тимчасово вплине, радимо повторити полоскання, дотерпіти до ранку і піти на консультацію до стоматолога. Після огляду він призначить правильне лікування, можливо, полоскання потрібно буде повторювати кілька тижнів поспіль.

Проблема 2. Дуже сильно болить зуб, як це припинити

Найчастіше причиною зубного болю є карієс на запущеній стадії. Також це можуть бути пульпіт, коли ви відчуваєте вибуховий біль, що не дозволяє спати і ясно думати, а також періодонтит, коли біль стає не таким різким, але хронічним.

Бувають випадки, коли інфекція уражає не зубну емаль, а корінь. Вона активізується в період вірусного захворювання і добирається до кореня зуба. Симптоми цього процесу такі самі, як і при карієсі, який уразив зубну коронку і поширився.

Як зупинити зубний біль: 4 знеболюючих препарати

У всіх трьох випадках тимчасово прибрати біль допоможуть такі знеболюючі, як німесил, ібупром, нурофен. При зубному болю, який здається нестерпним, рекомендується кетанов. Обов'язково перед покупкою засобу зверніть увагу на склад і дозування, щоб попередити появу алергічної реакції на якийсь із компонентів. Ліки не тільки допоможуть усунути больовий синдром, але й проявлять протизапальну дію.

Як і у випадку з болем у яснах, необхідно не просто усувати зубний біль, а знайти його причину і боротися з проблемою кардинально. Тому, як тільки таблетка знеболюючого подіє, телефонуйте вашому сімейному стоматологу або записуйтеся на лікування до Healthy Dent. У нас працюють досвідчені стоматологи-терапевти, які допоможуть прибрати біль, вилікують канали зуба, а також реставрують його форму, щоб про карієс вам не нагадували ні зубний біль, ні порушена форма зуба.

Лікування зубного болю

Бажаємо вам ніколи не знати, що це таке, коли дуже сильно болить зуб, і приходити до стоматологів тільки на профілактичний прийом або професійне чищення!

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Автор материала

Юдін Михайло Юрійович - фото стоматолога
Михайло
Юдін
Головний лікар