Седація у стоматології: лікування зубів без страху

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-терапевт, ендодонт

Діючий член Асоціації ендодонтів України, спеціалізується на лікуванні кореневих каналів з використанням операційного мікроскопа (проходження сильно викривлених та вузьких каналів, вилучення зламаних інструментів), художній реставрації зубів, лікуванні пацієнтів в седації.

Седація у стоматології

При думці про візит до дантиста починається паніка? Ви не самотні: багато пацієнтів до тремтіння в ногах бояться стоматологічного кабінету. Вік тут не має значення: до дентофобії схильні і маленькі діти, і дорослі чоловіки.

Таким пацієнтам рекомендується використовувати седацію. «Спляча стоматологія» стає дедалі популярнішою. Ось тільки не всі про неї знають. Як використовується звеселяючий газ у стоматології, які седативні засоби найбільш ефективні, чи є протипоказання до процедури – про це розповімо далі.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent










Панацея для дентофобії: унікальні плюси седації

Седація – що це? Таке питання ставлять нам дедалі частіше. Відповідаємо: це метод анестезії, при якому пацієнт занурюється в соноподібний стан.

Людина здатна реагувати на словесні команди, але не відчуває стресу і страху. Недарма латинське слово sedatio означає «заспокоєння».

«Спляча стоматологія» незамінна у випадках, коли:

  • пацієнт відчуває панічний страх лікування зубів (дентофобія); негативні спогади вилучено, є тільки позитивні емоції;
  • є відчуття сильного дискомфорту при стоматологічних процедурах;
  • відбувається лікування зубів у дітей; маленькі непосиди під дією кисневої седації можуть спокійно дивитися мультик протягом 40–60 хвилин, поки лікар «чаклує» над зубками;
  • є необхідність провести комплексне лікування зубів; седативна анестезія дозволяє провести у кріслі дантиста до 8–12 годин;
  • пацієнти з гіпертонією: стресу і хвилювань немає, отже, тиск у нормі;
  • видалення зубів під седацією рекомендується у складних випадках (зуби мудрості, запущені форми).

Важливий момент: седація – це не наркоз. Головна відмінність: пацієнт під седативами не «відключається», а весь час залишається у свідомості, може реагувати на запитання, відкривати очі. Деякі клієнти описують навіть стан легкої ейфорії – дивовижні відчуття в кабінеті стоматолога. Седація усуває страх, але дозволяє відчувати біль, тому допускається застосування місцевої анестезії.

Протипоказання до седативного впливу

З огляду на те, що седація змінює загальний стан людини, потрібно знати протипоказання до процедури:

  • вагітність;
  • вік, молодший за 3 роки;
  • черепно-мозкові травми;
  • деякі психічні захворювання (епілепсія);;
  • алергія на місцеве знеболення;
  • стан алкогольного сп'яніння.

Різновиди «сплячої стоматології»

За ступенем впливу на свідомість пацієнта седацію поділяють на 2 види: глибоку і поверхневу.

Глибока седація

Характеризується сильним пригніченням свідомості, пацієнт занурюється у глибокий сон, перестає реагувати на команди лікаря. Є ризик появи проблем з диханням, тому глибока седація проводиться під контролем анестезіологів і тільки за особливими показаннями.

Поверхнева седація

Седація в стоматології: що це?

Застосовується у стоматології найчастіше. Вплив на свідомість – мінімальний, пацієнт виходить зі стану напівсну відразу після процедури лікування зубів.

Поверхнева седація не вимагає особливої підготовки пацієнта: достатньо лише усунути збуджуючі напої (каву, чай, алкоголь) та їжу за 4 години до процедури.

Інгаляційна седація – найлегша форма впливу, тому підходить дітям. Через маску пацієнт вдихає киснево-азотну суміш (70% азоту і 30% кисню).

Ефект настає через 5 хвилин і закінчується, коли припиняється подача «звеселяючого газу». Неприпустимо використовувати ЗАКС, якщо дитина вже в істериці – це тільки посилить негативний стан.

Пероральна седація – використання спеціальних таблеток або коктейлів. Викликає середню ступінь заспокоєння. Клієнт емоційно і фізично розслаблений, при цьому реагує на звернення дантиста.

Внутрішньовенна седація – ще один спосіб впливу середнього ступеня. Седативний препарат вводиться ін'єкційно. Пацієнт чує і реагує на гучні команди лікаря. Медикаментозний метод дозволяє чітко контролювати кількість введених ліків. Заспокійливий ефект при лікуванні зубів проявляється максимально швидко.

Тепер ви в курсі, що являє собою стоматологічна седація, які протипоказання і переваги цієї процедури. Ми забезпечуємо професійне медичне супроводження, а вибір – за вами!

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом










Відгуки на тему
О
5

Дуже обережно раніше ставилася до подібних клінік, оскільки впевнена, що лікарі можуть нав'язати дороге і необов’язкове лікування. Після відвідин вашої клініки склалося враження, що ви робите тільки те, що дійсно потрібно. Сподіваюся, думка з часом не зміниться.

5

Клиника супер. Был на приеме у ортодонта, все быстро и качественно.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №6
Статті на тему
Пульпіт і його симптоми

Нерви можуть здати не тільки у людини, але й у зуба. Як це проявляється? – Найсильнішим зубним болем, коли готовий посеред ночі бігти до стоматолога, щоб лікар полегшив страждання. Пульпіт – одна з найпоширеніших зубних хвороб, але більшість дізнається про неї тільки у стоматологічному кріслі. Тим часом проблему простіше попередити, не доводячи до крайнощів. Ми розповімо про основні симптоми, як вилікувати пульпіт і, звичайно, про профілактичні дії.

 

Періодонтит: симптоми і лікування

Періодонтит є підступним: знають про цю хворобу в основному лише ті, кому довелося «обличчям до обличчя» стикнутися з недугою. Раніше, щоб позбутися болю, потрібно було видаляти зуб. Сучасні методи дозволяють у більшості випадків вилікувати періодонтит і зберегти зуб. Хочете дізнатися, що таке періодонтит, які форми він приймає і як лікують захворювання в наші дні – прочитайте цю статтю.