Підготовка порожнини рота до протезування технікою сегментарних брекет-систем

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортопед

Запись на прием в горячий час
знижка -15%
3
1
Время приема
2
Підготовка порожнини рота до протезування

Привіт, шановні відвідувачі сайту стоматологічної клініки «Хелсі Дент»!

Кожен з нас завжди прагне кращого, щоб з кращого вибрати те, що ідеально підходить для нас за якістю і ціною. Так відбувається і в стоматологічній практиці, кожне звернення пацієнта в нашу клініку є індивідуальним і вимагає диференційованого підходу. Тема моєї статті – протезування, точніше, правильне і довгострокове протезування, якого можна досягти тільки в ідеальних умовах. Протезування зубів це заключний етап лікування, і нерідко саме лікар-ортопед будує весь процес від початку до кінця. Це він вирішує, що лікуємо, що видаляємо і де будуть встановлені імплантати, буде це знімне протезування чи незнімне.

Кожному з нас рано чи пізно доводиться стикатися з фактом втрати зубів.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent










Основними причинами адентії (відсутності зубів) є:

Причини адентіїКрім цих причин існують ще і вторинні деформації. «Природа не терпить порожнечі» – цей закон проявляється повною мірою, якщо після видалення зуба не відбуваються своєчасне протезування і закриття дефекту зубного ряду. Ви запитаєте: «І що ж тут страшного?» А насправді нам доводиться жертвувати. По-перше, естетикою – тому при вторинній деформації положення зубів змінюється, зуби можуть нахилятися в бік дефекту або висуватися, тим самим позбавляючи нас дорогоцінної відстані для моделювання правильної форми зуба і пропорційного розміру коронки. І тут уже не важливо: це мостовидний протез чи імплантація.

По-друге, під час препарування зуба і створенні паралельності між зубами доводиться ізсікати значну частину здорових тканин, що веде до видалення нерву і подорожчання лікування. По-третє, розподіл осей жувального тиску на кістку щелепи змінюється, що призводить до втрати кістки і розхитування зубів, а по-четверте, за таких змін, які поглиблюють лікування, хіба можна говорити про ідеал? Ми можемо тільки сказати, що за ваших умов роботу зроблено добре. А для дійсно ідеального протезування нам усього лише не вистачає ідеальних умов. Для сучасної стоматології і це завдання до снаги. Існує методика ортодонтичної підготовки порожнини рота або окремих зубів до протезування.
Ортодонтична допомога при протезуванні – це окремий етап лікування, у ході якого створюються оптимальні умови для подальшої конструкції, що в кінцевому підсумку веде до отримання максимального естетичного та функціонального результату.

Тепер я розповім про показання до ортодонтичної підготовки, ними є: вирівнювання нахилених і висунутих зубів, створення місця для штучних зубів, закриття проміжків унаслідок віялоподібної розбіжності зубів при пародонтиті, закриття трем і діастем. Прочитавши раніше сказане, багато хто подумає: «Це істотне подорожчання», «Я вже немолодий і не буду клеїти брекети» або «Як же я вестиму переговори». Відповім на перше запитання: не у всіх випадках потрібно встановлювати брекет-систему на всю щелепу, існує методика сегментарних систем. Вони приклеюються тільки в області декількох зубів, а якщо йдеться про бічні зуби, то брекети залишаться вашою таємницею, по-друге, вартість становитиме 25–30% від повної ціни встановлення на всю щелепу. Строки підготовчих ортодонтичних маніпуляцій значно менші, ніж виправлення прикусу в цілому, і їх можна поєднувати з лікуванням зубів та основною підготовкою порожнини рота до протезування.

Розглянемо ще один варіант вторинних деформацій. Полягає він у такому, при втраті зуба на нижній щелепі відбувається висування зуба верхньої щелепи вниз, у бік протилежної щелепи, тим самим протезування стає неможливим. У цьому випадку має місце застосування ортопедичних мікроімплантатів, за допомогою яких можна провести інтрузію (встановлення) зуба.

Перевагами мікроімплантатів є:

  • створення абсолютної точки опори;
  • скорочення строків лікування;
  • зменшення показань до видалення зуба;
  • малоінвазивна методика;
  • практично не викликають дискомфорту.

У ході ортодонтичної підготовки можливе виведення в зубну дугу рентгенованих зубів, які в подальшому використовуватимуться як опори для протезування. Найчастіше піддаються ретенції ікла верхньої щелепи і восьмі зуби. Зуби мудрості в цьому випадку мають особливу цінність за наявності кінцевих дефектів зубного ряду (відсутності бічних зубів). Існують два види лікування – це знімні конструкції та імплантація.

Таким чином, етап підготовки до якісного та ідеального протезування має велике значення при проведенні стратегічного розподілу опори і підготовки до заміщення дефектів. Лікар-ортодонт установлює опорні зуби таким чином, щоб вони максимально функціонально брали навантаження на себе і мали паралельність. Ще одним плюсом є момент естетики, за допомогою сегментарних брекет-систем ми зможемо закрити треми і діастеми (щілини між зубами), підготувати місце для проміжної частини мостовидного протеза і створити оптимальні умови для контакту зубів верхньої щелепи із зубами нижньої щелепи, тим самим знижуючи ризик відколів кераміки і перевантаження тканин пародонта.

Підготовча ортодонтія створює ідеальні умови для якісного лікування, продовжуючи життя вашим зубам і ортопедичним конструкціям.
 

Статтю підготовлено головним лікарем Юдіним Михайлом Юрійовичем

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом










Відгуки на тему
Я
5

Дуже дякую за якісне лікування, величезне дякую Мирославе Анатолійовичу!

В
5

Поставив металокераміку, поки все влаштовує. Керамічні, звичайно, кращі, але з моїм бюджетом довелось обмежитися першими.

Статті на тему
Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.

Підготовка порожнини рота до протезування

Кожен з нас завжди прагне кращого, щоб з кращого вибрати те, що ідеально підходить для нас за якістю і ціною. Так відбувається і в стоматологічній практиці, кожне звернення пацієнта в нашу клініку є індивідуальним і вимагає диференційованого підходу. Тема моєї статті – протезування, точніше, правильне і довгострокове протезування, якого можна досягти тільки в ідеальних умовах. Протезування зубів – це заключний етап лікування, і нерідко саме лікар-ортопед будує весь процес від початку до кінця. Це він вирішує, що лікуємо, що видаляємо і де будуть встановлені імплантати, буде це знімне протезування чи незнімне.