Періостит: причини, симптоми, способи лікування

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Хірург-імплантолог, кандидат медичних наук

Періостит

У Японії з'явився новий тренд – селфі з хворими зубами. Здорові люди імітують зубний біль. Навіщо вони це роблять? Схід – справа тонка, так японці хочуть бути привабливішими. Щасливі люди! Коли періостит щелепи (простіше кажучи, флюс) застає зненацька – тут не до фотознімків. До речі, з німецького fluss перекладається як «потік».

Дійсно, раптовий і стрімко зростаючий біль нагадує лавину, яка падає на людину. Краще знати заздалегідь, як розпізнати і вилікувати періостит, щоб уберегтися від зайвих страждань.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом










Ознаки та причини запалення надкісниці

Періостит – це запалення надкісниці нижньої чи верхньої щелепи. Захворювання легко розпізнати за гострим болем, локалізованим в області ясен. Згодом больові відчуття наростають.

До періоститів призводять:

 • вчасно не вилікувані стоматологічні хвороби (карієс, періодонтит або пульпіт): інфекція у хворому зубі або яснах провокує виникнення флюсу;
 • при деяких вірусних хворобах мікроорганізми з крові потрапляють у лімфу;
 • складне прорізування зубів;
 • гнійні новоутворення на обличчі;
 • механічні травми зубів, перелом щелепи.

Отже, причина запалення – інфекція, яка потрапляє в надкісницю різними шляхами.

Симптоми періоститу

Симптоми флюсу:

 • набряк м'яких тканин унаслідок абсцесу: ясна червоніють і збільшуються в розмірах;;
 • сильний пульсуючий біль у місці запалення;
 • біль стає нестерпним, при натисканні на «осередковий» зуб;
 • температура підвищується до 37-380С;
 • при сильному флюсі симетрія обличчя порушується;
 • можливе виникнення лімфаденіту (запалення лімфовузлів).

Поставити точний діагноз і визначити тип захворювання може тільки лікар-стоматолог. Саме тому поява цих ознак – підстава для термінового звернення до клініки.

Многоликий флюс: разновидности периостита

Запалення окістя може протікати в різних формах, кожна з яких передбачає різні методи лікування зубів

Гострий періостит

Розвиток хвороби відбувається швидко: протягом 1–3 днів, супроводжується появою флюсу і сильним болем. Найпоширеніша форма періоститу. Часта причина – травми зуба або щелепи. Якщо його не лікувати, може призвести до фіброзних розростань і новоутворень у щелепних тканинах.

Гостра гнійна форма

Гострий гнійний періостит супроводжується пульсуючим болем, який поширюється на вухо, око, скроню. Ясна червоніють, набрякають, з'являється флюс. Чим більше гною накопичується в осередку ураження, тим сильніші больові відчуття. Підвищується температура тіла до 38,50С. Тепло тільки підсилює біль, а холод притупляє. Своєчасне лікування виключає появу флегмони і гострого остеомієліту щелепи.

Хронічний перебіг хвороби

Порівняно з іншими формами хронічний періостит зустрічається набагато рідше. Найчастіше виникає на нижній щелепі. Набряклість невелика, але щільна, контури обличчя помітно не змінюються. У місці запалення кісткова тканина і лімфовузол збільшуються. Хвороба триває від кількох місяців до кількох років, періодично загострюючись і стихаючи. Діагностувати хронічну форму допоможе рентгенівський знімок.

Як лікують флюс

Як лікують флюс: професійні методи

Щоб усунути ускладнення, періостит потрібно своєчасно і грамотно лікувати. Домашні методи є малоефективними, потрібна професійна допомога.

Як лікують флюс у стоматологічній клініці:

Консервативним способом – лікар під місцевою анестезією чистить зубний канал від гною, видаляє нерв і пломбує зуб;

Хірургічним способом – виконується розріз окістя, пацієнтові призначають полоскання для повного видалення гною. Зберігати або видаляти зуб – вирішує стоматолог, залежно від характеру захворювання.

Бережіть зуби, і нехай ваше селфі завжди прикрашає щаслива посмішка!

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом










Відгуки на тему
О
5

Я дуже-дуже не люблю лікувати зуби, тому прибігла сюди, коли вже не змогла терпіти той біль. Все обійшлося, зуб врятували, найстрашніше позаду. Але краще лікувати зуби одразу, як заболіли. Рекомендую лікування тут

L
5

Ми всією сім'єю ходимо до «Хелсідент» уже років зо два, і всі лікарі там прекрасні!

Статті на тему
Пульпіт і його симптоми

Нерви можуть здати не тільки у людини, але й у зуба. Як це проявляється? – Найсильнішим зубним болем, коли готовий посеред ночі бігти до стоматолога, щоб лікар полегшив страждання. Пульпіт – одна з найпоширеніших зубних хвороб, але більшість дізнається про неї тільки у стоматологічному кріслі. Тим часом проблему простіше попередити, не доводячи до крайнощів. Ми розповімо про основні симптоми, як вилікувати пульпіт і, звичайно, про профілактичні дії.

 

Періодонтит: симптоми і лікування

Періодонтит є підступним: знають про цю хворобу в основному лише ті, кому довелося «обличчям до обличчя» стикнутися з недугою. Раніше, щоб позбутися болю, потрібно було видаляти зуб. Сучасні методи дозволяють у більшості випадків вилікувати періодонтит і зберегти зуб. Хочете дізнатися, що таке періодонтит, які форми він приймає і як лікують захворювання в наші дні – прочитайте цю статтю.