Періостит: причини, симптоми, способи лікування

Запись на прием в горячий час
знижка -20%
3
1
Время приема
2
Періостит

У Японії з'явився новий тренд – селфі з хворими зубами. Здорові люди імітують зубний біль. Навіщо вони це роблять? Схід – справа тонка, так японці хочуть бути привабливішими. Щасливі люди! Коли періостит щелепи (простіше кажучи, флюс) застає зненацька – тут не до фотознімків. До речі, з німецького fluss перекладається як «потік».

Дійсно, раптовий і стрімко зростаючий біль нагадує лавину, яка падає на людину. Краще знати заздалегідь, як розпізнати і вилікувати періостит, щоб уберегтися від зайвих страждань.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Ознаки та причини запалення надкісниці

Періостит – це запалення надкісниці нижньої чи верхньої щелепи. Захворювання легко розпізнати за гострим болем, локалізованим в області ясен. Згодом больові відчуття наростають.

До періоститів призводять:

 • вчасно не вилікувані стоматологічні хвороби (карієс, періодонтит або пульпіт): інфекція у хворому зубі або яснах провокує виникнення флюсу;
 • при деяких вірусних хворобах мікроорганізми з крові потрапляють у лімфу;
 • складне прорізування зубів;
 • гнійні новоутворення на обличчі;
 • механічні травми зубів, перелом щелепи.

Отже, причина запалення – інфекція, яка потрапляє в надкісницю різними шляхами.

Симптоми періоститу

Симптоми флюсу:

 • набряк м'яких тканин унаслідок абсцесу: ясна червоніють і збільшуються в розмірах;;
 • сильний пульсуючий біль у місці запалення;
 • біль стає нестерпним, при натисканні на «осередковий» зуб;
 • температура підвищується до 37-380С;
 • при сильному флюсі симетрія обличчя порушується;
 • можливе виникнення лімфаденіту (запалення лімфовузлів).

Поставити точний діагноз і визначити тип захворювання може тільки лікар-стоматолог. Саме тому поява цих ознак – підстава для термінового звернення до клініки.

Многоликий флюс: разновидности периостита

Запалення окістя може протікати в різних формах, кожна з яких передбачає різні методи лікування зубів

Гострий періостит

Розвиток хвороби відбувається швидко: протягом 1–3 днів, супроводжується появою флюсу і сильним болем. Найпоширеніша форма періоститу. Часта причина – травми зуба або щелепи. Якщо його не лікувати, може призвести до фіброзних розростань і новоутворень у щелепних тканинах.

Гостра гнійна форма

Гострий гнійний періостит супроводжується пульсуючим болем, який поширюється на вухо, око, скроню. Ясна червоніють, набрякають, з'являється флюс. Чим більше гною накопичується в осередку ураження, тим сильніші больові відчуття. Підвищується температура тіла до 38,50С. Тепло тільки підсилює біль, а холод притупляє. Своєчасне лікування виключає появу флегмони і гострого остеомієліту щелепи.

Хронічний перебіг хвороби

Порівняно з іншими формами хронічний періостит зустрічається набагато рідше. Найчастіше виникає на нижній щелепі. Набряклість невелика, але щільна, контури обличчя помітно не змінюються. У місці запалення кісткова тканина і лімфовузол збільшуються. Хвороба триває від кількох місяців до кількох років, періодично загострюючись і стихаючи. Діагностувати хронічну форму допоможе рентгенівський знімок.

Як лікують флюс

Як лікують флюс: професійні методи

Щоб усунути ускладнення, періостит потрібно своєчасно і грамотно лікувати. Домашні методи є малоефективними, потрібна професійна допомога.

Як лікують флюс у стоматологічній клініці:

Консервативним способом – лікар під місцевою анестезією чистить зубний канал від гною, видаляє нерв і пломбує зуб;

Хірургічним способом – виконується розріз окістя, пацієнтові призначають полоскання для повного видалення гною. Зберігати або видаляти зуб – вирішує стоматолог, залежно від характеру захворювання.

Бережіть зуби, і нехай ваше селфі завжди прикрашає щаслива посмішка!

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Автор материала

Буханцов Олександр Олександрович - фото стоматолога
Олександр
Буханцов
Стоматолог-хірург