Пародонтоз – чим полоскати: чи допомагає прополіс при пародонтозі

Пародонтоз – чим полоскати ясна при пародонтозі

Розпечений іржавий цвях з медом проти флюсу, солоне сало проти зубного болю і господарське мило проти зубного нальоту. Здавалося б, медицина поганого не порадить. Але народна медицина гостро нокаутує своїми нещадними прийомами. Довіряти їм чи ні – залежить лише від вас. Але ми одностайно рекомендуємо звертатися до фахівців.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent

Ми ж відповімо сьогодні на таке: чим полоскати ясна при пародонтозі та чи допомагає в цьому прополіс.

Ці запитання нам поставили буквально за місяць три пацієнта, і ми вирішили відповісти на них.

Про пародонтоз – не плутати з пародонтитом

Відразу ж розставимо всі крапки над «і». Це два різних захворювання ясен, несхожих за симптомами і причинами виникнення.

Чому виникають і як проходять ці хвороби?

Виникає відносно рідко. Це не запалення, а генетичний процес, який супроводжується ураженням навколозубної тканини – ясна зменшуються, і оголюються корені зубів, але їх хиткість при цьому не спостерігається.

Зустрічається дуже часто. В основному виникає через погану мікрофлору в роті або травмування. Цьому сприяють куріння, погана гігієна ротової порожнини, але ніяк не генетичні фактори. 

Врахувавши причини, можна беззастережно сказати, що пародонтоз вилікувати або пом'якшити з допомогою полоскання прополісом не можна.

Коли прополіс проблеми не вирішує

Чому з'являється таке захворювання, досі не зрозуміло. Його виникнення списують на генетику. Відомо, що причина стоншення ясен – погане кровопостачання. Тому з прогресуванням хвороби ясна атрофуються, що в підсумку призводить до втрати зубів. Чи допоможе прополіс у такій ситуації? Звісно, ні. Настоянка прополісу на спирті ніяк не допоможе поліпшити кровопостачання.

А ось у разі пародонтиту полоскання настоянкою буде більш ефективним. Особливо на початкових стадіях, коли спирт допоможе знищити небажані бактерії в ротовій порожнині. Але, незважаючи на це, до стоматолога все-таки потрібно записатися на видалення зубного каменю.

Як лікувати правильно?

Как правильно лечить пародонтоз

Звичайно ж – звернутися за професійною стоматологічною допомогою. Якщо у вас є схильність до такого захворювання, необхідно своєчасно дати хворобі відсіч. Зміцнити ясна, стимулювати їх кровопостачання – для цього призначають різні терапевтичні процедури і зміцнюють регенеруючі заходи, наприклад, плазмоліфтинг.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом

Автор материала

Бац Тетяна Петрівна - фото стоматолога
Тетяна
Бац
Гігієніст-пародонтолог