Як не старайся, а зубною щіткою повністю вичистити рот не вийде. Навіть після найретельнішого чищення на зубах і яснах залишається до 30% бактерій. А там, де оселилися мікроби, незабаром чекай на карієс. Як же зробити зуби стерильними і захистити їх від карієсу? Допоможе нова стоматологічна послуга – озонування.
Як це працює
О3 – формула ізотопу озону. Ізотоп нестабільний і легко розпадається на три окремих атоми кисню. Кисень не просто безпечний, а життєво необхідний для людини. А ось для бактерій він є токсичним: у насиченому кисневому середовищі мікроби гинуть за секунди.
Ця особливість стала в нагоді у стоматології: за допомогою озону стерилізують медичні інструменти. Проте не так давно виявили, що зуби теж дезінфікуються таким способом: після озонування ротова порожнина очищується на 99%.
Озонування зубів у дітей: плюси процедури
Карієс – головний ворог дитячих зубів, які є особливо уразливими до інфекції, адже емаль ще тільки формується. Озонування молочних зубів – вихід із ситуації, коли потрібно швидко, ефективно і, що важливо, безболісно позбутися мікробів у ротовій порожнині.
У чому головні переваги озонування:
- процедура безболісна: ніякого свердління, уколів, навпаки, вплив озоном на вогнище запалення навіть знеболює;
- швидкість: обробка одного зуба триває 30–60 секунд;
- безпека: безконтактний вплив на зуби, не травмується слизова;
- стерилізація: тверді тканини зуба знезаражуються на глибину до 2 мм.
Відгуки пацієнтів клініки Healthy Dent показують, що, вибираючи між озонуванням і срібленням дитячих зубів, батьки сьогодні віддають перевагу першому методу. Не дивно, адже емаль зберігає природний білий колір, на відміну від процедури сріблення, після якої зуби чорніють.
Не тільки дітям: кому підійде озонування
Озонування зубів є затребуваним не тільки юними пацієнтами. Для дорослих цей метод знезараження ротової порожнини теж чудово підходить.
Обробка зубів і слизової озоном застосовується:
- при лікуванні карієсу: на стадії білої плями можна обійтися без свердління;
- для лікування інфекційних і грибкових захворювань ротової порожнини: стоматитів тощо;
- при прорізуванні зубів: молочних, постійних, зубів мудрості;
- для лікування захворювань пародонту: пародонтиту, пародонтозу, гінгівіту;
- при гіперчутливості зубів: сприйнятливість емалі знижується.
Як обробляють зуби озоном
Озонування зубів – новітня технологія, але для пацієнта процедура виглядає просто. Спочатку стоматолог обробляє зуб антисептиком, потім надягає на коронку силіконовий ковпачок. З-під накладки відкачується повітря, і зона впливу заповнюється озоном. Обробка озоном триває 20–30 секунд.
Після цього поверхню зуба покривають розчином для зміцнення емалі. Витрати часу в цілому такі: 1 зуб – 1 хвилина.
Озонування – швидкий і дієвий спосіб дезінфекції зубів перед лікуванням.