Навіщо робити рентген зубів дитині?

Процедура рентгенування

Так уже склалося, що похід до стоматолога завжди і для всіх залишається неприємною процедурою. А для дітей – особливо. Страшні, незрозумілі апарати, люди в білому і звук працюючої бормашини – для малюка це кошмар наяву. Іноді у процесі лікування дитини, щоб побачити картину в цілому, призначається рентген зубів. І тут лякаються зовсім не діти, а їх батьки. Колишня слава рентгенографії, як і страх перед стоматологом, міцно закріпилися в їхній пам'яті. «Робити рентген – це небезпечно», – кажуть вони. Ми ж відповідаємо: «Зовсім ні». І зараз розповімо, чому.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Чи є протипоказання для рентгенівського знімка

Звичайно, будь-яке випромінювання становить небезпеку для здоров'я людини. Ми отримуємо різні дози радіації від побутових предметів, засобів зв'язку і навіть з атмосфери. Цього неможливо уникнути. Наприклад, природний фон землі передає людині 2–3 мЗв на рік. При цьому потужність стоматологічного рентгенівського знімка «програє» й іншим видам рентгену. Доза опромінення, яку видають апарати, є мінімальною – усього 0,2 мЗв.

Також існують спеціальні графіки проведення процедури рентгену в дітей, які покликані контролювати променеве навантаження.

Як часто можна робити дитині рентген зубів:

  • малюки, у яких немає постійних зубів, можуть проходити процедуру рентгена раз на 2 роки;

  • підлітки – при періапікальній і прикусній рентгенографії – раз на 1,5–3 роки;

  • дорослі – раз на 1–1,5 року.Рентген молочних зубів

Не можна, а потрібно

Як правило, рентген показаний дітям частіше, ніж дорослим. Це зумовлено рядом причин:

Простежити положення постійних «невидимих» зубів можна тільки за допомогою рентгену.

  1. Маленькі діти дуже схильні до появи карієсу через свою любов до солодкого. Деякі каріозні плями буде видно тільки на знімку.
  2. Абсцеси, запальні процеси порожнини рота та інші захворювання, які малюк зможе пояснити тільки за своїми відчуттями, чітко діагностує рентген.
  3. При встановленні брекетів панорамний рентгенівський знімок є необхідним для визначення ортодонтичних відхилень і подальшого моделювання системи.
  4. У малюків, у яких поки що не з'явилися молочні зуби, можна простежити розташування зачатків і можливі порушення ще до початку росту зубів.

Ребенок не станет бояться рентгена

В HeathyDent есть все необходимое, чтобы рентгенирование прошло комфортно.Родители могут присутствовать при этой процедуре. А времени она займет немного – всего одну минуту.

Дитяча стоматологія не може бути повноцінною без рентгенографії. Завжди простіше запобігти проблемі в юному віці, щоб насолоджуватися здоровою посмішкою в майбутньому.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Автор материала

Юдін Михайло Юрійович - фото стоматолога
Михайло
Юдін
Головний лікар