Мукозит і періімплантит – два варіанти однієї неприємності

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Хірург-імплантолог, заст.головного лікаря з лікувальних питань

Мукозит і періімплантит

Втрата зуба сьогодні – не привід особливо турбуватись, адже можна встановити імплант, який буде не гіршим за попередника. Однак штучний зуб можна втратити так само, як і натуральний. Найчастіша причина відторгнення імплантованого зуба – запалення ясен під коронкою імплантату: зустрічається в кожного десятого пацієнта. Періімплантит і мукозит – дві серйозні проблеми, які затьмарюють життя після імплантації імплантів.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Періімплантит – «Дамоклів меч» для імпланта

Імплантологи б'ють на сполох: кількість пацієнтів з ускладненнями після дентальної імплантації збільшилася в рази за п'ять останніх років. Лікарі та вчені стверджують, що винен періімплантит – це запалення м'яких і кісткових тканин, які контактують з імплантами.

Головна небезпека хвороби полягає в тому, що кістка поступово стоншується, зменшується в об'ємі, титановий імплантат уже не тримається в щелепі. Найбільш негативний результат – втрата імпланта. Підступність патології полягає в тому, що не знаєш, коли з'явиться періімплантит: через місяць після імплантації металевого кореня чи через роки.

Симптоми періімплантиту

Періімплантит – не прихована хвороба: пацієнт і сам може зрозуміти, що «щось пішло не так», і забити на сполох.

Якими симптомами супроводжується періімплантит:

 • запалилися ясна біля імпланта: кровоточать, припухають, посиніли або почервоніли;
 • щелепна кістка стоншується: видно при огляді ротової порожнини або на рентгенівському знімку;
 • збільшується глибина ясенної кишені: мінімум 3–5 мм, помітний абатмент, імплантат злегка хитається;
 • в ясенних кишенях накопичується гній: з'являється свищ у місці запалення.

У перший рік після імплантації зменшення кісткової тканини на 1–1,5 мм – норма. Надалі – не більше 0,2 мм на рік. Резорбція вища за ці показники вважається патологією і загрожує відторгненням імплантату.

мукозит та періімплантит

Мукозит – краще з гіршого

Мукозит після імплантації – теж часта проблема, правда, не настільки серйозна, як періімплантит. Це початкова стадія відторгнення імпланту, коли запалюються тільки м'які тканини, а кістка не страждає.

Як проявляється мукозит:

 • еритема – почервоніння;
 • стоншення слизової в місці запалення;
 • гіперплазія – набряк ясен;
 • виразки на внутрішній стороні щік, яснах;
 • білі плями на слизовій – симптом відмирання м'якої тканини.

Хворобливі відчуття під час їжі, підвищення температури тіла, нездужання, сухість у роті, втрата ваги також супроводжують мукозит зубів. Хвороба рідко призводить до втрати імпланта, однак небезпека полягає в іншому: при запущеному мукозиті слизова в роті настільки запалена, що пацієнт не може навіть ковтати, харчування можливе тільки через зонд.

Чому виникають ускладнення після імплантації

Відторгнення імпланту виникає, як правило, з двох причин: порушення допускаються з боку лікаря чи пацієнта. Недотримання правил гігієни ротової порожнини – найпростіший спосіб заробити періімплантит або мукозит. Важливо не тільки правильно доглядати за зубами, а й відвідувати дантиста мінімум раз на півроку. Відразу після імплантації потрібно строго дотримуватися рекомендацій лікаря, не перевантажувати надмірно імплант.

Від дій лікаря на 90% залежить успішність імплантації. Імплантолог – як сапер: помилився один раз – і все пропало, імплантат не приживиться. Не враховано протипоказання до імплантації, неправильно вибрано місце під імплант, помилково розраховано навантаження на щелепу – розвиваються мукозит або періімплантит.

лікування мукозиту

Лікування періімплантиту: як урятувати імплант

Відразу попередимо: врятувати імплантований зуб можна, тільки якщо імплантат нерухомий. Перед початком лікування потрібно нейтралізувати зайве навантаження на імплант. У стоматології Healthy Dent проводиться лікування за протоколом:

 1. Чищення імпланту: видаляються бактерії з поверхні імплантату. Для цього застосовується механічне чищення – кюретаж, ультразвук, ербієвий лазер, метод Air Flow.
 2. Антибактеріальна терапія: пацієнтові призначається курс антибіотиків.
 3. Хірургічний метод стоматології: відшаровується клапоть слизової та видаляються некротичні тканини і грануляції.
 4. Естетична хірургія: проводиться при показаннях для збільшення ширини і товщини ясен, поглиблення порожнини рота, пластики вуздечки губи.

Запалення після імплантації – дуже неприємна і небезпечна проблема. Однак, якщо відразу звернутися до стоматології за допомогою, є всі шанси зберегти імплантований зуб.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Відгуки на тему
4

Пролечился здесь и решил отписать пару слов об клинике. Цены конечно соответствующее (ну а где они сейчас низкие). Оборудование стоит новое, везде всё чисто. Пропломбировали мне 3 кутних зуба, пломбы брал подороже что бы на долго хватило так сказать. Проблем с прикусом пока не вижу, вроде как все устраивает. Гарантию на пломбы ещё дали, так что в случае чего - можно будет переделать.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №108
Л
5

Я являюсь пациентом стоматологической клиники HEALTHY DENT . Меня лечил стоматолог ортопед Бойко Андрей Владимирович. Я осталась довольна очень внимательным и толерантным отношение, профессионализмом врача, а также качеством выполненных работ.

Я рекомендую эту клинику своим знакомым. С уважением Витковская Людмила Анатольевна

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №4
Статті на тему
Пульпіт і його симптоми

Нерви можуть здати не тільки у людини, але й у зуба. Як це проявляється? – Найсильнішим зубним болем, коли готовий посеред ночі бігти до стоматолога, щоб лікар полегшив страждання. Пульпіт – одна з найпоширеніших зубних хвороб, але більшість дізнається про неї тільки у стоматологічному кріслі. Тим часом проблему простіше попередити, не доводячи до крайнощів. Ми розповімо про основні симптоми, як вилікувати пульпіт і, звичайно, про профілактичні дії.

 

Періодонтит: симптоми і лікування

Періодонтит є підступним: знають про цю хворобу в основному лише ті, кому довелося «обличчям до обличчя» стикнутися з недугою. Раніше, щоб позбутися болю, потрібно було видаляти зуб. Сучасні методи дозволяють у більшості випадків вилікувати періодонтит і зберегти зуб. Хочете дізнатися, що таке періодонтит, які форми він приймає і як лікують захворювання в наші дні – прочитайте цю статтю.