Втрата зуба сьогодні – не привід особливо турбуватись, адже можна встановити імплант, який буде не гіршим за попередника. Однак штучний зуб можна втратити так само, як і натуральний. Найчастіша причина відторгнення імплантованого зуба – запалення ясен під коронкою імплантату: зустрічається в кожного десятого пацієнта. Періімплантит і мукозит – дві серйозні проблеми, які затьмарюють життя після імплантації імплантів.
Періімплантит – «Дамоклів меч» для імпланта
Імплантологи б'ють на сполох: кількість пацієнтів з ускладненнями після дентальної імплантації збільшилася в рази за п'ять останніх років. Лікарі та вчені стверджують, що винен періімплантит – це запалення м'яких і кісткових тканин, які контактують з імплантами.
Головна небезпека хвороби полягає в тому, що кістка поступово стоншується, зменшується в об'ємі, титановий імплантат уже не тримається в щелепі. Найбільш негативний результат – втрата імпланта. Підступність патології полягає в тому, що не знаєш, коли з'явиться періімплантит: через місяць після імплантації металевого кореня чи через роки.
Симптоми періімплантиту
Періімплантит – не прихована хвороба: пацієнт і сам може зрозуміти, що «щось пішло не так», і забити на сполох.
Якими симптомами супроводжується періімплантит:
- запалилися ясна біля імпланта: кровоточать, припухають, посиніли або почервоніли;
- щелепна кістка стоншується: видно при огляді ротової порожнини або на рентгенівському знімку;
- збільшується глибина ясенної кишені: мінімум 3–5 мм, помітний абатмент, імплантат злегка хитається;
- в ясенних кишенях накопичується гній: з'являється свищ у місці запалення.
У перший рік після імплантації зменшення кісткової тканини на 1–1,5 мм – норма. Надалі – не більше 0,2 мм на рік. Резорбція вища за ці показники вважається патологією і загрожує відторгненням імплантату.
Мукозит – краще з гіршого
Мукозит після імплантації – теж часта проблема, правда, не настільки серйозна, як періімплантит. Це початкова стадія відторгнення імпланту, коли запалюються тільки м'які тканини, а кістка не страждає.
Як проявляється мукозит:
- еритема – почервоніння;
- стоншення слизової в місці запалення;
- гіперплазія – набряк ясен;
- виразки на внутрішній стороні щік, яснах;
- білі плями на слизовій – симптом відмирання м'якої тканини.
Хворобливі відчуття під час їжі, підвищення температури тіла, нездужання, сухість у роті, втрата ваги також супроводжують мукозит зубів. Хвороба рідко призводить до втрати імпланта, однак небезпека полягає в іншому: при запущеному мукозиті слизова в роті настільки запалена, що пацієнт не може навіть ковтати, харчування можливе тільки через зонд.
Чому виникають ускладнення після імплантації
Відторгнення імпланту виникає, як правило, з двох причин: порушення допускаються з боку лікаря чи пацієнта. Недотримання правил гігієни ротової порожнини – найпростіший спосіб заробити періімплантит або мукозит. Важливо не тільки правильно доглядати за зубами, а й відвідувати дантиста мінімум раз на півроку. Відразу після імплантації потрібно строго дотримуватися рекомендацій лікаря, не перевантажувати надмірно імплант.
Від дій лікаря на 90% залежить успішність імплантації. Імплантолог – як сапер: помилився один раз – і все пропало, імплантат не приживиться. Не враховано протипоказання до імплантації, неправильно вибрано місце під імплант, помилково розраховано навантаження на щелепу – розвиваються мукозит або періімплантит.
Лікування періімплантиту: як урятувати імплант
Відразу попередимо: врятувати імплантований зуб можна, тільки якщо імплантат нерухомий. Перед початком лікування потрібно нейтралізувати зайве навантаження на імплант. У стоматології Healthy Dent проводиться лікування за протоколом:
- Чищення імпланту: видаляються бактерії з поверхні імплантату. Для цього застосовується механічне чищення – кюретаж, ультразвук, ербієвий лазер, метод Air Flow.
- Антибактеріальна терапія: пацієнтові призначається курс антибіотиків.
- Хірургічний метод стоматології: відшаровується клапоть слизової та видаляються некротичні тканини і грануляції.
- Естетична хірургія: проводиться при показаннях для збільшення ширини і товщини ясен, поглиблення порожнини рота, пластики вуздечки губи.
Запалення після імплантації – дуже неприємна і небезпечна проблема. Однак, якщо відразу звернутися до стоматології за допомогою, є всі шанси зберегти імплантований зуб.
Пролечился здесь и решил отписать пару слов об клинике. Цены конечно соответствующее (ну а где они сейчас низкие). Оборудование стоит новое, везде всё чисто. Пропломбировали мне 3 кутних зуба, пломбы брал подороже что бы на долго хватило так сказать. Проблем с прикусом пока не вижу, вроде как все устраивает. Гарантию на пломбы ещё дали, так что в случае чего - можно будет переделать.
Я являюсь пациентом стоматологической клиники HEALTHY DENT . Меня лечил стоматолог ортопед Бойко Андрей Владимирович. Я осталась довольна очень внимательным и толерантным отношение, профессионализмом врача, а также качеством выполненных работ.
Я рекомендую эту клинику своим знакомым. С уважением Витковская Людмила Анатольевна
Нерви можуть здати не тільки у людини, але й у зуба. Як це проявляється? – Найсильнішим зубним болем, коли готовий посеред ночі бігти до стоматолога, щоб лікар полегшив страждання. Пульпіт – одна з найпоширеніших зубних хвороб, але більшість дізнається про неї тільки у стоматологічному кріслі. Тим часом проблему простіше попередити, не доводячи до крайнощів. Ми розповімо про основні симптоми, як вилікувати пульпіт і, звичайно, про профілактичні дії.
Періодонтит є підступним: знають про цю хворобу в основному лише ті, кому довелося «обличчям до обличчя» стикнутися з недугою. Раніше, щоб позбутися болю, потрібно було видаляти зуб. Сучасні методи дозволяють у більшості випадків вилікувати періодонтит і зберегти зуб. Хочете дізнатися, що таке періодонтит, які форми він приймає і як лікують захворювання в наші дні – прочитайте цю статтю.