Лікування зубів під час вагітності

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-терапевт, ендодонт

Діючий член Асоціації ендодонтів України, спеціалізується на лікуванні кореневих каналів з використанням операційного мікроскопа (проходження сильно викривлених та вузьких каналів, вилучення зламаних інструментів), художній реставрації зубів, лікуванні пацієнтів в седації.

Лікування зубів під час вагітності

Так завжди і буває: робота, навчання, стосунки; на візит до стоматолога часу немає (іноді – роками). А коли приходить непростий, але прекрасний період підготовки до материнства, проблема може настільки загостритися, що візит до стоматолога стає необхідністю.

Насамперед дзвонимо мамі та піднімаємо «на вуха» всіх знайомих, які у міру своїх розумінь дають «слушні» поради. Не завжди доречні, враховуючи, що загострилася недовірливість. Спробуємо по поличках розкласти, чи можна лікувати зуби під час вагітності? Розглянемо всі показання та протипоказання.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Усе в голові – перевірено

Вибачте за каламбур, але в голові знаходяться не тільки зуби, а й мозок, який генерує всі наші переживання. І що саме викликає стрес у період гормональних змін в організмі, передбачити складно. Тому візит до стоматолога повинен стояти вгорі списку заходів з планування вагітності.

Стоматологія для вагітних

Хоча б тому, щоб не виникало зайвих приводів для занепокоєння – це по-перше. А по-друге, щоб налагодити контакт з лікарем. Адже в разі необхідності прийти на прийом до вже перевіреного лікаря набагато комфортніше у психологічному плані. Перевірено.

Ви повинні провести глибоку діагностику і позбутися всіх потенціальних хвороб. Обов'язково – зробити професійне чищення зубів.

Часто причиною проблем, що виникають у порожнині рота, навіть у здорових майбутніх мам, є сама вагітність. Гінгівіт, карієс, пародонтоз – найпоширеніші недуги.

Це пов'язано зі зниженням імунітету і зміною режиму харчування. До цього теж треба бути готовою, і звичайно, це не привід для крайнього неспокою. Але візит до стоматолога відкладати не можна.

Щоб мінімізувати ймовірність виникнення хвороби зубів, майбутнім мамам слід більше приділяти часу гігієні ротової порожнини. За найменшої підозри – відразу до стоматолога на консультацію. Але і звичайний огляд без жодного приводу не зашкодить, повірте.

Маніпуляції та процедури, і Будда вам на допомогу

Лікування зубів у вагітнихКрім відомого списку заборонених препаратів і загального наркозу інших протипоказань для вагітних немає. Чи можна лікувати зуби з анестезією під час вагітності? Відповідь очевидна – так. Сучасні засоби для місцевого наркозу не шкідливі, а методи його введення гуманні.

Навіть сучасний рентген абсолютно безпечний для здоров'я: рівень радіації – як в аеропорту при огляді. Адже вагітним не забороняють літати в літаках!

Головна проблема майбутніх мам – стрес. Тобто все криється в голові. Тому потрібно індивідуально підходити до кожної стоматологічної маніпуляції та процедури, які вкрай бажано проводити у 2-му семестрі вагітності. У цей період плід найбільш захищений плацентою.

Ідеальний стан вагітної жінки – це стан Будди. Кому вдається бути в такому настрої весь строк, у тих не виникає проблем ні у стоматологічному кабінеті, ні в повсякденному житті. Такі жінки зберігають колишню активність до моменту Х.

Для трепетних майбутніх мам підхід інший: якщо процедура викликає сильний стрес, її відкладають і ведуть з пацієнткою роз'яснювальну роботу.

Крім того, якщо його виявлено на ранніх строках вагітності, то через кілька місяців може постати питання про більш неприємні маніпуляції – аж до видалення зуба. Адже напевно розвинеться і пульпіт. Тут відкладати далі нікуди і доведеться вибирати: або стрес від зубного болю, або стрес від видалення зуба. Так що краще не відкладати і ввійти у стан Будди якомога швидше.

Лікарі, в свою чергу, роблять усе, щоб мінімізувати стресові ситуації: кожну свою дію фахівець пояснює – і причини, і наслідки. Розповідає про майбутні відчуття і те, як довго триватиме процедура.

Неспокійним пацієнткам дають послухати звук інструменту, розповідають про склад ліків або про біологічну нейтральність композитних матеріалів для пломб. Одним словом, намагаються створити атмосферу для комфортної співпраці. Адже на кону здоров'я не тільки мами, але й дитини.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Відгуки на тему
М
5

Прекрасна клініка і хороші фахівці! Окреме спасибі Вадиму Миколайовичу – провів видалення перед протезуванням швидко і майже безболісно (укол тримався години 4).

5

Клиника супер. Был на приеме у ортодонта, все быстро и качественно.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №6
Статті на тему
Пульпіт і його симптоми

Нерви можуть здати не тільки у людини, але й у зуба. Як це проявляється? – Найсильнішим зубним болем, коли готовий посеред ночі бігти до стоматолога, щоб лікар полегшив страждання. Пульпіт – одна з найпоширеніших зубних хвороб, але більшість дізнається про неї тільки у стоматологічному кріслі. Тим часом проблему простіше попередити, не доводячи до крайнощів. Ми розповімо про основні симптоми, як вилікувати пульпіт і, звичайно, про профілактичні дії.

 

Періодонтит: симптоми і лікування

Періодонтит є підступним: знають про цю хворобу в основному лише ті, кому довелося «обличчям до обличчя» стикнутися з недугою. Раніше, щоб позбутися болю, потрібно було видаляти зуб. Сучасні методи дозволяють у більшості випадків вилікувати періодонтит і зберегти зуб. Хочете дізнатися, що таке періодонтит, які форми він приймає і як лікують захворювання в наші дні – прочитайте цю статтю.