Коронки з оксиду цирконію: сьогодення і майбутнє стоматологічної реставрації

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортопед

Коронки з оксиду цирконію: сьогодення і майбутнє стоматологічної реставрації

Новий стоматологічний матеріал на осонові перлівПерли у 1000 разів міцніші від карбонату кальцію. До такого висновку дійшла команда вчених з університету Нью-Йорка.

За співвідношенням міцності та ваги цей органічний матеріал вважається найміцнішим і найлегшим у природі. І це ще не все.

Найцікавіше – процес утворення перлини: вона «виростає» в місці мікротріщини в раковині, щоб закрити її собою.

Цей молекулярний механізм дуже зацікавив вчених, тому в майбутньому його планують використовувати для створення надміцного матеріалу для пломб і коронок із захистом від розтріскування. Але для цього можуть знадобитися десятиліття.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent










Про значні реалії: цирконій vs кераміка

Діоксид цирконію має кристалічну природу. Він стійкий до кислот і лугів, тому ідеально підходить як матеріал для виготовлення коронок, вкладок. Такі протези слугують довго і з часом не змінюють свого кольору через забарвлену їжу.

Діоксид цирконію – нинішні перли у стоматології. Раніше його використовували для імітації алмазів і у виробництві вогнетривких скла та кераміки. А тепер кристали знайшли своє покликання у стоматології. Кращого матеріалу для реставрації та протезування зубів за цей час поки що не знайшли (маємо на увазі матеріали з некосмічною вартістю).

За міцністю, кольором і реакцією на світло ці кристали дуже схожі на натуральну емаль. Навіть кераміка за своїми властивостями – всього лише на четвірку порівняно з відмінником естетичної стоматології – діоксидом цирконію.

Цирконієві коронки: до і після

7 фактів про коронки з цирконію та кераміки

Ми просто залишимо це тут, а ви вирішуйте самі:

ЦирконійКераміка
Реагують на світло, як натуральна емаль, просвічуються
Гіпоалергенні
Встановлюються на всі зубиВстановлюються тільки на передні зуби, які не виконують жувальне навантаження
Міцніші від металокерамічних коронокМенш міцні за металокераміку
Слугують 7–10 роківСлугують 5–7 років
Зуб мінімально обточується, оскільки матеріал дуже міцний: навіть тонка пластинка дуже міцнаЗуб обточується мінімально, але трохи більше, ніж при встановленні цирконієвих протезів
Коштують від 3950 грнКоштують від 3200 грн

Як ідуть справи нині

Поки що такі протези, як коронки з діоксиду цирконію, відносять до преміум-сегменту. Їх вважають дорогими, хоча порівняно з керамікою це досить спірне твердження. Отже, вирішувати вам – кераміка чи цирконій. Або ж металокераміка – дізнавайтеся докладно про це в нашому блозі.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом










Відгуки на тему
О
5

Не можу сказати нічого хорошого про клініку – скажу тільки прекрасне! Мені тут дуже сподобалося, відразу відчуваєш себе як у клініці з якогось закордонного серіалу: всі ввічливі, уважні й устаткування відразу видно, що серйозне. Загалом лікування – вищий клас!

В
5

Привіт, хочу виразити велику подяку Вашому співробітникові Поповій Оксані Петрівні, за її професійні навики, мені дуже сподобалось відношення та лікування . Спасибі Вам велике)))))

Статті на тему
Пульпіт і його симптоми

Нерви можуть здати не тільки у людини, але й у зуба. Як це проявляється? – Найсильнішим зубним болем, коли готовий посеред ночі бігти до стоматолога, щоб лікар полегшив страждання. Пульпіт – одна з найпоширеніших зубних хвороб, але більшість дізнається про неї тільки у стоматологічному кріслі. Тим часом проблему простіше попередити, не доводячи до крайнощів. Ми розповімо про основні симптоми, як вилікувати пульпіт і, звичайно, про профілактичні дії.

 

Періодонтит: симптоми і лікування

Періодонтит є підступним: знають про цю хворобу в основному лише ті, кому довелося «обличчям до обличчя» стикнутися з недугою. Раніше, щоб позбутися болю, потрібно було видаляти зуб. Сучасні методи дозволяють у більшості випадків вилікувати періодонтит і зберегти зуб. Хочете дізнатися, що таке періодонтит, які форми він приймає і як лікують захворювання в наші дні – прочитайте цю статтю.