«Клин брекетами вибивають»: як лікують клиновидний дефект зубів

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортодонт

как лечат клиновидный дефект зубов

У деяких пацієнтів у пришийковій частині зуба бувають відколи, ніби частину зуба біля ясен відкололи зубилом. При цьому людина відчуває дискомфорт біля ясен, а відколи з часом стають дедалі більшими.

Це – клиновидний дефект зубів. Ми у стоматологічній клініці Healthy Dent вирішуємо таку проблему, хоча лікування і непросте.


Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Як розпізнати симптоми клиновидного дефекту

Спочатку патологія візуально проявляється слабко. Єдине – збільшується чутливість зубів і ясен.

На початковій стадії майбутні клини ледь помітні – на зубах видно лише невеликі щілинки. Згодом вони збільшуються і набувають V-подібної форми. Першими під удар потрапляють ікла. Саме щілинки на пришийковій частини іклів і неприємні відчуття від, наприклад, холодної їжі – це перші дзвіночки, які говорять про те, що пора на огляд до стоматолога.

Причини клиновидного дефекту зубів

Зуби сколюються насамперед через слабку емаль. Проте відкол саме біля шийки зуба з'являється не випадково, адже саме на цю частину припадає найбільше напруження при накушуванні. Якщо ж зуби розташовані неправильно, навантаження збільшується. Це відбувається за рахунок неправильного розподілу сил.

Наприклад, зуби з одного боку не беруть участі в кусанні, а отже, зуби з іншого боку піддаються набагато більшому напруженню. В комплексі з ослабленою емаллю сильне напруження дає клиновидний відкол.

Отже, навіть якщо зуб запломбують, а клини приховають вінірами або коронками – швидше за все, трапиться рецидив. Це питання часу.

Немає сенсу пломбувати зуби з клиноподібним дефектом без ортодонтичного лікування. Згодом клини повернуться через навантаження, яке неправильно розподіляється на емаль.

Симптоми клиновидного дефекту

Клиновидний дефект: лікування та профілактика

  • Лікування клиновидного дефекту потрібно починати з відвідин стоматолога-ортодонта. Спеціаліст визначить вид оклюзії та обере для вас найкращий варіант лікування.

На допомогу прийдуть пластини, брекети або елайнери.

  • Тільки коли фахівець переконається, що прикус у нормі, вам запропонують другий етап лікування.

Тепер можна ставити пломби, вініри або коронки. Найкращий варіант для кожного пошкодженого зуба визначає стоматолог під час огляду. В деяких випадках якісно запломбувати зуб з відколом вже не вийде, і виходом для реставрації без ризику будуть коронка або вінір.

  • Заключним етапом стане профілактика клиновидного дефекту. Вона передбачає зміцнення зубної емалі за допомогою процедури ремінералізації.

Коли лікування завершено, вам залишається правильно доглядати за емаллю: чистити зуби двічі на день, використовувати професійні пасти для мінерального балансу емалі та, звичайно, відвідувати стоматолога для профілактичного огляду і кабінетного чищення раз на півроку.

Лікування клиновидного дефекту зубів

Вартість лікування клиновидного дефекту в Healthy Dent

Лікувати клиновидний дефект потрібно тільки комплексно. Процес складатиметься з двох етапів: вирівнювання прикусу і виправлення дефектів емалі.

З актуальними цінами на брекети і пломбування зубів ви можете ознайомитися в нашому прайсі.

Страждаєте на клиноподібний дефект зубів? Приходьте в Healthy Dent – ми не тільки реставруємо ваші зуби, але й усунемо причину їх руйнування.


Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Відгуки на тему
Є
5

Хочу сказати спасибі за чудове чищення Поповій Оксані Петрівні. Я була в неї на прийомі 13 вересня, робили «Ейр-флоу». Після процедури – абсолютно нові відчуття в роті, немов нові зуби)))

Ще дуже хочу відзначити роботу старшої медсестри Закаблуковської Тетяни Іванівни, яка асистувала при процедурі – такого обережного ставлення я ще не зустрічала ні в одній стоматології Києва – зазвичай слюновідсос прямо таки вгризається в піднебіння і під час лікування доставляє більший дискомфорт, ніж сама процедура, але в «Хелсідент», в її дбайливих руках, я його майже не відчувала – ніде нічого не давило, що для мене особисто було дивно.

Загалом велике щире спасибі обом фахівцям – я дуже задоволена якістю і відчуттями під час і після!

И
5

Огромное спасибо всему коллективу Хелси дент! За профессионализм и красивую улыбку!!!!

Статті на тему
Пульпіт і його симптоми

Нерви можуть здати не тільки у людини, але й у зуба. Як це проявляється? – Найсильнішим зубним болем, коли готовий посеред ночі бігти до стоматолога, щоб лікар полегшив страждання. Пульпіт – одна з найпоширеніших зубних хвороб, але більшість дізнається про неї тільки у стоматологічному кріслі. Тим часом проблему простіше попередити, не доводячи до крайнощів. Ми розповімо про основні симптоми, як вилікувати пульпіт і, звичайно, про профілактичні дії.

 

Періодонтит: симптоми і лікування

Періодонтит є підступним: знають про цю хворобу в основному лише ті, кому довелося «обличчям до обличчя» стикнутися з недугою. Раніше, щоб позбутися болю, потрібно було видаляти зуб. Сучасні методи дозволяють у більшості випадків вилікувати періодонтит і зберегти зуб. Хочете дізнатися, що таке періодонтит, які форми він приймає і як лікують захворювання в наші дні – прочитайте цю статтю.