«Клин брекетами вибивають»: як лікують клиновидний дефект зубів

Запись на прием в горячий час
знижка -20%
3
1
Время приема
2
как лечат клиновидный дефект зубов

У деяких пацієнтів у пришийковій частині зуба бувають відколи, ніби частину зуба біля ясен відкололи зубилом. При цьому людина відчуває дискомфорт біля ясен, а відколи з часом стають дедалі більшими.

Це – клиновидний дефект зубів. Ми у стоматологічній клініці Healthy Dent вирішуємо таку проблему, хоча лікування і непросте.


Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Як розпізнати симптоми клиновидного дефекту

Спочатку патологія візуально проявляється слабко. Єдине – збільшується чутливість зубів і ясен.

На початковій стадії майбутні клини ледь помітні – на зубах видно лише невеликі щілинки. Згодом вони збільшуються і набувають V-подібної форми. Першими під удар потрапляють ікла. Саме щілинки на пришийковій частини іклів і неприємні відчуття від, наприклад, холодної їжі – це перші дзвіночки, які говорять про те, що пора на огляд до стоматолога.

Причини клиновидного дефекту зубів

Зуби сколюються насамперед через слабку емаль. Проте відкол саме біля шийки зуба з'являється не випадково, адже саме на цю частину припадає найбільше напруження при накушуванні. Якщо ж зуби розташовані неправильно, навантаження збільшується. Це відбувається за рахунок неправильного розподілу сил.

Наприклад, зуби з одного боку не беруть участі в кусанні, а отже, зуби з іншого боку піддаються набагато більшому напруженню. В комплексі з ослабленою емаллю сильне напруження дає клиновидний відкол.

Отже, навіть якщо зуб запломбують, а клини приховають вінірами або коронками – швидше за все, трапиться рецидив. Це питання часу.

Немає сенсу пломбувати зуби з клиноподібним дефектом без ортодонтичного лікування. Згодом клини повернуться через навантаження, яке неправильно розподіляється на емаль.

Симптоми клиновидного дефекту

Клиновидний дефект: лікування та профілактика

  • Лікування клиновидного дефекту потрібно починати з відвідин ортодонта. Спеціаліст визначить вид оклюзії та обере для вас найкращий варіант лікування.

На допомогу прийдуть пластини, брекети або елайнери.

  • Тільки коли фахівець переконається, що прикус у нормі, вам запропонують другий етап лікування.

Тепер можна ставити пломби, вініри або коронки. Найкращий варіант для кожного пошкодженого зуба визначає стоматолог під час огляду. В деяких випадках якісно запломбувати зуб з відколом вже не вийде, і виходом для реставрації без ризику будуть коронка або вінір.

  • Заключним етапом стане профілактика клиновидного дефекту. Вона передбачає зміцнення зубної емалі за допомогою процедури ремінералізації.

Коли лікування завершено, вам залишається правильно доглядати за емаллю: чистити зуби двічі на день, використовувати професійні пасти для мінерального балансу емалі та, звичайно, відвідувати стоматолога для профілактичного огляду і кабінетного чищення раз на півроку.

Лікування клиновидного дефекту зубів

Вартість лікування клиновидного дефекту в Healthy Dent

Лікувати клиновидний дефект потрібно тільки комплексно. Процес складатиметься з двох етапів: вирівнювання прикусу і виправлення дефектів емалі.

З актуальними цінами на брекети і пломбування зубів ви можете ознайомитися в нашому прайсі.

Страждаєте на клиноподібний дефект зубів? Приходьте в Healthy Dent – ми не тільки реставруємо ваші зуби, але й усунемо причину їх руйнування.


Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Автор материала

Юдін Михайло Юрійович - фото стоматолога
Михайло
Юдін
Головний лікар