Немає зубів – немає проблем. Це розуміють батьки, які пережили не одну безсонну ніч з малюком, у якого ріжуться зубки. Але складний етап позаду, і можна розслабитися. Не тут-то було! Як тільки виросли молочні зуби, з'являється серйозніша небезпека – карієс.
У середовищі батьків існує думка, що немає сенсу «морочитися» з приводу молочних дитячих зубів. Це ж «пробники», ось за постійними будемо доглядати з підвищеною увагою. Помилкова думка, яка на практиці обертається серйозними проблемами.
Що буде, якщо не лікувати молочні зуби
Дитячі стоматологи – люди, яким доводиться працювати з результатами зневажливого ставлення батьків до проблем молочних зубів у дітей.
Практикуючі лікарі клініки Healthy Dent назвали поширені наслідки карієсу в дитини:
- розвивається періодонтит – ураження зубних тканин; це загрожує загибеллю зачатків постійних зубів або тим, що корінні зуби з'являються значно пізніше;
- перетікання в генералізований карієс – хворобу, яка захоплює більшість зубів; часта картина, якщо батьки пустили ситуацію на самоплив;
- запущений карієс загрожує втратою зубів, а це – зіпсований прикус і неправильний розвиток щелепної системи;
- через дискомфорт або відсутність зуба дитина не може нормально пережовувати їжу, виникають проблеми з травленням.
Попереджений – отже, озброєний: чому з'являється карієс
Не давати дитині солодощі, тоді й дірок у зубах не буде – ще одна помилка. Цукерки, шоколад, газована вода – не єдині «винуватці» карієсу молочних зубів.
До появи хвороби також призводять:
- Недостатній або неправильний догляд за зубами з раннього віку. Зубки немовляти дуже уразливі, адже мінералізація ще не завершилася.
- Зараження батьківськими мікробами. Облизали ложку або соску, дали дитині – типовий шлях потрапляння бактерій від дорослого з не вилікуваним карієсом.
- Смоктання через пляшечку солодких сумішей і напоїв позначається на стані передніх зубів (пляшковий карієс).
- Їжа з недостатнім вмістом кальцію і фтору.
- Генетична схильність. «Подарунок» від мами, яка курила або вживала окремі ліки під час вагітності.
Як захистити дитячі зуби: профілактика
Здорові молочні зуби – це, в першу чергу, відповідальна поведінка батьків. Саме тому стоматологи Healthy Dent звертаються до мам і татусів.
5 порад, як зберегти дитячі зуби здоровими::
- Грудне вигодовування – найкраща профілактика карієсу для дітей до року.
- Щоденне чищення зубів. Малюкам до 2 років емаль очищають спеціальними прогумованими щіточками, потім використовують дитячу щітку з м'якою щетиною.
- Використовувати пасту без фтору дітям до 3 років. Якщо у воді не вистачає фтору, лікар призначить фторидні препарати, які засвоюються організмом і не викликають флюороз.
- Табу на солодощі (шоколад, карамель, газовану солодку воду) мінімум до 3 років. Некорисні цукерки замініть фруктами, морквою.
- Взяти за правило: 1-2 рази на рік відвідувати дитячого стоматолога для огляду стану зубів.
Відповідальні та турботливі батьки – задоволена і здорова дитина. Привчіть малюка доглядати за молочними зубами, тоді й з постійними проблем не буде!
Нерви можуть здати не тільки у людини, але й у зуба. Як це проявляється? – Найсильнішим зубним болем, коли готовий посеред ночі бігти до стоматолога, щоб лікар полегшив страждання. Пульпіт – одна з найпоширеніших зубних хвороб, але більшість дізнається про неї тільки у стоматологічному кріслі. Тим часом проблему простіше попередити, не доводячи до крайнощів. Ми розповімо про основні симптоми, як вилікувати пульпіт і, звичайно, про профілактичні дії.
Періодонтит є підступним: знають про цю хворобу в основному лише ті, кому довелося «обличчям до обличчя» стикнутися з недугою. Раніше, щоб позбутися болю, потрібно було видаляти зуб. Сучасні методи дозволяють у більшості випадків вилікувати періодонтит і зберегти зуб. Хочете дізнатися, що таке періодонтит, які форми він приймає і як лікують захворювання в наші дні – прочитайте цю статтю.