Досконалості немає меж: усі зуби здорові, проте хочеться більшого – сяючої посмішки. Щоб зуби виблискували, як у голлівудських зірок, застосовують найрізноманітніші методи відбілювання: обробку емалі лазером, ультразвуком, фотовідбілювання, спеціальні пасти тощо. Все це дозволяє освітлити природний колір зубів на кілька тонів.
Один із способів провести процедуру самостійно – відбілювати зуби капами. Ми рекомендуємо використовувати цей метод відбілювання виключно після консультації зі стоматологом, оскільки через індивідуальні особливості та стан зубів усе може піти зовсім не так, як написано в рекламному тексті.
Відбілювальні капи – чудо-пластинки на зуби
Принцип дії
Капи – «чохли» з гнучкого медичного силікону, які надягають на весь зубний ряд. Однак сама капа не відбілює зуби – це тільки резервуар. На емаль впливають активні компоненти гелю, яким капа заповнюється зсередини. Головна відбілювальна речовина – перекис водню або карбаміду.
Пристосування є знімними, щоб надягати і знімати їх, не потрібна допомога стоматолога, вибілювати зуби із застосуванням кап можна і вдома.
Види відбілювальних накладок на зуби
Капи для відбілювання зубів можна купити в аптеці, стоматологічній клініці Healthy Dent або замовити в інтернеті. Це стандартні вироби, які використовуються без підгонки. Також застосовуються індивідуальні капи.
Які капи використовуються для відбілювання:
- Стандартні капи: набір силіконових пластинок для верхньої та нижньої щелеп. У наборі – 10–14 накладок. Це найбюджетніший варіант, однак і мінусів вистачає. Пластинки є типовими, тому прилягають до зубів неідеально, через що гель може потрапляти на слизову і викликати роздратування.
- Вироби з термопластика: проміжний варіант між стандартними і зробленими для конкретного пацієнта капами. Термопластична відбілювальна капа перед першим використанням занурюється в гарячу воду, розм'якшується, а коли фіксується на зубах, приймає форму щелепи.
- Індивідуальні капи: виготовляються в зуботехнічній лабораторії за зліпками щелеп пацієнта. Вироби встановлюють тільки у стоматологічних клініках, замовити і інтернеті або купити в магазині не можна. Коштують такі капи дорожче за інші варіанти, зате на 100% забезпечують анатомічне прилягання саме до ваших зубів, а отже, кращий відбілювальний ефект.
Аргументи «за» і «проти» використання кап для відбілювання
Відбілювальні капи для зубів є такими популярними сьогодні насамперед завдяки своїм перевагам:
- простота і зручність у використанні: можна вибілювати зуби самостійно вдома, на відпочинку, навіть на роботі;
- ефект: емаль світлішає на 4–6 тонів, що прирівнюється до результатів відбілювання в умовах стоматології;
- естетичний вигляд: капи, які виготовлено з безбарвного силікону, непомітні на зубах, тому, якщо в момент відбілювання вас побачать сторонні, можуть нічого не помітити;
- орієнтація на результат: стоматолог підбирає капи і склад гелю для конкретного пацієнта.
Однак, як і в інших відбілювальних методів, є обмеження щодо використання кап. Індивідуальна непереносимість – головний з них. Медичний силікон не викликає подразнення слизової, але частіше алергія виникає на компоненти гелю.
Інші протипоказання:
- вік до 16 років;
- вагітність і період лактації;
- стоншена, гіперчутлива емаль;
- пірсинг губ і язика;
- патологічні зміни твердих і м'яких тканин зубів – тобто будь-який вид карієсу тощо;
- недавня хірургічна операція в ротовій порожнині, наприклад, видалення зуба.
Ці елементи збережуть свій первісний колір. Саме тому, якщо в зоні посмішки у вас є запломбовані ділянки або протези, вибілювати зуби не можна.
Відбілювання зубів капами: як це працює
Застосовувати відбілювальні капи нескладно, головне – дотримуватись інструкції та рекомендацій лікаря.
Як використовуються капи:
- Почистити зуби і промокнути паперовою серветкою або чистим рушником.
- Внутрішню частину капи рівномірно заповнити гелем: дозування засобу виконується за інструкцією.
- Одягти накладки на щелепи, щільно притиснути. Якщо на ясна потрапили надлишки гелю, прибрати їх серветкою.
- Після процедури зняти капи, рот прополоскати водою, капи вимити.
Капи для відбілювання носять щодня від 30 хвилин до 6–8 годин, надягають удень або на ніч залежно від типу кап і складу гелю. Курс відбілювання триває 1–3 місяці, перші результати видно вже через 10–14 днів.
Приходьте до нас, і ми допоможемо підібрати вам той вид відбілювання, який добре підійде і дасть найбезпечніший результат з урахуванням ваших індивідуальних особливостей.
Також радимо ознайомитись із цими послугами:
Хочу выразить благодарность всему персоналу стоматологической клиники за проделанную работу, за напоминания, за врачей и их чуткость!!! Это был финальный мой визит и мне даже не вериться... Какое это счастье, когда у тебя ничего не болит, не ноет и не тянет, когда не нужно в который раз ехать к врачу....
За 5 визитов мне сделали снимок, почистили "внутренность" зуба, удалили нерв и сделали временную пломбу, сняли слепок для коронки и наконец-таки поставили коронку. И самое «забавное» что виной всему этому экшену фисташка.... Я сижу и даже не вериться что на этом все
Хочу висловити свою подяку Нікуліній Наталії Олександрівні. Приємнішого, чуйнішого та уважнішого лікаря я не знаю. Лікуюсь і оглядаюсь у неї вже не перший рік. Дуже задоволена результатом. Ходжу на прийом із задоволенням. У Наталії Олександрівни чудове почуття гумору – іноді навіть забуваєш, що ти на прийомі у СТОМАТОЛОГА (раніше їх дуже боялася).
Велике спасибі!
Нерви можуть здати не тільки у людини, але й у зуба. Як це проявляється? – Найсильнішим зубним болем, коли готовий посеред ночі бігти до стоматолога, щоб лікар полегшив страждання. Пульпіт – одна з найпоширеніших зубних хвороб, але більшість дізнається про неї тільки у стоматологічному кріслі. Тим часом проблему простіше попередити, не доводячи до крайнощів. Ми розповімо про основні симптоми, як вилікувати пульпіт і, звичайно, про профілактичні дії.
Періодонтит є підступним: знають про цю хворобу в основному лише ті, кому довелося «обличчям до обличчя» стикнутися з недугою. Раніше, щоб позбутися болю, потрібно було видаляти зуб. Сучасні методи дозволяють у більшості випадків вилікувати періодонтит і зберегти зуб. Хочете дізнатися, що таке періодонтит, які форми він приймає і як лікують захворювання в наші дні – прочитайте цю статтю.