Хитаються зуби: що робити?

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Гігієніст-пародонтолог

Хитаються зуби

Хиткість молочних зубів – явище звичне. Так склалося, що перші зуби з'являються на тимчасових умовах і випадають всі до 12-13 років. Якщо ж хитається корінний зуб, це дуже погано. Проте з великою ймовірністю це можна виправити.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Пародонтит всьому причина

Підвищена хиткість зубів у дорослому віці може бути викликана пародонтитом. Це захворювання ясен запального характеру, при якому альвеолярний відросток – тканина, яка утримує зуб, деструктується і недостатньо міцно утримує зуб, що в результаті призводить до хиткості, а потім і до випадіння зубів. Ключова причина появи хвороби – це вчасно не вилікувана інфекція, яка вразила ясна і проникла глибоко в структури тканин ротової порожнини.

4 основні причини пародонтиту:

  1. Хронічні запалення ясен, викликані бактеріями.
  2. Травми і аномалії прикусу, аномалії росту зубів.
  3. Соматичні захворювання, які послаблюють імунітет, тому бактеріям простіше атакувати слизову оболонку ротової порожнини.
  4. Хронічні захворювання, які послаблюють імунну систему.

Стоматологи в усьому світі і, звичайно ж в Києві стоматологи в Healthy Dent намагаються запобігти розвитку пародонтиту до такої пізньої стадії, коли починається рухливість зубів.

На ранніх етапах відмінний результат в лікуванні мають терапевтичні методи:

Профілактика пародонтиту

Всі ці заходи стоматологи проводять також при лікуванні хвороб на пізніх стадіях, коли деякі зуби починають хитатися. У комплексі з терапевтичним лікуванням в якості додаткової міри стоматологи для зміцнення зубів виконують шинування.

Шинування зубів: коли ми разом, ми сильніші

Думаємо, ви чули притчу про старця, його синів і віник, прутики якого можна зламати по одному, а разом – не можна. Так ось, в основі шинування зубів лежить щось подібне.
На кожному зубі з внутрішньої сторони закріплюються суцільні скловолоконні шини. Вони мають подібний до натуральних зубів колір, а також приховуються за допомогою фотополімерного матеріалу. Шини фіксують положення зубів відносно один одного і тим самим сприяють їх утримуванню в зубному осередку.

Ви помітили, що один або кілька ваших зубів хитаються? Приходьте на консультацію до стоматолога, адже таку хворобу, як пародонтит, дуже небезпечно запускати. Лікар діагностує проблему і перейде до невідкладного лікування, щоб зберегти здоров'я ваших зубів.

Із цією статтею також читають:

Чутливість зубів

Чи допомагає депофорез зберегти зуб?

Гіпоплазія емалі

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Відгуки на тему
5

Хочу выразить благодарность доктору Татьяне за ее внимательность,отличную работу и профессионализм.

Я уже и не думала что могу забыть о своей проблеме с деснами и чувствительностю зубов,которые приносили дискомфорт мне каждый день.

Спасибо Вам большое,теперь буду ходить регулярно только к Вам!

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №8
А
5

Лечил пародонтоз у Бац Татьяны. Врач очень приятная, дала советы по уходу за зубами. Теперь я ежедневно чищу зубы по десять минут, пользуюсь нитью и раз в полгода хожу на чистку

Статті на тему
Як лікувати пародонтит

Наші зуби – це 32 богатиря, яким щодня доводиться боротися з безліччю ворогів: бактеріями, мікроорганізмами, залишками їжі. Без нашої допомоги зубам не впоратись, інакше їх атакуватимуть хвороби. Одна з найпідступніших – пародонтит.

Починається недуга непомітно, а результат – плачевний: зуби розхитуються і випадають. Згідно зі статистикою, захворювання за поширеністю не поступається карієсу, але ураження пародонту призводить до втрати зубів у 2–3 рази частіше.

Асоціація стоматологів України приводить шокуючі цифри: 80% населення страждає на це захворювання! Щоб не доводити до сумного фіналу, потрібно знати, з чим боротися. Ми розповімо про те, що таке пародонтит і як його лікувати.

Пародонтологія: основні захворювання і способи лікування

Лікарям-пародонтологам безробіття не загрожує. Згідно зі статистикою, в кожному третьому випадку пацієнта до стоматолога приводять пародонтологічні захворювання. У чому причина такої сумнівної популярності? Більшість людей не надають особливого значення першим симптомам: адже нічого особливо не болить.