Хитаються зуби: що робити?

Хитаються зуби

Хиткість молочних зубів – явище звичне. Так склалося, що перші зуби з'являються на тимчасових умовах і випадають всі до 12-13 років. Якщо ж хитається корінний зуб, це дуже погано. Проте з великою ймовірністю це можна виправити.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Пародонтит всьому причина

Підвищена хиткість зубів у дорослому віці може бути викликана пародонтитом. Це захворювання ясен запального характеру, при якому альвеолярний відросток – тканина, яка утримує зуб, деструктується і недостатньо міцно утримує зуб, що в результаті призводить до хиткості, а потім і до випадіння зубів. Ключова причина появи хвороби – це вчасно не вилікувана інфекція, яка вразила ясна і проникла глибоко в структури тканин ротової порожнини.

4 основні причини пародонтиту:

  1. Хронічні запалення ясен, викликані бактеріями.
  2. Травми і аномалії прикусу, аномалії росту зубів.
  3. Соматичні захворювання, які послаблюють імунітет, тому бактеріям простіше атакувати слизову оболонку ротової порожнини.
  4. Хронічні захворювання, які послаблюють імунну систему.

Стоматологи в усьому світі і, звичайно ж, в Healthy Dent намагаються запобігти розвитку пародонтиту до такої пізньої стадії, коли починається рухливість зубів.

На ранніх етапах відмінний результат в лікуванні мають терапевтичні методи:

  • полоскання;
  • лікування ясен апаратом «Вектор»;
  • імунотерапія;
  • вітаміни.

Профілактика пародонтиту

Всі ці заходи стоматологи проводять також при лікуванні хвороб на пізніх стадіях, коли деякі зуби починають хитатися. У комплексі з терапевтичним лікуванням в якості додаткової міри стоматологи для зміцнення зубів виконують шинування.

Шинування зубів: коли ми разом, ми сильніші

Думаємо, ви чули притчу про старця, його синів і віник, прутики якого можна зламати по одному, а разом – не можна. Так ось, в основі шинування зубів лежить щось подібне.
На кожному зубі з внутрішньої сторони закріплюються суцільні скловолоконні шини. Вони мають подібний до натуральних зубів колір, а також приховуються за допомогою фотополімерного матеріалу. Шини фіксують положення зубів відносно один одного і тим самим сприяють їх утримуванню в зубному осередку.

Ви помітили, що один або кілька ваших зубів хитаються? Приходьте на консультацію до стоматолога, адже таку хворобу, як пародонтит, дуже небезпечно запускати. Лікар діагностує проблему і перейде до невідкладного лікування, щоб зберегти здоров'я ваших зубів.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Автор материала

Бац Тетяна Петрівна - фото стоматолога
Тетяна
Бац
Гігієніст-пародонтолог