Є зуби – є хвороби. Згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, хвороби зубів є у 99% дорослого населення земної кулі. У 60–90% дітей теж спостерігаються проблеми із зубами. З таким станом справ роботи у стоматологів завжди буде більш ніж достатньо. Невже не можна вберегти себе від проблем із зубами? Авторитетно заявляємо: можна! Для цього достатньо стежити за станом зубів, регулярно відвідувати дантиста і не тягнути з лікуванням. Ми озброїмо вас інформацією про те, які недуги зустрічаються найчастіше і як лікують зуби сучасними способами. Ваше завдання – поставитися до цього серйозно і відповідально.
Лякає різноманітність: найпоширеніші стоматологічні недуги
Зубних хвороб так багато, що вони ледь умістилися в окрему енциклопедію. Познайомимо вас із п'ятіркою «лідерів» серед стоматологічних напастей:
- Карієс
- Пульпіт
- Гінгівіт
- Пародонтит
- Періостит
Карієс – зубна «чума»
Найпоширеніше стоматологічне захворювання у світі. Основна причина – недостатня гігієна рота. Залишки їжі – ідеальне середовище для бактерій. Уже через кілька днів наліт твердне, перетворюючись на зубний камінь. Далі вражаються м'які тканини зуба, потім – тверді. Карієс починається без болю та особливих симптомів, тому більшість пацієнтів пропускають першу стадію і звертаються по допомогу, коли ураження зуба досягло загрозливих розмірів. Що буде, якщо не лікувати зуби? Карієс переходить на інші зуби, мікроби проникають у канали, викликаючи ускладнення і біль. Говорити про зовнішній вигляд каріозних зубів навіть не будемо – неприємне видовище.
Пульпіт
Номер 2 у списку популярних зубних хвороб. Найчастіше – це ускладнення запущеного карієсу. Інфекція потрапляє всередину зуба, викликаючи запалення пульпи (нервових і судинних закінчень). Супроводжується довгим, різким, пульсуючим болем. Як вилікувати зуб у разі виникнення пульпіту? Основна допомога полягає у видаленні нерва.
Гінгівіт
Запальне захворювання пародонту (навколозубних тканин) – ще один наслідок поганого догляду за зубами. Проявляється набряклістю, кровоточивістю і зміною кольору ясен, неприємним запахом з рота.
Пародонтит
З не вилікуваного гінгівіту розвивається пародонтит – більш серйозне ураження тканин пародонту. На пізніх стадіях хвороби лікар вирішує: видаляти чи лікувати зуб.
Періостит
Простіше кажучи, флюс. Запалення надкісниці зуба, яке супроводжується гострим болем у яснах, набряком м'яких тканин, порушенням симетрії обличчя. Завдання стоматолога – видалити гній і провести протизапальне лікування ясен (за необхідності – антибіотиками).
Методи лікування зубів у стоматології: «без шуму і пилу»
«Просунутий» стоматолог знає, як вилікувати хворий зуб максимально ефективно, без болю та ускладнень. Залежно від виду і стадії захворювання дантист визначає напрям і способи лікування.
Що пропонує сучасна стоматологія – найбільш затребувані види маніпуляцій:
- Професійне чищення зубів. Позбавитися зубного каменю можна різними способами: за допомогою лазера, ультразвуку, апарату Air Flow. У результаті процедури поверхня зубів очищається, емаль стає світлішою на кілька тонів. Увесь процес займає 30–60 хвилин, знеболювання не потрібне. Кабінетне чищення є обов'язковим, коли плануються протезування і лікування передніх зубів.
- Пломбування. Найпоширеніший вид лікування зубів завдяки карієсу. . Сучасні пломбувальні матеріали дозволяють повністю відновити естетику і жувальну здатність зуба. Світлополімерні пломби є ідентичними за властивостями натуральній емалі, у роті непомітні. Матеріал нового покоління – склоіномерні пломби, які відрізняються механічною міцністю, стійкістю до хімічних впливів і прекрасними естетичними характеристиками.
- 3. Протезування незамінне в разі серйозних дефектів, втрати одного або декількох зубів. Різноманітність зубних протезів дозволяє підібрати оптимальний варіант для кожного пацієнта. Найбільшою популярністю користуються коронки (металокерамічні, керамічні), імпланти, вініри. Навіть на найскладніші маніпуляції в наші дні йде мінімум часу. Звести неприємні відчуття до мінімуму допоможе місцева анестезія. Зате результат перевершує очікування – сліпуча посмішка на весь рот.
Коли краще лікувати зуби?? Сподіваємося, ви вже зрозуміли, що не варто чекати гарної погоди, сприятливого року за гороскопом, відповідного настрою. У стоматології працює золоте правило: чим раніше, тим краще! Тоді й легким переляком відбуватися не доведеться – лікування буде швидким і результативним. А головне, всі зуби залишаться при вас!
Администратор очень просила оставить отзыв про прием.Мы ходили сюда с сыном. Ему 6 лет. Нам нужно было вырвать 2 передних обломанных зуба после неудачного купания в ванной.Слез было немерено под кабинетом. Но слава богу Людмила Ивановна смогла договориться с моим сыном и нам их удалили. Клиника и сервис понравились, врачом довольна.
Нерви можуть здати не тільки у людини, але й у зуба. Як це проявляється? – Найсильнішим зубним болем, коли готовий посеред ночі бігти до стоматолога, щоб лікар полегшив страждання. Пульпіт – одна з найпоширеніших зубних хвороб, але більшість дізнається про неї тільки у стоматологічному кріслі. Тим часом проблему простіше попередити, не доводячи до крайнощів. Ми розповімо про основні симптоми, як вилікувати пульпіт і, звичайно, про профілактичні дії.
Періодонтит є підступним: знають про цю хворобу в основному лише ті, кому довелося «обличчям до обличчя» стикнутися з недугою. Раніше, щоб позбутися болю, потрібно було видаляти зуб. Сучасні методи дозволяють у більшості випадків вилікувати періодонтит і зберегти зуб. Хочете дізнатися, що таке періодонтит, які форми він приймає і як лікують захворювання в наші дні – прочитайте цю статтю.