Гранульома зуба: лікування після діагностики

Запись на прием в горячий час
знижка -20%
3
1
Время приема
2
Гранульома

Зубна гранульома – ускладнення запущеної стадії карієсу (пульпіту, періодонтиту) або травми. Через те, що карієс руйнує емаль, інфекція потрапляє в пульпу, потім може поширитися на зубний корінь і в результаті викликати появу гранульоми.

Вона являє собою запалення тканин періодонта у вигляді округлого утворення з тонкими стінками біля вершини кореня зуба.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent

Симптоми гранульоми і кісти зуба

За природою гранульома являє собою невелике запалення зуба, яке з плином часу переростає в кісту. Вона стає схожою на своєрідну кульку або капсулу, всередині якої знаходяться загиблі бактерії і некротичні маси.

Основна відмінність між гранульомою і кістою – розміри запалення. Якщо діаметр запалення досягає 8 мм, то воно вважається гранульомою. При збільшених розмірах запалення називають кисто-гранульомою. Що ж стосується кісти, то вона розростається до 1,2 см і більше.

Гранульома зуба: симптоми і 1 надійний спосіб, як її виявити

  1. Різкий або ниючий біль.
  2. Припухання ясна і щоки.
  3. Нагноєння в області запалення. Наприклад, між зубом і яснами.
  4. Підвищення температури.
  5. Запалення лімфатичних вузлів.

Нерідко трапляється, що гранульома розвивається безсимптомно і так само безсимптомно переростає в кісту. Найоптимальніший спосіб виявлення запалення такого роду, виключивши очевидні хворобливі симптоми, – це рентген або панорамний знімок зубів.

Гранулема зуба на рентгені

Лікування гранульоми

На ранніх стадіях, а також в залежності від розташування вогнища запалення це захворювання можна лікувати як терапевтичними, так і хірургічними методами.

Якщо запалення невелике, стоматологи усувають його терапевтичним шляхом. Для цього кореневі канали чистять, обробляють антисептиками і лікують за допомогою пасти. Коли паста виконає свою роль – відновить мікрофлору зубного каналу і простимулює відновлення кісткових тканин, її видалять, а зуб заново гарненько пломбують.

Гранульома на корені зуба

Якщо ж гранульома знаходиться на корені зуба, то лікарі рекомендують проводити резекцію верхівки кореня. Видалення зараженого зубного кореня дозволяє усунути інфекцію і разом з цим зберегти здоров'я ураженого зуба. Якщо ж клінічна картина невтішна, і запалення розрослося до великих розмірів, вразивши зуб так, що його не можна врятувати, то стоматологи проводять його видалення. Наша стоматологія завжди до ваших послуг.

Гранульома або кіста зуба – не важливо, стоматологи-терапевти та стоматологи-хірурги клініки подбають про ваше здоров'я.

Лікування гранульоми

Якщо у вас трохи опухло ясно або час від часу виникає ниючий біль, хоча зуб на перший погляд здоровий, приходьте на консультацію до стоматолога. Він проведе візуальний огляд, призначить рентген і усуне причину дискомфорту.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом

 

Автор материала

Науменко Ярослав Сергійович - фото стоматолога
Ярослав
Науменко
Стоматолог-терапевт, ендодонт