Гігієна роту: професійний погляд на здоров'я зубів

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Гігієніст-пародонтолог

Гігієна роту

Краса вимагає жертв. У випадку із зубами ніяких жертв не потрібно. Достатньо дбайливого та відповідального ставлення, щоб посмішка була привабливою, а зуби – здоровими і міцними. Гігієна порожнини рота – це не просто слова, знайомі нам з дитинства. Міжнародні дослідження показують, що 73% населення мають зубний камінь. А самі відкладення провокують розвиток каріесу – найпоширенішої хвороби у світі. Хочете, щоб зуби були предметом вашої гордості – дотримуйтеся декількох правил, про які ми розповімо далі.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Основні методи догляду за зубами

У клініці Хелсі Дент заслужену увагу приділяють догляду за зубами, наші фахівці допоможуть підібрати гігієнічні засоби і навчать правильно доглядати за ротовою порожниною. До речі, у стоматології існують спеціальні індекси гігієни порожнини рота. Вони допомагають лікареві визначити, наскільки ефективно доглядає людина за зубами. Особливо важливо перевіряти стан порожнини рота у дітей віком до 6 років, щоб вчасно попередити розвиток карієсу.

Догляд за зубами проводиться за двома напрямами:

  1. Професійний догляд. Процедура професійного чищення, яка проводиться у стоматологічній клініці за допомогою спеціальної апаратури.
  2. Самостійна гігієна порожнини рота передбачає чищення зубів зубною щіткою та іншими засобами, використання лікувально-профілактичних препаратів.

Нехтування будь-яким з напрямів значно знижує ефективність догляду за зубами. А це – пряма дорога до лікування зубів.

Домашній догляд: як правильно підібрати зубну щітку і пасту

Усі знають, що потрібно користуватися щіткою і пастою, але як доглядати за зубами правильно, знає не кожен.

як підібрати зубну щітку

Почнемо з вибору головного гігієнічного «знаряддя» – зубної щітки. Для більшості підходять щітки середньої жорсткості, але людям з кровоточивістю ясен і захворюваннями пародонту рекомендується використовувати вироби з м'якою щетиною. Міняти щітку потрібно кожні три місяці.

Зубна паста – вірна «супутниця» щітки. Вибір паст зараз дуже великий, але є основні категорії: лікувальні та профілактичні, кремо- і гелеподібні, з підвищеним вмістом фтору або кальцію. Якщо є проблеми із зубами або яснами, вибирайте пасту тільки за рекомендацією лікаря. Деякими засобами гігієни можна користуватись обмежений час (відбілювальні або протизапальні пасти).

Додаткові кошти для порожнини рота. Стоматологи рекомендують чистити зуби кожного разу після прийому їжі. Але що робити, якщо ви в офісі, гостях або кафе, і щітки немає під рукою? Виручить флос – зубна нитка, яка легко поміститься в кишені, кейсі або клатчі.

Не варто забувати про язик – на його поверхні накопичується безліч бактерій. Видалити їх можна ребристою стороною щітки або спеціальним шкребком (продається в аптеках).

Багатьох цікавить: чи потрібно полоскати рот після чищення зубів? Бажано, до того ж користуватися слід лосьйоном або еліксиром. Ці стоматологічні засоби допомагають освіжити дихання, додатково очистити ротову порожнину від бактерій. Полоскання проводиться двічі на день по 30 секунд.

Кабінетне чищення – зуби завжди в порядку

Кабінетне чищення зубів

Навіть найкраща щітка не здатна почистити зуби на 100%. А з урахуванням того, що люди витрачають на чищення у середньому 46 секунд замість рекомендованих 2 хвилин, поява зубного каменю неминуча. Прибрати із зубів усі відкладення і забезпечити надійний захист можна за допомогою професійного чищення.

Основні напрями: лазерне, ультразвукове чищення, чищення Air Flow Prophylaxis Master. Лікар за допомогою спеціальних насадок обробляє поверхню зубів, причому без прямого контакту з емаллю. Процедура кабінетного чищення триває від 30 хвилин до години (залежно від технології та стану зубів). У результаті прибирається зубний камінь з видимої частини зуба і під’ясенної поверхні, посмішка набуває натуральної білизни і блиску. Професійна гігієна рота повинна проводитися 1-2 рази на рік. Одночасно з чищенням відбувається і профілактичний огляд, який дозволяє виявити можливі проблеми і вчасно їх усунути.

Гігієна порожнини рота – це взаємовигідна співпраця. Ви доглядаєте за зубами, а вони радують вас прекрасним виглядом і відсутністю проблем. Бережіть зуби і будьте здорові!

Читайте статтю нашого стоматолога-гігієніста "Як правильно чистити зуби".

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


 

Відгуки на тему
Р
4

Был записан на чистку зубов. Пришел на своё время. И пришлось ждать — 10 минут, но нужно быть пунктуальней

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №23
5

 Мне очень повезло, я попала на чистку зубов в субботу после обеда в эконом часы и получила 15% скидку. У гигиенистки нежные руки, а как аккуратно и внимательно она все делает. Прелесть😊

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №24
Статті на тему
Від чого залежить колір зубів

А ви знаєте, що білосніжні зуби – це рекламний міф? «Зубні» експерти-стоматологи заявляють: у природі немає ідеально білих зубів. Натуральна емаль – мультихромна і залежить від ступеня мінералізації тканини.

Поверхня зуба здатна пропускати світло, яке, заломлюючись, створює особливий відтінок (від блакитного до жовто-помаранчевого).

відбілити зуби в домашніх умовах

Летять роки, а сліпуча посмішка Мерилін Монро не виходить з моди. Промениста посмішка – символ життєвого успіху, респектабельності та впевненості в собі. І йдеться не тільки про зірок кіно. Кожному хочеться мати красиві білосніжні зуби, але тільки як досягти «голлівудського» блиску? Способів безліч, та далеко не всі з них дають бажаний результат. Ми розповімо, як швидко відбілити зуби  і витратити при цьому мінімум зусиль.