Проня Прокопівна – героїня легендарного фільму «За двома зайцями» – виглядає на екрані незграбно і комічно. Особливий штрих, який точно підкреслює образ аляповатої київської міщанки, – відсутність переднього зуба.
Однак те, що доречно на екрані, неприйнятно в реальному житті. Красиві зуби, бездоганна посмішка – ознака гарного здоров'я. Адже немає нічого більш привабливого за здорову гарну зовнішність. І посмішка – ключ до цього.
Нині відсутність одного або навіть декількох зубів – не вирок. Можна швидко і практично безболісно поставити імпланти, які ідеально замінять втрачені рідні зуби. Як відбувається імплантація зубів, розповімо у цій статті.
Як вставляють зуби-імпланти в Healthy Dent: основні етапи
Установлення імплантів – хірургічна процедура. Новітнє стоматологічне обладнання та спеціальні матеріали, що використовуються у виробництві імплантів, забезпечують прекрасну приживлюваність нових зубів (95–98%) і простоту звикання до них.
Незважаючи на те, що сьогодні імплантація сприймається як звичайна стоматологічна процедура, – це повноцінна операція. Результат залежить від професіоналізму хірурга і наявності вузькоспеціального обладнання.
Імплантація зубів – етапи:
- Діагностика загального стану пацієнта.
- Підготовка до встановлення.
- Хірургічна процедура.
- Кріплення абатменту.
- Завершальний етап – кріплення коронки.
А тепер – докладніше про те, що відбувається під час кожного з етапів.
1. Необхідні аналізи перед установленням імплантів
Щоб приживлення штучних зубів пройшло без ускладнень, слід з'ясувати, чи готовий організм до зустрічі з «гостями». Пацієнту потрібно зробити аналіз крові, сечі, виключити наявність вірусу імунодефіциту і гепатиту.
Установлення імплантів не проводиться пацієнтам з ослабленим імунітетом, наявністю онкозахворювань та хвороб кісткової або ендокринної системи, поганим згортанням крові.
2. Другий етап імплантації зубів: підготовка ротової порожнини
Спочатку стоматолог усуває всі існуючі зубні проблеми: лікує карієс, замінює старі пломби, приводить ясна в порядок.
Після цього проводиться комп'ютерна томограма і робиться 3D-знімок щелеп. Такі обстеження дозволяють виявити наявність кіст, гранульом і визначити розміри кісткової тканини. За результатами знімків лікар визначає: додатково нарощувати тканину потрібно чи можна встановити імплант одразу.
Визначившись з методом імплантації, можна «рухатися» далі.
3. Хірургічний етап
Ось він – той етап, який викликає панічний страх у багатьох пацієнтів. Ви будете здивовані, але нині безпосередньо імплантація зубів відбувається в максимально короткий час і без болю. Весь процес займає від 15 хвилин, а для зняття неприємних відчуттів достатньо локальної анестезії.
Що робить стоматолог:
- коли подіяв знеболюючий засіб, лікар надрізає ясна;
- у кістковій тканині просвердлює невеликий отвір під майбутній зуб;
- встановлює імплант у підготовлену лунку;
- одягає на виступаючу частину металевого штифта спеціальну заглушку;
- зашиває ясна (за необхідності).
Далі лікар розповість, як правильно доглядати за ротовою порожниною, щоб приживлення імпланту пройшло успішно. Після його встановлення тканини загоюються, і титановий стрижень повноцінно заміщає зубний корінь.
4. Монтаж абатменту
Наступний візит до клініки залежить від типу імплантації. При одноетапному методі до подальшого кроку можна переходити через 10–14 днів. Двохетапна технологія вимагає більше часу: потрібно від 3 місяців до півроку.
Після того, як штучна основа зуба остаточно прижилася, можна ставити абатмент – спеціальний проміжний елемент, на який встановлюється протез. Дантист робить зліпок щелепи, за яким буде виготовлено коронку. На всі маніпуляції йде 10–15 хвилин. Анестезія, як правило, не потрібна.
Якщо використовується ціла система імпланта з абатментом, то цей крок пропускається.
5. Ортопедичний етап
Через тиждень після встановлення абатмента виконується фінальна робота – монтаж коронки або мостовидної конструкції. Протез виготовляється індивідуально й ідеально імітує «рідні» зуби. За кольором, формою і функціями імпланти нічим не відрізняються від справжніх зубів.
Усього кілька хвилин після приходу до стоматолога – і пацієнт побачить у дзеркалі свою щасливу бездоганну посмішку!
Життя «після»: як доглядати за новими зубами
Основна принадність процедури в тому, що після імплантації зубів ніяких особливих дій з догляду не потрібно.
Достатньо дотримуватися гігієни порожнини рота:
- чистити зуби щіткою двічі на день;
- після перекусів полоскати рот або використовувати флосс (зубну нитку);
- відвідувати стоматолога раз на півроку для профілактичного огляду; лікар визначить стан конструкції та проведе професійне чищення зубів та імплантів.
Достатньо дотримуватися цих нескладних правил, і штучні зуби позмагаються в «довгожительстві» з рідними.
Тепер ви знаєте все про основні етапи імплантації зубів. Приходьте на процедуру в нашу клініку і посміхайтеся відкрито на всі 32!
У сестры была проблема с передними зубами, пришлось удалять и ставить зубные импланты. В Healthy Dent так сделали, что не отличишь от родных, деньги не зря потратили. Хорошая работа.
Обійшла кілька клінік, перш ніж зупинилася на Хелсидент. Підкупили чистота, ставлення і, звичайно ж, рівень цін! І виявляється, що не так все страшно з імплантами, як я собі уявляла! Дуже дякую лікарям за терпіння та професіоналізм 😉
Добре зафіксований пацієнт не потребує анестезії
Відомий лікарський жарт втратив актуальність з появою нових засобів і методів знеболення при лікуванні зубів. Візит до сучасної стоматологічної клініки викликає не більше хвилювань, ніж відвідування салону краси. Безумовно, є маніпуляції, які викликають дуже неприємні відчуття: видалення нерва або зуба; встановлення коронок; ортодонтичні процедури. Для цих випадків передбачено різні способи знеболювання.
Красиві природні зуби – значить сміятися і говорити, природно приймати їжу, а також красиво виглядати і не відчувати дискомфорту. Але і тут життя залишає свої сліди. Іноді швидше, ніж ми припускаємо: нещасний випадок під час спортивних занять або падіння можуть непередбачено привести до втрати зуба.