Чим корисне фторування зубів

Фторування зубів

Процедура фторування – це ефективна профілактика зубного карієсу. Вона дуже корисна при дефіциті в організмі фтору – елементу, що відповідає за міцність зубів. Фтор має дуже сильно виражений протикаріозний ефект, який пояснюється заміщенням гідроксильної групи (OH-) гідроксиапатиту емалі на фтор (F-). Це зміцнює емаль і захищає її від подальшого руйнування.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Кому потрібна процедура фторування

Фторування можна порівняти з підживленням організму корисними мікроелементами. Процедура буде корисною для всіх! Вона особливо рекомендується в таких випадках:

 • якщо у вас карієс на стадії білої плями, фторування попередить його розвиток;

 • жінкам під час вагітності; процедура поверне зубам фтор, який пішов на розвиток малюка;
 • якщо ослаблена емаль і брак фтору передалися вам з генами;
 • після відбілювання.

Фторування буває двох видів: просте і глибоке. Відповідний для пацієнта метод обирають, виходячи зі стану зубів.

 1. При простому фторуванні фторовмісний лак наносять на зуби стоматологічним пензликом або за допомогою «ложки» – спеціальної капи для фторування.
 2. Глибоке фторування зубів вимагає попереднього професійного чищення. Потім на зуби наносять спеціальний склад і тримають до 2 хвилин, просушують потоком повітря.
  Після цього зуби обробляють молочком з гідроксидом міді та кальцію. Так формуються кристали фтористого кальцію, які глибоко проникають в емаль і формують надійний захист зубів.

чим відрізняються фторування та ремінералізація

Кому протипоказане фторування зубів: ціна за неуважність

Дуже важливо перед тим, як проводити процедуру, врахувати всі протипоказання до фторування.

Якщо пацієнт проживає в місцевості з високим вмістом фтору у воді, від процедури варто відмовитись. У цьому випадку може розвинутися флюороз – хвороба, яка характеризується надлишком фтору в організмі. При флюорозі фторування має зворотний ефект: стан зубів погіршується, і не тільки зовні.

Також процедуру фторування заборонено проводити при цукровому діабеті та множинному карієсі зубів. Якщо в клініці вам пропонують обробити фтором зуби, на яких є глибокий карієс, – сміливо змінюйте клініку.

У Healthy Dent ми обов'язково перевіряємо всі протипоказання перед процедурою, щоб усунути всі ризики для здоров'я пацієнта.

Ремінералізація зубів: не зовсім фторування

Деякі пацієнти запитують: що краще допомагає захистити зубну емаль – ремінералізація чи покриття зубів фтором? Насправді процедури дають різний ефект.

Ремінералізація потрібна для того, щоб відновити зубну емаль, заповнивши її відсутніми мінералами. Зуби при цьому покривають фторлаком, що і викликає в пацієнтів асоціацію з процедурою фторування.

Саме ж фторування крім зміцнення ще й захищає емаль від карієсу.

Глибоке фторування зубів

Цікаве фторування зубів: відгуки наших пацієнтів

Ми зібрали кілька цікавих фактів про процедуру фторування, на які звернули увагу наші пацієнти.

 1. Більшість відзначили, що після фторування зуби стали білішими і більш гладенькими.
 2. Чутливість зубів після процедури зменшується..
 3. Малюків, які приходять на фторування, завжди тішать незвичайні смаки фторовмісних сполук (серед яких є навіть шоколад :).
 4. У процедурі відмовляють за наявності глибокого карієсу. Фторування буде ефективним тільки на стадії білої плями. В інших випадках спочатку необхідно вилікувати карієс.

Боїтеся карієсу? Обґрунтований страх. Приходьте до Healthy Dent на процедуру фторування раз на рік – і ваша усмішка завжди буде під надійним захистом.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Автор материала

Бац Тетяна Петрівна - фото стоматолога
Тетяна
Бац
Гігієніст-пародонтолог