Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Гігієніст-пародонтолог

Запись на прием в горячий час
знижка -20%
3
1
Время приема
2
Фторування зубів

Процедура фторування – це ефективна профілактика зубного карієсу. Вона дуже корисна при дефіциті в організмі фтору – елементу, що відповідає за міцність зубів. Фтор має дуже сильно виражений протикаріозний ефект, який пояснюється заміщенням гідроксильної групи (OH-) гідроксиапатиту емалі на фтор (F-). Це зміцнює емаль і захищає її від подальшого руйнування.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Кому потрібна процедура фторування

Фторування можна порівняти з підживленням організму корисними мікроелементами. Процедура буде корисною для всіх! Вона особливо рекомендується в таких випадках:

 • якщо у вас карієс на стадії білої плями, фторування попередить його розвиток;

 • жінкам під час вагітності; процедура поверне зубам фтор, який пішов на розвиток малюка;
 • якщо ослаблена емаль і брак фтору передалися вам з генами;
 • після відбілювання.

Фторування буває двох видів: просте і глибоке. Відповідний для пацієнта метод обирають, виходячи зі стану зубів.

 1. При простому фторуванні фторовмісний лак наносять на зуби стоматологічним пензликом або за допомогою «ложки» – спеціальної капи для фторування.
 2. Глибоке фторування зубів вимагає попереднього професійного чищення. Потім на зуби наносять спеціальний склад і тримають до 2 хвилин, просушують потоком повітря.
  Після цього зуби обробляють молочком з гідроксидом міді та кальцію. Так формуються кристали фтористого кальцію, які глибоко проникають в емаль і формують надійний захист зубів.

чим відрізняються фторування та ремінералізація

Кому протипоказане фторування зубів: ціна за неуважність

Дуже важливо перед тим, як проводити процедуру, врахувати всі протипоказання до фторування.

Якщо пацієнт проживає в місцевості з високим вмістом фтору у воді, від процедури варто відмовитись. У цьому випадку може розвинутися флюороз – хвороба, яка характеризується надлишком фтору в організмі. При флюорозі фторування має зворотний ефект: стан зубів погіршується, і не тільки зовні.

Також процедуру фторування заборонено проводити при цукровому діабеті та множинному карієсі зубів. Якщо в клініці вам пропонують обробити фтором зуби, на яких є глибокий карієс, – сміливо змінюйте клініку.

У Healthy Dent ми обов'язково перевіряємо всі протипоказання перед процедурою, щоб усунути всі ризики для здоров'я пацієнта.

Ремінералізація зубів: не зовсім фторування

Деякі пацієнти запитують: що краще допомагає захистити зубну емаль – ремінералізація чи покриття зубів фтором? Насправді процедури дають різний ефект.

Ремінералізація потрібна для того, щоб відновити зубну емаль, заповнивши її відсутніми мінералами. Зуби при цьому покривають фторлаком, що і викликає в пацієнтів асоціацію з процедурою фторування.

Саме ж фторування крім зміцнення ще й захищає емаль від карієсу.

Глибоке фторування зубів

Цікаве фторування зубів: відгуки наших пацієнтів

Ми зібрали кілька цікавих фактів про процедуру фторування, на які звернули увагу наші пацієнти.

 1. Більшість відзначили, що після фторування зуби стали білішими і більш гладенькими.
 2. Чутливість зубів після процедури зменшується..
 3. Малюків, які приходять на фторування, завжди тішать незвичайні смаки фторовмісних сполук (серед яких є навіть шоколад :).
 4. У процедурі відмовляють за наявності глибокого карієсу. Фторування буде ефективним тільки на стадії білої плями. В інших випадках спочатку необхідно вилікувати карієс.

Боїтеся карієсу? Обґрунтований страх. Приходьте до Healthy Dent на процедуру фторування раз на рік – і ваша усмішка завжди буде під надійним захистом.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Відгуки на тему
Ю
5

Лікуюсь у Ірини Олександрівни уже більше 8 років, незважаючи на зміну місць роботи. Відмінний фахівець, завжди прагне до самовдосконалення. Дякую Вам за співпрацю.

Є
5

Хочу сказати спасибі за чудове чищення Поповій Оксані Петрівні. Я була в неї на прийомі 13 вересня, робили «Ейр-флоу». Після процедури – абсолютно нові відчуття в роті, немов нові зуби)))

Ще дуже хочу відзначити роботу старшої медсестри Закаблуковської Тетяни Іванівни, яка асистувала при процедурі – такого обережного ставлення я ще не зустрічала ні в одній стоматології Києва – зазвичай слюновідсос прямо таки вгризається в піднебіння і під час лікування доставляє більший дискомфорт, ніж сама процедура, але в «Хелсідент», в її дбайливих руках, я його майже не відчувала – ніде нічого не давило, що для мене особисто було дивно.

Загалом велике щире спасибі обом фахівцям – я дуже задоволена якістю і відчуттями під час і після!

Статті на тему
Пульпіт і його симптоми

Нерви можуть здати не тільки у людини, але й у зуба. Як це проявляється? – Найсильнішим зубним болем, коли готовий посеред ночі бігти до стоматолога, щоб лікар полегшив страждання. Пульпіт – одна з найпоширеніших зубних хвороб, але більшість дізнається про неї тільки у стоматологічному кріслі. Тим часом проблему простіше попередити, не доводячи до крайнощів. Ми розповімо про основні симптоми, як вилікувати пульпіт і, звичайно, про профілактичні дії.

 

Періодонтит: симптоми і лікування

Періодонтит є підступним: знають про цю хворобу в основному лише ті, кому довелося «обличчям до обличчя» стикнутися з недугою. Раніше, щоб позбутися болю, потрібно було видаляти зуб. Сучасні методи дозволяють у більшості випадків вилікувати періодонтит і зберегти зуб. Хочете дізнатися, що таке періодонтит, які форми він приймає і як лікують захворювання в наші дні – прочитайте цю статтю.