Чим хороша електрична зубна щітка

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-терапевт

Чим хороша електрична зубна щітка

Багатьох пацієнтів Healthy Dent цікавить питання користі або марності електричної зубної щітки. У чому переваги пристрою? Чи не шкідливо її використання? Яку вибрати?

Далі ми відповімо на всі ці питання і розповімо докладніше, як працюють електричні зубні щітки.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Електро зубна щітка краща за звичайну?

Кожен, хто бував на прийомі у стоматолога, знає про необхідність чистити зуби двічі на день (а краще тричі, після кожного прийому їжі), мінімум по 2 хвилини. При цьому щітку потрібно тримати під кутом 45 градусів і зчищати наліт змітають рухами.

Погодьтеся, що далеко не у всіх виходить дотримуватися цих рекомендацій, адже витримати правильне положення і тривалість чистки не так-то просто. В результаті наліт у важкодоступних місцях залишається неочищеним, накопичується і з часом перетворюється в карієс який потрибно лікувати.

Тут і приходить на допомогу електро зубна щітка. Принцип її роботи полягає в тих, хто вагається щетинках, які швидко і ефективно очищають зубний наліт.

Чим краще?

  1. Є таймер, який просигналізує вам про потрібному для чищення часу.
  2. За рахунок вібрацій виконує правильні рухи, які видаляють наліт набагато ефективніше, ніж чистка звичайною щіткою.
  3. Ризик пошкодження емалі при використанні електро зубної щітки мінімальний.

зубна щітка з таймером електрична

Переживаєте, що електричної зубною щіткою легше пошкодити емаль, ніж звичайної? Все в корені навпаки. Справа в тому, що наліт покриває емаль тонким шаром, і то, наскільки ефективно ми його видалимо, залежить не від сили тертя щіткою, а від площі оброблених зубів. Чим більше ділянок захопимо - тим краще.

При чищенні звичайною зубною щіткою ми машинально Придавлюємо її до зубів, намагаючись якомога краще очистити наліт, а в підсумку шкодимо емалі. Електрична ж щітка, навпаки, не має тиснути. Ми просто змінюємо її положення в роті, а вібруючі щетинки очищують весь хвороботворний наліт.

Як вибирати зубну електричну зубну щітку

Вибирати зубну щітку потрібно, виходячи з ваших індивідуальних особливостей: про жорсткість щетинок і додаткові функції ви зможете прочитати на упаковці.

Однак є кілька універсальних порад щодо вибору:

  1. Щітка на пальчикових батарейках менш якісна, ніж на акумуляторі. Акумуляторні щітки служать довше, а ще для їх виготовлення, як правило, використовують більш дорогі і стійкі матеріали.
  2. В електричної зубної щітки повинен бути таймер. Вони бувають двох видів: один видає звук після закінчення двох хвилин, а другий - сигналізує кілька разів, повідомляючи про час, який було витрачено на читка певної ділянки.
  3. Якщо замовляєте щітку в інтернеті, переконайтеся, що зможете дістати під неї змінні насадки. Їх обов'язково потрібно міняти раз в 3 місяці.

Якою має бути дитяча електрична зубна щітка

Відомо, що діти не люблять чистити зуби. Для того щоб малюку це заняття здалося цікавим, можна звернути чистку в веселу гру, назвавши для цього мікроби монстриками, а електрична зубна щітка для дітей послужить відмінним секретною зброєю. І дизайн, і звуки щітки для цього якнайкраще підходять. Так дитина буде «боротися» з нальотом довше і більш охоче.

Яке ж «зброю для битви» вибрати?

Дитяча зубна щітка електрична повинна бути:

  • з м'якими щетинками, які не зашкодять ніжну емаль молочних зубів і при цьому будуть дбайливо масажувати ясна;
  • зручною для тримання, підходити за розміром дитячої долоньці;
  • яскравою і барвистою, привабливою для дитини.

дитяча електро зубна щітка

Цікаво, що батьки дітей, у яких нещодавно з'явилася електрична зубна щітка відгуки про неї залишають дуже схожі. Виявляється, за статистикою, малюки знаходять чистку електро зубною щіткою забавним заняттям, а тому дитячі зубки чистяться довше звичайного.

Здоров'я зубів в основному залежить від дотримання гігієни порожнини рота. Для цього сьогодні є багато сучасних помічників.

Якщо ви хочете придбати електричну зубну щітку для себе або для вашої дитини, то можете бути впевнені - це правильне рішення.

Із цією статтею також читають:

Перша зубна щітка вашої дитини

Як вибрати зубну щітку?

Як правильно чистити зуби: секрети звичайної процедури

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом