Чи допомагає депофорез зберегти зуб?

Чи допомагає депофорез зберегти зуб?

Іноді провести повноцінне ендодонтичне лікування зуба у важкодоступних ділянках каналу неможливо. У цих випадках стоматологи пропонують депофорез – дезінфекцію уражених тканин зуба гідроокисом міді-кальцію.

Вважається, що процедура допомагає зберегти моляр – жувальний зуб – у найбільш безнадійних випадках.

Про те, як і в яких умовах працює метод, розповімо далі.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Кому рекомендують депофорез

Головне показання для процедури – наявність у пацієнта запальних процесів у відгалуженнях каналу зуба. Оскільки тонкі відростки є непрохідними для звичайного інструмента, вони вимагають додаткової дезінфекції.

Хвороби зубів, з якими допоможе впоратися депофорез:

  • хронічний періодонтит;
  • пульпіт;
  • гранульома;
  • некротичні тканини в корені зуба.

Процедура депофореза

Важливо! Депофорез заборонено для пацієнтів з алергією на мідь. Також процедуру не проводять за наявності металевого штифта в кореневому каналі моляра.

Процедура та її етапи

Стерилізація пульпи відбувається завдяки активному компоненту – гідрооксиду міді-кальцію. Речовина проникає в канал і його відростки, вбиваючи патогенні бактерії.

Для найкращого ефекту використовують апарати, які подають слабкі розряди струму. З їх допомогою іони речовини рухаються швидше, охоплюючи більше ділянок каналу.

Саме лікування відбувається за три сеанси.

  1. Підготовка. Проблемний зуб розкривають і розширюють кореневий канал. Потім заповнюють канал гідроокисом міді-кальцію на 30–60% його глибини. До зуба підключають електрод і подають слабкий розряд, при якому пацієнт відчуває тепло у верхівці кореня моляра. Після закінчення на зуб встановлюється тимчасова пломба.
  2. Повторення. Процедуру повторюють знову приблизно через 10 днів. Цей час необхідно витримати для нівелювання ризику появи подразнень від розрядів струму.
  3. Закриття коронки атацамітом – м'яким лужним матеріалом з антибактеріальною дією. Після цього ставлять постійну пломбу.

Пульпу ретельно готують до процедур, позбавляючи її при цьому можливості передавати больові імпульси. Так що лікування не приносить пацієнтові хворобливих відчуттів.

Результат процедур стоматолог зможе оцінити через 6 місяців.

Депофорез принцип дії

Коли ефективним є депофорез у стоматології

Спочатку депофорез позиціонувався як альтернатива класичному ендодонтичному лікуванню. Проте відгуки пацієнтів і фахівців говорять про те, що процедура є ефективною не в 100% випадків.

Для досягнення хорошого результату депофорез необхідно поєднувати зі стандартною ендодонтичною обробкою.

Стоматологи-терапевти Healthy Dent рекомендують депофорез як додатковий захід для якісного та ефективного лікування каналів.

Щоб дізнатися вартість ендодонтичних процедур у нашій клініці, ознайомтеся з прайсом.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Автор материала

Науменко Ярослав Сергійович - фото стоматолога
Ярослав
Науменко
Стоматолог-терапевт, ендодонт