Чи допомагає депофорез зберегти зуб?

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-терапевт, ендодонт

Діючий член Асоціації ендодонтів України, спеціалізується на лікуванні кореневих каналів з використанням операційного мікроскопа (проходження сильно викривлених та вузьких каналів, вилучення зламаних інструментів), художній реставрації зубів, лікуванні пацієнтів в седації.

Чи допомагає депофорез зберегти зуб?

Іноді провести повноцінне ендодонтичне лікування зуба у важкодоступних ділянках каналу неможливо. У цих випадках стоматологи пропонують депофорез – дезінфекцію уражених тканин зуба гідроокисом міді-кальцію.

Вважається, що процедура допомагає зберегти моляр – жувальний зуб – у найбільш безнадійних випадках.

Про те, як і в яких умовах працює метод, розповімо далі.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Кому рекомендують депофорез

Головне показання для процедури – наявність у пацієнта запальних процесів у відгалуженнях каналу зуба. Оскільки тонкі відростки є непрохідними для звичайного інструмента, вони вимагають додаткової дезінфекції.

Хвороби зубів, з якими допоможе впоратися депофорез:

  • хронічний періодонтит;
  • пульпіт;
  • гранульома;
  • некротичні тканини в корені зуба.

Процедура депофореза

Важливо! Депофорез заборонено для пацієнтів з алергією на мідь. Також процедуру не проводять за наявності металевого штифта в кореневому каналі моляра.

Процедура та її етапи

Стерилізація пульпи відбувається завдяки активному компоненту – гідрооксиду міді-кальцію. Речовина проникає в канал і його відростки, вбиваючи патогенні бактерії.

Для найкращого ефекту використовують апарати, які подають слабкі розряди струму. З їх допомогою іони речовини рухаються швидше, охоплюючи більше ділянок каналу.

Саме лікування відбувається за три сеанси.

  1. Підготовка. Проблемний зуб розкривають і розширюють кореневий канал. Потім заповнюють канал гідроокисом міді-кальцію на 30–60% його глибини. До зуба підключають електрод і подають слабкий розряд, при якому пацієнт відчуває тепло у верхівці кореня моляра. Після закінчення на зуб встановлюється тимчасова пломба.
  2. Повторення. Процедуру повторюють знову приблизно через 10 днів. Цей час необхідно витримати для нівелювання ризику появи подразнень від розрядів струму.
  3. Закриття коронки атацамітом – м'яким лужним матеріалом з антибактеріальною дією. Після цього ставлять постійну пломбу.

Пульпу ретельно готують до процедур, позбавляючи її при цьому можливості передавати больові імпульси. Так що лікування не приносить пацієнтові хворобливих відчуттів.

Результат процедур стоматолог зможе оцінити через 6 місяців.

Депофорез принцип дії

Коли ефективним є депофорез у стоматології

Спочатку депофорез позиціонувався як альтернатива класичному ендодонтичному лікуванню. Проте відгуки пацієнтів і фахівців говорять про те, що процедура є ефективною не в 100% випадків.

Для досягнення хорошого результату депофорез необхідно поєднувати зі стандартною ендодонтичною обробкою.

Стоматологи-терапевти Healthy Dent рекомендують депофорез як додатковий захід для якісного та ефективного лікування каналів.

Щоб дізнатися вартість ендодонтичних процедур у нашій клініці, ознайомтеся з прайсом.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Відгуки на тему
5

Посещала данную клинику, чисто, оборудование хорошее, быстро оказали помощь(зуб болел). Врач, женщина обслуживала - вежливая, мне понравилась, обходительная очень. Цены не дешевые, но умеренные, как везде, Всем довольна, никаких замечаний, спасибо!

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №86
Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №41
5

Лечим зубы здесь всей семьей. У меня двое маленьких детей стоматологов не любят, но здесь к ним нашли подход. Клиника чистая, с адекватными ценами

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №42
Статті на тему
Пульпіт і його симптоми

Нерви можуть здати не тільки у людини, але й у зуба. Як це проявляється? – Найсильнішим зубним болем, коли готовий посеред ночі бігти до стоматолога, щоб лікар полегшив страждання. Пульпіт – одна з найпоширеніших зубних хвороб, але більшість дізнається про неї тільки у стоматологічному кріслі. Тим часом проблему простіше попередити, не доводячи до крайнощів. Ми розповімо про основні симптоми, як вилікувати пульпіт і, звичайно, про профілактичні дії.

 

Періодонтит: симптоми і лікування

Періодонтит є підступним: знають про цю хворобу в основному лише ті, кому довелося «обличчям до обличчя» стикнутися з недугою. Раніше, щоб позбутися болю, потрібно було видаляти зуб. Сучасні методи дозволяють у більшості випадків вилікувати періодонтит і зберегти зуб. Хочете дізнатися, що таке періодонтит, які форми він приймає і як лікують захворювання в наші дні – прочитайте цю статтю.