Чому потрібно носити ретейнер після брекетів?

Ретейнер для зубів

Ретейнер на зуби – це знімна або незнімна конструкція, яка використовується в процесі вирівнювання зубів. Його призначають для закріплення результатів вирівнювання. Залежно від характеру порушення і причини викривлення прикусу ретейнери призначають на короткий або тривалий період.

 

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent

Навіщо потрібна установка ретейнера?

Вирівнювання зубів – процес не простий. Найчастіше він передбачає не тільки безпосереднє вирівнювання зубів брекетами, а й лікування після цього. А саме – носіння ретейнера для того, щоб зуби «прижилися» в новому місці.

Вирівнювання зубів – як математика. У цьому процесі важливо, щоб викладач не тільки розповів теорему, а й закріпив її твердження за допомогою рішення задач разом з вами. Інакше саме поняття швидко піде з вашої голови, і через місяць-два її потрібно буде заново пояснювати.

Важливо не тільки поставити зуби в потрібне положення за допомогою брекетів, а й зафіксувати результат. Зробити так, щоб зуби «забули дорогу» в попередню позицію. Це і є первинне завдання ретейнера.

Ретейнер на зуби

Види ретейнерів

У порівнянні з брекетами ретейнери практично не відчуваються. Після брекетів вони здадуться вам ковтком свіжого повітря. Вони як канікули після завантаженого навчального року, як зубна щітка з канонічними щетинками після звичайної щітки, з ретейнерами вам буде комфортно. Вони беруть участь в процесі вирівнювання і разом з тим приносять справжнє полегшення після твердих брекетів.

Бувають такі конструкції:

  • Незнімні ретейнери. Вони являють собою міцну стоматологічну нитку (скловолоконову, арамідну, яка фіксується на зубах з внутрішньої сторони за допомогою композитного матеріалу.
  • Знімні ретейнери. Це пластинки і вирівнювальні капи – елайнери.

Знімні та незнімні ретейнери

Установка ретейнера, і як довго його потрібно носити

І ті, і інші конструкції призначають після носіння брекетів на довгостроковій основі. Як правило, лікування за допомогою вирівнюючих брекет-систем триває 1-2 роки. Після чого йде етап закріплення отриманого результату – лікування за допомогою ретенційних апаратів. Цей етап може займати від 1 до 3 років, іноді довше. Все залежить від характеру аномалії прикусу.

Скільки коштують ретейнери?

Вартість таких конструкцій відрізняється в залежності від їх типу. У клініці Healthy Dent, наприклад, вартість на елайнери становить 2970 грн, а вирівнює пластинки – 3840 грн.

 

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом

Автор материала

Юдін Михайло Юрійович - фото стоматолога
Михайло
Юдін
Головний лікар