Чому потрібно носити ретейнер після брекетів?

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортодонт

Ретейнер для зубів

Ретейнер на зуби – це знімна або незнімна конструкція, яка використовується в процесі вирівнювання зубів. Його призначають для закріплення результатів вирівнювання. Залежно від характеру порушення і причини викривлення прикусу ретейнери призначають на короткий або тривалий період.

 

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Навіщо потрібна установка ретейнера?

Вирівнювання зубів – процес не простий. Найчастіше він передбачає не тільки безпосереднє вирівнювання зубів брекетами, а й лікування після цього. А саме – носіння ретейнера для того, щоб зуби «прижилися» в новому місці.

Вирівнювання зубів – як математика. У цьому процесі важливо, щоб викладач не тільки розповів теорему, а й закріпив її твердження за допомогою рішення задач разом з вами. Інакше саме поняття швидко піде з вашої голови, і через місяць-два її потрібно буде заново пояснювати.

Важливо не тільки поставити зуби в потрібне положення за допомогою брекетів, а й зафіксувати результат. Зробити так, щоб зуби «забули дорогу» в попередню позицію. Це і є первинне завдання ретейнера.

Ретейнер на зуби

Види ретейнерів

У порівнянні з брекетами ретейнери практично не відчуваються. Після брекетів вони здадуться вам ковтком свіжого повітря. Вони як канікули після завантаженого навчального року, як зубна щітка з канонічними щетинками після звичайної щітки, з ретейнерами вам буде комфортно. Вони беруть участь в процесі вирівнювання і разом з тим приносять справжнє полегшення після твердих брекетів.

Бувають такі конструкції:

  • Незнімні ретейнери. Вони являють собою міцну стоматологічну нитку (скловолоконову, арамідну, яка фіксується на зубах з внутрішньої сторони за допомогою композитного матеріалу.
  • Знімні ретейнери. Це пластинки і вирівнювальні капи – елайнери.

Знімні та незнімні ретейнери

Установка ретейнера, і як довго його потрібно носити

І ті, і інші конструкції призначають після носіння брекетів на довгостроковій основі. Як правило, лікування за допомогою вирівнюючих брекет-систем триває 1-2 роки. Після чого йде етап закріплення отриманого результату – лікування за допомогою ретенційних апаратів. Цей етап може займати від 1 до 3 років, іноді довше. Все залежить від характеру аномалії прикусу.

Скільки коштують ретейнери?

Вартість таких конструкцій відрізняється в залежності від їх типу. У клініці Healthy Dent, наприклад, вартість на елайнери становить 2970 грн, а вирівнює пластинки – 3840 грн.

Із цією статтею також читають:

Догляд за брекетами

Брекети та зуби мудрості

 

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Відгуки на тему
А
4

Привела дочку на консультацию по установке брекетов. Из всех предложеных выбрали сапфировые, чтобы не было видно. Врач-ортодонт хороший, в кабинете чисто и комфортно. К брекетам привыкаю, через неделю пришла на осмотр, а то сильно натирали

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №86
4

Хорошая клиника, стоматолог чуткий, хороший. Пломбу поставили быстро и качественно. Заплатила хоть и дороже, чем в государственных поликлиниках, но зато качественно все сделано. Я довольна.

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №87
Статті на тему
Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.

Догляд за брекетами

Природа іноді помиляється – це факт. На щастя, багато «недосконалостей» можна виправити завдяки досягненням сучасної науки. Тим, хто не може похвалитись ідеальною посмішкою через проблеми прикусу, стоматологи рекомендують встановлення брекетів. Усього рік-два, і ви – володар красивих рівних зубів. Метод ефективний для дітей і дорослих, але є головна умова: правильний догляд за брекетами. Ми розповімо, як і чим чистити брекет-системи. Навчимо азам догляду за імплантами і знімними протезами.