Київ, Печерськ, вул. Євгена Коновальця 23, оф. 1
Передзвонити мені
Пн.-Пт.
9:00 - 21:00
Сб.-Нд.
10:00 - 16:00

Безметалова кераміка у стоматології– натуральная краса

Безметалова кераміка у стоматології

Виправити серйозні дефекти зубів і повернути усмішці колишню привабливість зараз не проблема. Хочете, щоб нові зуби були схожими на природні – вибирайте металокерамічні коронки. Однак зовсім недавно з'явилися протези, які відрізнити від «рідних» зубів неможливо. Безметалова кераміка  у стоматології – для людей з найвищими естетичними запитами.

Завдяки своїм якостям кераміка – досконалий матеріал для  зубного протезування. Міцність коронок з оксидом цирконію не поступається металу, зараз виготовляють навіть керамічні мостоподібні протези. Здатність заломлювати промені світла – як у натуральної емалі. Строк служби перевищує 20 років – у 1,5–2 рази більше від металокераміки. Давайте разом розберемось, як з'являються такі диво-протези і які найпопулярніші.

Як роблять безметалеві протези: етапи виготовлення

Секрет дивовижних властивостей безметалової кераміки полягає в технології її виготовлення. Кожний протез роблять індивідуально під пацієнта, що забезпечує відсутність неприємних відчуттів і максимальний комфорт при експлуатації.

Безметалова кераміка: етапи виготовлення

  1. На підготовчому етапі лікар займається протезованими зубами: лікує (за необхідності), відшліфовує. Облицювання – мінімальне, часто не вимагає навіть видалення нерва..
  2. Зняття оптичного зліпка зуба, на який робиться протез, і його антагоніста (зуба, розташованого навпроти).
  3. Підбирання кольору покриття за шкалою Віта.
  4. Стоматолог моделює каркас за допомогою цифрових технологій.
  5. За створеною моделлю на спеціальному верстаті виточується каркас конструкції.
  6. Шар за шаром основа протеза покривається керамічною масою. Різна товщина шарів дає ефект заломлення променів, як у природних тканин зуба.
  7. Заготівку відправляють у піч і обпалюють при дуже високій температурі (коронки на основі оксиду цирконію запікають при температурі 1500°С протягом 7 годин).
  8. Примірювання протеза.
  9. Якщо все в порядку, стоматолог установлює протез на постійний цемент.

Основні види безметалової кераміки

У стоматології є кілька різновидів безметалових протезів: коронки, мостоподібні протези, вініри, штифтові вкладки, ламінати. Розповімо про найбільш затребувані на сьогодні.

види безметалової кераміки

Безметалова кераміка: види

Коронки виготовляються із стоматологічної порцеляни, склокераміки, оксиду алюмінію або оксиду цирконію. Протези естетичні та мають високу міцність, тому можуть використовуватися на фронтальних і жувальних зубах.

Керамічні вкладки – фрагменти зубів, які призначені замінити зруйновану частину. Вони допомагають врятувати зуб, коли встановити пломбу вже неможливо. Повністю відновлюють жувальну функцію, виглядають максимально натурально.

Вініри – найтонші композитні або фарфорові пластинки-пелюстки товщиною до 0,3 мм.

Тепер зрозуміло, чому безметалова кераміка стала основним матеріалом для протезування у сучасній світовій стоматології.

Відгуки на тему
Констянтин
5
Відгукується про Несъемные протезы
11.02.2014

Величезна подяка Наталії Олександрівні! Вона дійсно знавець своєї справи – змінила мою посмішку до невпізнання.

Олександр
0
Відгукується про Протезирование зубов
02.10.2013

У «Хелсідент» мені ставили мостовидний протез. Сподобалося, що стоматолог не нав'язував своєї думки, просто розповів про види коронок, а далі вже я сам вибирав, виходив, звичайно, з вартості та результату. Дякую за якісне лікування і надану увагу.

Статті на тему
Реставрація зубів: види та тривалість

Хочете виправити щербинку, змінити форму і розміри зубів – художнє моделювання вам у поміч! Стоматологія у цій сфері досягла сьогодні значних висот.

Завдяки новітнім технологіям можна стати щасливим володарем голлівудської посмішки без болю і зайвих зусиль. Естетичне відновлення зуба проводиться кількома методами, про які йтиметься далі.

Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.