Безметалова кераміка у стоматології– натуральная краса

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортопед

Запись на прием в горячий час
знижка -15%
3
1
Время приема
2
Безметалова кераміка у стоматології

Виправити серйозні дефекти зубів і повернути усмішці колишню привабливість зараз не проблема. Хочете, щоб нові зуби були схожими на природні – вибирайте металокерамічні коронки. Однак зовсім недавно з'явилися протези, які відрізнити від «рідних» зубів неможливо. Безметалова кераміка  у стоматології – для людей з найвищими естетичними запитами.

Завдяки своїм якостям кераміка – досконалий матеріал для  зубного протезування. Міцність коронок з оксидом цирконію не поступається металу, зараз виготовляють навіть керамічні мостоподібні протези. Здатність заломлювати промені світла – як у натуральної емалі. Строк служби перевищує 20 років – у 1,5–2 рази більше від металокераміки. Давайте разом розберемось, як з'являються такі диво-протези і які найпопулярніші.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Як роблять безметалеві протези: етапи виготовлення

Секрет дивовижних властивостей безметалової кераміки полягає в технології її виготовлення. Кожний протез роблять індивідуально під пацієнта, що забезпечує відсутність неприємних відчуттів і максимальний комфорт при експлуатації.

Безметалова кераміка: етапи виготовлення

  1. На підготовчому етапі лікар займається протезованими зубами: лікує (за необхідності), відшліфовує. Облицювання – мінімальне, часто не вимагає навіть видалення нерва..
  2. Зняття оптичного зліпка зуба, на який робиться протез, і його антагоніста (зуба, розташованого навпроти).
  3. Підбирання кольору покриття за шкалою Віта.
  4. Стоматолог моделює каркас за допомогою цифрових технологій.
  5. За створеною моделлю на спеціальному верстаті виточується каркас конструкції.
  6. Шар за шаром основа протеза покривається керамічною масою. Різна товщина шарів дає ефект заломлення променів, як у природних тканин зуба.
  7. Заготівку відправляють у піч і обпалюють при дуже високій температурі (коронки на основі оксиду цирконію запікають при температурі 1500°С протягом 7 годин).
  8. Примірювання протеза.
  9. Якщо все в порядку, стоматолог установлює протез на постійний цемент.

Основні види безметалової кераміки

У стоматології є кілька різновидів безметалових протезів: коронки, мостоподібні протези, вініри, штифтові вкладки, ламінати. Розповімо про найбільш затребувані на сьогодні.

види безметалової кераміки

Безметалова кераміка: види

Коронки виготовляються із стоматологічної порцеляни, склокераміки, оксиду алюмінію або оксиду цирконію. Протези естетичні та мають високу міцність, тому можуть використовуватися на фронтальних і жувальних зубах.

Керамічні вкладки – фрагменти зубів, які призначені замінити зруйновану частину. Вони допомагають врятувати зуб, коли встановити пломбу вже неможливо. Повністю відновлюють жувальну функцію, виглядають максимально натурально.

Вініри – найтонші композитні або фарфорові пластинки-пелюстки товщиною до 0,3 мм.

Тепер зрозуміло, чому безметалова кераміка стала основним матеріалом для протезування у сучасній світовій стоматології.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Відгуки на тему
В
5

Лікувала тут карієс і на чищення зубів приходила, тому, коли прийшов час мамі робити протез зуба, сумнівів не було, куди потрібно йти. Зробили в кілька етапів. Про зручність, звичайно, мама краще розповість, але каже, що добре, а вона у мене за словом до кишені не лізе, особливо, якщо стосується її здоров'я або зручності. Тому раджу всім протезувати зуби у клініці Healthy Dent!

M
5

Ich bin wirklich begeistert. Frau Polishchuk ist eine absolut kompetente und sehr sympathische Zahnärztin.

Meine Begrüßung am Empfang war sehr herzlich und zuvorkommend.

Pünktlich auf die Minute wurde ich im Anschluss aufgerufen.

Meine Behandlung von Frau Polishchuk war überaus professionell. Alles wurde mir sehr gut und vor allem verständlich erklärt. Sie ist auf jede meiner Fragen bis ins kleinste Detail eingegangen und hat mir Ihrer sehr empathischen Art meinen Besuch so angenehm wie nur möglich gemacht. Ich fühlte mich bei Frau Polishchuk von Anfang an sehr wohl und in guten Händen.

Tolle Ärztin! Tolles Team! Tolle Praxis!
Danke

Статті на тему
Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.

Підготовка порожнини рота до протезування

Кожен з нас завжди прагне кращого, щоб з кращого вибрати те, що ідеально підходить для нас за якістю і ціною. Так відбувається і в стоматологічній практиці, кожне звернення пацієнта в нашу клініку є індивідуальним і вимагає диференційованого підходу. Тема моєї статті – протезування, точніше, правильне і довгострокове протезування, якого можна досягти тільки в ідеальних умовах. Протезування зубів – це заключний етап лікування, і нерідко саме лікар-ортопед будує весь процес від початку до кінця. Це він вирішує, що лікуємо, що видаляємо і де будуть встановлені імплантати, буде це знімне протезування чи незнімне.