Анестезія у стоматології: лікування зубів без страху та болю

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-терапевт

Анестезія у стоматології

Добре зафіксований пацієнт не потребує анестезії

Відомий лікарський жарт втратив актуальність з появою нових засобів і методів знеболення при лікуванні зубів. Візит до сучасної стоматологічної клініки викликає не більше хвилювань, ніж відвідування салону краси. Безумовно, є маніпуляції, які викликають дуже неприємні відчуття: видалення нерва або зуба; встановлення коронок; ортодонтичні процедури. Для цих випадків передбачено різні способи знеболювання.

Анестезія при лікуванні зубів підбирається індивідуально під пацієнта. Різноманітність варіантів дозволяє ефективно і безпечно знімати больові відчуття навіть у дітей і вагітних жінок. Плануєте лікувати зуби, але не знаєте, яку анестезію вибрати? Ми розповімо про найпоширеніші види знеболювання та в яких випадках вони будуть оптимальними. Відповімо на запитання: чи шкідлива анестезія при лікуванні зубів і в яких випадках «заморозка» не діє.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


 

Види анестезії у стоматології: мінімум дискомфорту, максимум безпеки

Багатьох пацієнтів турбує питання: чи боляче лікувати зуби з анестезією? Стоматологічне знеболювання – усунення чутливості тканин. Принцип дії: «пильність» зубного нерва на якийсь час «присипляється», і пульпа не надсилає в мозок больових сигналів. Коли дія ліків закінчується, чутливість відновлюється. Пацієнт не відчуває болю, зате сприймає все, що робить лікар.

Знеболювання у стоматології поділяється на 2 категорії: загальне і місцеве.

Загальний наркоз при лікуванні зубів – застосовується рідко і тільки за особливими показниками:

 • травматична операція або велика область лікування;
 • алергія на місцеві анестетики;
 • деякі психіатричні або неврологічні порушення (ДЦП, аутизм, синдром Дауна, шизофренія).

Не варто ставитися до загальної анестезії як до «легкого укольчику». Наркоз впливає на роботу всього організму, може спровокувати серйозні наслідки: зупинку дихання, падіння тиску, нудоту.

Місцева анестезія використовується в переважній більшості випадків. Ефективний і зручний варіант знеболювання.

Методи анестезії в стоматології

Методи анестезії у стоматології:

 1. Аплікаційна. Препарат (спрей або гель) наноситься на поверхню ясен. Діє миттєво, але з мінімальною силою. Знеболювання достатньо для розтину абсцесу, видалення зубного каменю або наступної ін'єкції..
 2. Внутрішньозв’язочна. Укол у слизову між коренем і лункою. Укол не викликає оніміння язика, губ і щік, тому застосовується в дитячій стоматології (адже дитина часто прикушує «заморожені» щоку або язик). Метод підходить для видалення зубів, лікування складного карієсу, пульпіту.
 3. Інфільтраційне знеболювання у стоматології – класичний укол анестетика у верхню частину кореня, Діє близько години – цілком достатньо, щоб почистити канал, видалити нерв. Для зняття неприємних відчуттів від моменту ін'єкції лікар обробляє місце уколу спеціальним гелем.
 4. Провідникова анестезія застосовується, коли не подіяла інфільтрація або потрібно провести знеболювання декількох зубів одразу. Укол робиться у стовбур нерва. Дія препарату поширюється на нижню щелепу, нижню губу, частину щоки і язика.
 5. Поверхнева седація – спосіб анестезії, що занурює пацієнта у стан, подібний до сну. Звідси інша назва процедури – «спляча» анестезія у стоматології. Хворий не відчуває хвилювання і страху, реагує на звернення стоматолога. Оптимальний варіант для лікування зубів маленьких пацієнтів (можна використовувати з 4 років).

Зворотний бік медалі: можливі ускладнення

Професіоналізм дантиста зводить до мінімуму ускладнення після анестезії у стоматології. Але попереджений – отже, озброєний, наведемо список можливих неприємностей:

 • гематома слизових тканин;
 • набряк ясен;
 • інфікування через заражену слизову;
 • спазм жувальних м'язів;
 • алергія на анестетик.

Кому заборонена анестезія

Інша можлива складність – знеболення не дає ефекту. Чому не діє анестезія при лікуванні зубів? Є кілька причин, які зводять анестезію нанівець:

 • гіпертрофоване відчуття страху;
 • вживання алкоголю до процедури;;
 • індивідуальна нечутливість до препарату.

Як лікувати зуби майбутнім мамам

Чи можна лікувати зуби з анестезією при вагітності? Завжди актуальна тема. Зуб може захворіти в будь-який момент, очікування малюка – не виняток. Сучасні методи місцевого знеболення дозволяють лікувати зуби навіть жінкам у цікавому становищі. Прекрасно зарекомендував себе препарат «Ультракаїн», який вводиться ін'єкційним способом. Зубний наркоз при вагітності прибирає неприємні відчуття у майбутньої мами і не шкодить здоров'ю дитини.

Довіртеся професіоналам і назавжди забудьте про неприємні відчуття у кріслі стоматолога! Приємного вам лікування!

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


 

Відгуки на тему
В
5

Дякую велике стоматологу Наталії Олександрівні за прекрасну роботу і чуйність! Нам би побільше таких фахівців, і тоді ніхто не боявся б стоматологів)) Рекомендую цього лікаря!

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №135
5

Определенно рекомендую эту клинику. Оборудование современное, цены немного высоковаты, как по мне, но качество лечения и отношение персонала на высшем уровне! В 2015 первый раз была у вас на консультации, а в последствии и лечила пульпит. Потом мне поменяли 3 старые пломбы и сделали отбеливание. Теперь хожу только на профилактический осмотр и гигиеническую чистку

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №136
Статті на тему
Пульпіт і його симптоми

Нерви можуть здати не тільки у людини, але й у зуба. Як це проявляється? – Найсильнішим зубним болем, коли готовий посеред ночі бігти до стоматолога, щоб лікар полегшив страждання. Пульпіт – одна з найпоширеніших зубних хвороб, але більшість дізнається про неї тільки у стоматологічному кріслі. Тим часом проблему простіше попередити, не доводячи до крайнощів. Ми розповімо про основні симптоми, як вилікувати пульпіт і, звичайно, про профілактичні дії.

 

Періодонтит: симптоми і лікування

Періодонтит є підступним: знають про цю хворобу в основному лише ті, кому довелося «обличчям до обличчя» стикнутися з недугою. Раніше, щоб позбутися болю, потрібно було видаляти зуб. Сучасні методи дозволяють у більшості випадків вилікувати періодонтит і зберегти зуб. Хочете дізнатися, що таке періодонтит, які форми він приймає і як лікують захворювання в наші дні – прочитайте цю статтю.