Акрилове протезування – це одна зі стоматологічних процедур, яка застосовується для часткової або повної реставрації зубів.
Приємні ціни, відсутність «вікового порогу», безпека при використанні та висока швидкість лікування – усе це робить акрилове протезування процедурою, якій довіряють.
Протезування це встановлення спеціальної конструкції – протеза – при частковій або повній втраті натуральних зубів. Іноді цю процедуру застосовують для формування правильного прикусу в дитячому віці як тимчасовий післяопераційний захід або ж після травм. Усе залежить від того, про який вид (і підвид) протезування йдеться: знімний чи незнімний.
Увага! Акрилове протезування застосовується за повної відсутності зубів.
Акрилові протези «від» і «до»
Цей вид протезів виготовляється з акрилової пластмаси – це один з найбільш популярних матеріалів для створення протезу. На другому місці за кількістю встановлень ідуть нейлонові та силіконові протези.
Чому акрилові протези кращі за інші: детальний огляд
Перші знімні конструкції виготовлялися з каучуку – важкого матеріалу із вкрай обмеженою колірною гамою і завищеною ціною.
Після винайдення і розвитку акрилової пластмаси стоматологічне протезування злетіло на нові висоти – наприклад, тепер необхідний тон можна вибрати з великої палітри існуючих відтінків. Але це ще не все…
Плюси:
- бюджетність
- естетичний зовнішній вигляд;
- можна ставити в будь-якому віці;
- гнучкість;
- їх можна носити роками..
Мінуси:
- Алергенність: можлива індивідуальна непереносимість матеріалів, з яких виготовлено протез. Рекомендуємо провести тест на алергічні реакції заздалегідь.
- Крихкість — акрилові протези не дуже люблять падіння та інші фізичні ушкодження.
- Пористість – через особливості акрилу за протезами цього типу необхідно ретельно доглядати. Пропускати гігієнічні процедури не можна.
Види акрилових протезів:
Тут варіантів небагато. Вони бувають:
- Повні: необхідні за повної відсутності зубів. Кріпляться на яснах.
- Часткові: використовуються за відсутності декількох зубів, що стоять поруч. Частковий протез фіксується за допомогою ясен і спеціальних металевих дужок.
Правила догляду
Акрилова пластмаса – досить пористий матеріал.
Іншими словами – ідеальне місце для виникнення нальоту. Для того, щоб уникнути подібного неприємного результату, необхідно привчити себе до двох рутинних правил:
- після прийому їжі зубний протез необхідно знімати і вичищати, а рот – полоскати спеціальними дезінфікуючими розчинами;
- у згаданий розчин зубний протез також слід поміщати під час сну.