Акрилові протези

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортопед

Акрилові протези

Акрилове протезування – це одна зі стоматологічних процедур, яка застосовується для часткової або повної реставрації зубів.

Приємні ціни, відсутність «вікового порогу», безпека при використанні та висока швидкість лікування – усе це робить акрилове протезування процедурою, якій довіряють.

Протезування це встановлення спеціальної конструкції – протеза – при частковій або повній втраті натуральних зубів. Іноді цю процедуру застосовують для формування правильного прикусу в дитячому віці як тимчасовий післяопераційний захід або ж після травм. Усе залежить від того, про який вид (і підвид) протезування йдеться: знімний чи незнімний.

Увага! Акрилове протезування застосовується за повної відсутності зубів.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent

Акрилові протези «від» і «до»

Цей вид протезів виготовляється з акрилової пластмаси – це один з найбільш популярних матеріалів для створення протезу. На другому місці за кількістю встановлень ідуть нейлонові та силіконові протези.

Чому акрилові протези кращі за інші: детальний огляд

Перші знімні конструкції виготовлялися з каучуку – важкого матеріалу із вкрай обмеженою колірною гамою і завищеною ціною.

Після винайдення і розвитку акрилової пластмаси стоматологічне протезування злетіло на нові висоти – наприклад, тепер необхідний тон можна вибрати з великої палітри існуючих відтінків. Але це щАкрилові протези «від» і «до»е не все…

Плюси:

 • бюджетність
 • естетичний зовнішній вигляд;
 • можна ставити в будь-якому віці;
 • гнучкість;
 • їх можна носити роками..

Мінуси:

 • Алергенність: можлива індивідуальна непереносимість матеріалів, з яких виготовлено протез. Рекомендуємо провести тест на алергічні реакції заздалегідь.
 • Крихкість — акрилові протези не дуже люблять падіння та інші фізичні ушкодження.
 • Пористість – через особливості акрилу за протезами цього типу необхідно ретельно доглядати. Пропускати гігієнічні процедури не можна.

Види акрилових протезів:

Тут варіантів небагато. Вони бувають:

 • Повні: необхідні за повної відсутності зубів. Кріпляться на яснах.
 • Часткові: використовуються за відсутності декількох зубів, що стоять поруч. Частковий протез фіксується за допомогою ясен і спеціальних металевих дужок.

Правила догляду

Акрилова пластмаса – досить пористий матеріал.

Іншими словами – ідеальне місце для виникнення нальоту. Для того, щоб уникнути подібного неприємного результату, необхідно привчити себе до двох рутинних правил:

 • після прийому їжі зубний протез необхідно знімати і вичищати, а рот – полоскати спеціальними дезінфікуючими розчинами;
 • у згаданий розчин зубний протез також слід поміщати під час сну.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом

Відгуки на тему
M
5

Ich bin wirklich begeistert. Frau Polishchuk ist eine absolut kompetente und sehr sympathische Zahnärztin.

Meine Begrüßung am Empfang war sehr herzlich und zuvorkommend.

Pünktlich auf die Minute wurde ich im Anschluss aufgerufen.

Meine Behandlung von Frau Polishchuk war überaus professionell. Alles wurde mir sehr gut und vor allem verständlich erklärt. Sie ist auf jede meiner Fragen bis ins kleinste Detail eingegangen und hat mir Ihrer sehr empathischen Art meinen Besuch so angenehm wie nur möglich gemacht. Ich fühlte mich bei Frau Polishchuk von Anfang an sehr wohl und in guten Händen.

Tolle Ärztin! Tolles Team! Tolle Praxis!
Danke

В
5

Лікувала тут карієс і на чищення зубів приходила, тому, коли прийшов час мамі робити протез зуба, сумнівів не було, куди потрібно йти. Зробили в кілька етапів. Про зручність, звичайно, мама краще розповість, але каже, що добре, а вона у мене за словом до кишені не лізе, особливо, якщо стосується її здоров'я або зручності. Тому раджу всім протезувати зуби у клініці Healthy Dent!

Статті на тему
Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.

Підготовка порожнини рота до протезування

Кожен з нас завжди прагне кращого, щоб з кращого вибрати те, що ідеально підходить для нас за якістю і ціною. Так відбувається і в стоматологічній практиці, кожне звернення пацієнта в нашу клініку є індивідуальним і вимагає диференційованого підходу. Тема моєї статті – протезування, точніше, правильне і довгострокове протезування, якого можна досягти тільки в ідеальних умовах. Протезування зубів – це заключний етап лікування, і нерідко саме лікар-ортопед будує весь процес від початку до кінця. Це він вирішує, що лікуємо, що видаляємо і де будуть встановлені імплантати, буде це знімне протезування чи незнімне.