Акрилові протези

Автор статті

Головний лікар

Рецензент статті

Стоматолог-ортопед

Запись на прием в горячий час
знижка -15%
3
1
Время приема
2
Акрилові протези

Акрилове протезування – це одна зі стоматологічних процедур, яка застосовується для часткової або повної реставрації зубів.

Приємні ціни, відсутність «вікового порогу», безпека при використанні та висока швидкість лікування – усе це робить акрилове протезування процедурою, якій довіряють.

Протезування це встановлення спеціальної конструкції – протеза – при частковій або повній втраті натуральних зубів. Іноді цю процедуру застосовують для формування правильного прикусу в дитячому віці як тимчасовий післяопераційний захід або ж після травм. Усе залежить від того, про який вид (і підвид) протезування йдеться: знімний чи незнімний.

Увага! Акрилове протезування застосовується за повної відсутності зубів.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent

Акрилові протези «від» і «до»

Цей вид протезів виготовляється з акрилової пластмаси – це один з найбільш популярних матеріалів для створення протезу. На другому місці за кількістю встановлень ідуть нейлонові та силіконові протези.

Чому акрилові протези кращі за інші: детальний огляд

Перші знімні конструкції виготовлялися з каучуку – важкого матеріалу із вкрай обмеженою колірною гамою і завищеною ціною.

Після винайдення і розвитку акрилової пластмаси стоматологічне протезування злетіло на нові висоти – наприклад, тепер необхідний тон можна вибрати з великої палітри існуючих відтінків. Але це щАкрилові протези «від» і «до»е не все…

Плюси:

 • бюджетність
 • естетичний зовнішній вигляд;
 • можна ставити в будь-якому віці;
 • гнучкість;
 • їх можна носити роками..

Мінуси:

 • Алергенність: можлива індивідуальна непереносимість матеріалів, з яких виготовлено протез. Рекомендуємо провести тест на алергічні реакції заздалегідь.
 • Крихкість — акрилові протези не дуже люблять падіння та інші фізичні ушкодження.
 • Пористість – через особливості акрилу за протезами цього типу необхідно ретельно доглядати. Пропускати гігієнічні процедури не можна.

Види акрилових протезів:

Тут варіантів небагато. Вони бувають:

 • Повні: необхідні за повної відсутності зубів. Кріпляться на яснах.
 • Часткові: використовуються за відсутності декількох зубів, що стоять поруч. Частковий протез фіксується за допомогою ясен і спеціальних металевих дужок.

Правила догляду

Акрилова пластмаса – досить пористий матеріал.

Іншими словами – ідеальне місце для виникнення нальоту. Для того, щоб уникнути подібного неприємного результату, необхідно привчити себе до двох рутинних правил:

 • після прийому їжі зубний протез необхідно знімати і вичищати, а рот – полоскати спеціальними дезінфікуючими розчинами;
 • у згаданий розчин зубний протез також слід поміщати під час сну.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом

Відгуки на тему
В
5

Лікувала тут карієс і на чищення зубів приходила, тому, коли прийшов час мамі робити протез зуба, сумнівів не було, куди потрібно йти. Зробили в кілька етапів. Про зручність, звичайно, мама краще розповість, але каже, що добре, а вона у мене за словом до кишені не лізе, особливо, якщо стосується її здоров'я або зручності. Тому раджу всім протезувати зуби у клініці Healthy Dent!

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №39
5

Хочу поблагодарить врачей за восстановление моих зубов!! я восьмой месяц практически как на работу сюда хожу. делали начиная от чистки заканчивая протезированием. самое ужасное это установка штифтов и ноющая боль после всего этого счастья... (немисил в помощь, я серьезно 🙈🙈🙈) хорошо что уже на завершающем этапе всех этих вынужденных мучений. осталось поставить виниоы на передние зубы и будет перфекто🤗🤗

Отзыв о стоматологической клинике HealthyDent №40
Статті на тему
Профілактика карієсу

Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.

Підготовка порожнини рота до протезування

Кожен з нас завжди прагне кращого, щоб з кращого вибрати те, що ідеально підходить для нас за якістю і ціною. Так відбувається і в стоматологічній практиці, кожне звернення пацієнта в нашу клініку є індивідуальним і вимагає диференційованого підходу. Тема моєї статті – протезування, точніше, правильне і довгострокове протезування, якого можна досягти тільки в ідеальних умовах. Протезування зубів – це заключний етап лікування, і нерідко саме лікар-ортопед будує весь процес від початку до кінця. Це він вирішує, що лікуємо, що видаляємо і де будуть встановлені імплантати, буде це знімне протезування чи незнімне.