Акрилове протезування – це одна зі стоматологічних процедур, яка застосовується для часткової або повної реставрації зубів.
Приємні ціни, відсутність «вікового порогу», безпека при використанні та висока швидкість лікування – усе це робить акрилове протезування процедурою, якій довіряють.
Протезування це встановлення спеціальної конструкції – протеза – при частковій або повній втраті натуральних зубів. Іноді цю процедуру застосовують для формування правильного прикусу в дитячому віці як тимчасовий післяопераційний захід або ж після травм. Усе залежить від того, про який вид (і підвид) протезування йдеться: знімний чи незнімний.
Увага! Акрилове протезування застосовується за повної відсутності зубів.
Акрилові протези «від» і «до»
Цей вид протезів виготовляється з акрилової пластмаси – це один з найбільш популярних матеріалів для створення протезу. На другому місці за кількістю встановлень ідуть нейлонові та силіконові протези.
Чому акрилові протези кращі за інші: детальний огляд
Перші знімні конструкції виготовлялися з каучуку – важкого матеріалу із вкрай обмеженою колірною гамою і завищеною ціною.
Після винайдення і розвитку акрилової пластмаси стоматологічне протезування злетіло на нові висоти – наприклад, тепер необхідний тон можна вибрати з великої палітри існуючих відтінків. Але це ще не все…
Плюси:
- бюджетність
- естетичний зовнішній вигляд;
- можна ставити в будь-якому віці;
- гнучкість;
- їх можна носити роками..
Мінуси:
- Алергенність: можлива індивідуальна непереносимість матеріалів, з яких виготовлено протез. Рекомендуємо провести тест на алергічні реакції заздалегідь.
- Крихкість — акрилові протези не дуже люблять падіння та інші фізичні ушкодження.
- Пористість – через особливості акрилу за протезами цього типу необхідно ретельно доглядати. Пропускати гігієнічні процедури не можна.
Види акрилових протезів:
Тут варіантів небагато. Вони бувають:
- Повні: необхідні за повної відсутності зубів. Кріпляться на яснах.
- Часткові: використовуються за відсутності декількох зубів, що стоять поруч. Частковий протез фіксується за допомогою ясен і спеціальних металевих дужок.
Правила догляду
Акрилова пластмаса – досить пористий матеріал.
Іншими словами – ідеальне місце для виникнення нальоту. Для того, щоб уникнути подібного неприємного результату, необхідно привчити себе до двох рутинних правил:
- після прийому їжі зубний протез необхідно знімати і вичищати, а рот – полоскати спеціальними дезінфікуючими розчинами;
- у згаданий розчин зубний протез також слід поміщати під час сну.
Ми кілька разів приходили до лікаря Мирослава Горбатюка на консультацію по складним питанням. Нам дуже сподобались його досвідченість та відношення до паціента.
Запустила зуб настільки, що його вже не відновити, ніяк, тільки видаляти. Стоматолог порадила ставити протез (верхній зуб збоку), інакше нижній зуб, що під ним, буде підніматися вгору. Так і зробили, і за 3 відвідування я вже була з повноцінними зубами. Дуже задоволена роботою стоматолога: ніякого дискомфорту, усі зуби немов рідні.
Ви – доросла людина, у вас в роті всі зуби «свої» й немає жодної пломби? Вітаємо, ви потрапили до 2% населення земної кулі. Вам з успіхом можна читати лекції на тему: «Як зберегти зуби від карієсу». Але ж ця хвороба набула шокуючих масштабів: 90% дітей з молочними зубами та 80% випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95–98% дорослих уже зверталися до стоматолога для лікування. Про те, що це за хвороба, звідки береться і як доглядати за зубами, щоб не було карієсу, ми розповімо далі.
Кожен з нас завжди прагне кращого, щоб з кращого вибрати те, що ідеально підходить для нас за якістю і ціною. Так відбувається і в стоматологічній практиці, кожне звернення пацієнта в нашу клініку є індивідуальним і вимагає диференційованого підходу. Тема моєї статті – протезування, точніше, правильне і довгострокове протезування, якого можна досягти тільки в ідеальних умовах. Протезування зубів – це заключний етап лікування, і нерідко саме лікар-ортопед будує весь процес від початку до кінця. Це він вирішує, що лікуємо, що видаляємо і де будуть встановлені імплантати, буде це знімне протезування чи незнімне.