Адгезивний мостовидний протез як альтернатива класичним мостам

Адгезивний мостовидний протез

Яким було життя, поки не винайшли адгезивні мостоподібні протези?

Достатньо складним. Стоматологам, доводилося депульпувати та обточувати два сусідніх зуби по обидві сторони від відсутнього, щоб зафіксувати міст.

З появою адгезивної конструкції все змінилося. Про нове інноваційне рішення проблеми сьогодні й розповімо.

Запишіться на безкоштовну консультацію в Healthy Dent


Все, що потрібно знати про адгезивне протезування зубів

У чому інноваційність?

Адгезивний протез«Прилипающий» - это синоним слова «адгезивный». В этом суть крепления протеза.

І ось його головні переваги::

  • Немає необхідності в обточуванні, яке далеко не найкорисніше заняття для сусідніх зубів. Емаль і зубні нерви стоматологи не чіпають – а тому вони не пошкоджуються
  • Немає впливу на функціональність зубів. Можна, як і раніше, насолоджуватися будь-якими видами їжі та напоїв.

Види кріплень

Адгезивний протез можна закріпити двома способами – залежно від бажаних матеріалів. Це балочна конструкція і скловолокно. Розповідаємо, чому ж вони один від одного відрізняються.

  1. Балочна конструкція складається з балочного дроту, який закріплюється за допомогою композиту в опорних зубах. Вона вважається найнадійнішою. Правда, її не встановлюють на жувальні зуби, інакше підвищується ризик виникнення пульпіту і періодонтиту на опорних зубах
  2. Конструкція зі скловолокна складається із скловолокнистої балки, і кріпиться до сусідніх зубів за допомогою джгутів з того самого матеріалу. Зафіксувати протез за допомогою такого кріплення можна тільки на здорових зубах, в інших випадках використовують скловолокно.

Адгезивний протез: установлення

Адгезивне протезування зубівЧого чекати і як готуватися до процедури? Про все розповідаємо поетапно.

  1. Підготовка. У будь-якому протезуванні стоматологу, як ніколи, важливо отримати детальний анамнез. Це не тільки історія хвороби, але й інформація про умови життя пацієнта, перенесених і хронічних захворюваннях і т. д. На основі цієї інформації складається план лікування.
  2. Діагностика. На цьому етапі стоматолог визначає стан зубів (наприклад, чутливість і стан нервів). Зробити це можна двома способами – за допомогою ЕОД (електроодонтодіагностики) або комп'ютерної візіограми.
  3. Установлення. Стоматолог готує ротову порожнину до встановлення протезу – знімає відбитки для створення робочих моделей протезу. Потім відбитки віддаються в лабораторію, де зубний технік виготовляє протез.
  4. Шліфування.Після цього адгезивне протезування зубів доводиться до ювелірної досконалості. У цей етап входять полімеризація і коригування протезу до прикусу

Готово! 

За відновленням цілісності зубного ряду – в Healthy Dent!

Професійні стоматологи нашої клініки вирішать будь-яку проблему. Записуйтеся на прийом і приходьте відновлювати здоров'я посмішки.

Залишилися питання?

Ми з радістю поділимося досвідом


Автор материала

Горбатюк Мирослав Анатолійович - фото стоматолога
Мирослав
Горбатюк
Стоматолог-ортопед, лікар-куратор